Co vaše réva? (2014)



zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?)
28.7.2014 11:00

Letos poprvé jsem zkusil Karathane a jak se zdá, výsledek je lepší než u Falconu, který jsem kdysi používávál. Podle návodu ničí Karathane i přezimující spory, tak s ním příští rok preventivně postříkám všechno.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 19.7.2014 16:20

Včera večer mi došel postřik a tak jsem část hlav vynechal, bohužel budu muset v ošetření pokračovat, před chvílí jsem na zahradě objevil padlí i na Arkadii. Je to jž třetí postřik proti padlí, poprvé Falconem, pak Karathane a nyní znova Karathane. OL je 21 dnů, takže vybarvující se Kodrjanku neokoštuji dříve jak za necelý měsíc.

Nejvíce napadené odrůdy padlím jsou letos V 25-20, Matilde, Jupiter  (Rhea), Kodrjanka, Krasotka, a nyní i Arkadia (na zahradě, u baráku spíše peronospora).

Já "stolař" jsem ale oproti "moštákům" přece jen břídil, tam už bylo před měsícem pět postřiků!



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 19.7.2014 17:13

Jestliže se padlí běžně vyskytuje, musí se začít s postřiky od vyrašení pátého listu a pokračovat až do zaměkávání cca po 10 dnech, i když není vidět. Střídat síru a organickou chemii. Je-li ho hodně letos, bude ho hodně i příští rok s velkou pravděpodobností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 19.7.2014 18:10

Ne že by ho bylo hodně, to ne, ale je vytrvale. Zpočátku na listech, nyní spíše na bobulích. Začal jsem s prevencí před květem a možná i to je důvod proč není plošně.  Jelikož nemám vinohrad a réva je součástí zahrady, rovněž jsem zaměstnaný člověk, tak najít vhodný termín pro ošetření je celkem problém. Příklad dnes, venku nádherný hic, ošetřovat by nebylo vhodné, a tak čekám na podvečer... jenže začíná fučet a jestli nepřestane tak bohužel, a padlí vede po prvním poločase 1:0.

Další zajímavostí je to, že jsou napadeny interspecifické odrůdy více než klasické vitis, možné je to i tím že klasikám věnuji o něco více pozornosti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 19.7.2014 21:49

Interspecifické odrůdy nejsou stoprocentně rezistentní. Jen padlí a plíseň nejsou pro ně likvidační. Minimální postřiky bývají nutné, ale záleží i na ostatních podmínkách (poloha, vzdušnost...). Jiná situace je na jihu Moravy s hektary vinohradů a jiná v HK, kde nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 25.7.2014 8:30

Augustovskij je klasickou odrůdou.Ve skleníku už dozrál bez úhony, venku jsou některé střapce (a je jich letos spořádaně) jsou chyceny.Hlavně v zákoutích bez výměny vzduchu s větší vzduš.vlhkostí.Postřik moc neplatí, jedině nůžky.A měl jsem to probrat už dřív.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.163 (?), 25.7.2014 11:00

V takovýchto zákoutích u baráku budu révu tvarovat spíše na vertiko (vyjma pergoly), aby kolem mohl lépe proudit vzduch. Na tažních je to hodně husté a je problém to ukočírovat. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 25.7.2014 11:14

Tomu, přiznám se Mirku, nerozumím. Já si nějak vůbec nedovedu představit, jak se takový několikaletý keř bujně rostoucí odrůdy ve tvaru vertiko krotí. Co se dělá se šlahounama, které rostou jako blázen? K čemu se vyvazují, aby nepadaly na zem? Když je zašmikneme, místo nich začnou jako blázen růst zálistky a z keře se za chvilku stane hustá koule... No nevím. Vertiko si dovedu představit jen u nějaké nedbale vzrůstné odrůdy na méně vitální podnoži...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 25.7.2014 17:19

Něco jako tahle pravokořená Arkadia na snímcích. Zdá se mi, jako by tím že je ve volném prostoru, neměla snahu potlačit konkurenci a růst není tak bujný. Vyberu tažeň, vyvážu ho svisle a uvidím co se bude dít dále...



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 28.7.2014 11:00

Letos poprvé jsem zkusil Karathane a jak se zdá, výsledek je lepší než u Falconu, který jsem kdysi používávál. Podle návodu ničí Karathane i přezimující spory, tak s ním příští rok preventivně postříkám všechno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 28.7.2014 18:53

Dal jsem před květem a po květu Falcon, pak Karathane a nyní opět Karathane v mixu s Revusem. Karathane jsem opakoval po pár dnech, protože se mi zdálo že na bobulích nezabírá, bohužel. Tlak padlí je obrovský a navíc furt mokro, jako v prádelně. Zvrhlo se to kardinálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika