Co Vaše réva 2017



host - 195.71 (?)
14.2.2017 18:01

Je vidět že se s tím moc nemažete. ten 4 letý vinohrad ma krásně rovně zapěstovné kmínky.laugh

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 17.241 (?), 10.2.2017 13:09, zobrazeno: 75230x

Přeji všem pěstitelům révy v roce 2017 hodně úspěchů, málo jarních mrazíků a slabý tlak různých nemocí.

Tento rok se tu objeví spousta nových pěstitelů, případně se loňským začátečníkům začne letos pořádně zelenat, a tak se tu objeví spousta dotazů. Protože já jich budu mít určitě spoustu, už dopředu děkuji zkušenějším a i přímo matadorům za jejich cenné rady a postřehy.

Révě zdar!

P.S.: Máte někdo praktickou zkušenost s jednou jakoukoliv odrůdou, kterou by u sebe pěstoval na různé druhy vedení? Tj. RH střední, kordon ve skleníku, pergola atd. A mohl je prakticky porovnat co se růstu týče, výnosu týče a kvality týče.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 11.2.2017 22:04

Zdravim, pěstuji Medinu na vlastních kořenech na středním vedení, na vertiku a na pergolovem tvaru. Vyšší tvary mám u stěny, takže kvalitu nelze porovnávat s keři v otevřené poloze. Zdá se mi, že čím výše je keř vyveden, tím je bujnost růstu nižší a plodnost vyšší. Vertikální tvary mám u stěny 4 m. vysoké, plus vidím v tom že není potřeba provádět osečkování a probírat zálístky. mínus, že se neobejdu bez žebříku. 

Hibernal mám na středním vedení, plodné dřevo tvaruju na tři varianty. 

První je vodorovný kordón s 2-4 okými čípky, druhý je tvar se dvěma krátkými tažni - 5 oček +/-

a třetí varianta kterou jsem nařezal letos je řez podle systému Simonit & Sirch kdy jsem nechal na keři jeden tažeň a dva až tři čípky.

Z loňské sezóny se osvědčil nejlépe kordonový tvar, neboť na kordonu je větší podíl bazálních a spících oček a ty po omrznutí bujnějších letorůstků obraziíly a zaplodily. Vloni mi keře plodily jen z bazálních oček, vrcholové omrzly, ale i tak byla sklizeň pěkná. Jak je vidět na fotu.

Prohrabal jsem fota, pro srovnání chrupka bílá vedená na hlavu a stejný keř po letech na středním vedení, zde je už půlka hroznů sklizená.

A poslední fotka hovoří sama za sebe:-)


Chrupka, vedení na hlavu
Chrupka, vedení na hlavu
stejný keř po 10 letech na středním vedení (ten první)
stejný keř po 10 letech na středním vedení (ten první)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 12.2.2017 5:31

To je dílo, to jsou plody, nejdřív dřina, potom hodycheeky! Pěkné. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 12.2.2017 21:33

Dnes jsem začal řezat a ještě jedno krátké odpoledne a budu mít hotovo. Bylo nad nulou, réví vlhké, šlo pěkně ohýbat. Očka zdravá, mrazy zatím snad škodu nenapáchaly. Dorazily mně 3 sazenice z Kruhu (Boglárka, Conegliano a Pomerančová) a vypadají pěkně. Chci vyzkoušet Vertiko, nemám už moc místa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 13.2.2017 20:18

Dneska jsem něco nafotil


hibernal kordon
hibernal kordon
hibernal simonit&sirch
hibernal simonit&sirch
hibernal dva tažně
hibernal dva tažně
Madlenka královská kordon
Madlenka královská kordon
spodni vinohrad 10 let starý
spodni vinohrad 10 let starý
horní vinohrad 4 roky
horní vinohrad 4 roky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 13.2.2017 21:12

Hezkésmiley. Ty kmeny ve spodním vinohradu v meziřadí tam patří?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 13.2.2017 21:43

Jo, původně jsem měl nižší vedení, ale teď to potřebuju rozšířit, tak jsem je natáh do boku, a postupně to podhřižuju, abych tam projel sekačkou. Koukám že jsi z Hradce, zrovna mi tam dneska odjela žena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
HonzaH. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 156.67 (?), 14.2.2017 15:00

Jaroslave koukal jsem na ten řez Simonit a Sitch. Vypadá to velmi zajímavě a logicky. Máte zkušenost, že by jej někdo u nás již zkoušel? Jaké jsou s ním zkušenosti ve středoevropských podmínkách?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 15.2.2017 22:33

Osobně nikoho takového neznám, ale myslím že se už podle tohoto u nás řezat bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 195.71 (?), 14.2.2017 18:01

Je vidět že se s tím moc nemažete. ten 4 letý vinohrad ma krásně rovně zapěstovné kmínky.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika