Co vaše réva? (2013)



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?) 
23.12.2012 9:35, zobrazeno: 331531x

Dovolil jsem si založit novou diskuzi pro tento rok, tentokrát o něco dříve.

Přátelé, jak jste dopadli s vyzráváním dřeva pro odběr řízků? Chystám se na nějaké řízky po vánocích ale celkově je to tak 50 na 50. U nově vysazených nebo mrazem po výsadbě poškozených hlaviček byl růst velmi špadný a budu rád když réva obrazí, naopak u těch kde byla úroda, byl i růst vynikající a dřevo vyzrálo. Co se odrůdy týče, tak letošním číslem 1 byla Kodrjanka.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 147.190 (?), 25.12.2012 9:38

Nakoľko bývam vo vinárskej oblasti, tak sadím pre istotu všetko na podpníkoch (dunaj, bianca, solaris, regent). Akurát Perla Zali mám pravokorennú. Tento rok sa chcem pokúsiť vyrobiť si vlastné štepené sadenice. Ako podpník použijem samorodák, dúfam že to nebude vadiť. Mám síce jeden koreň podpníku SO4 ale ešte je príliš slabý, potrebuje sa rozrásť. Hádam ten samorodák splní funkciu podpníka, neviem, má niekto s takým niečím skúsenosti?

Takisto som tento rok na jar vysadil samorodák konkordiu, ktorý by som chcel na jar preštepiť pri zemi tvrdým vrúbľom do zeleného letorastu. Som zvedavý ako to dopadne :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jenamater - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 157.82 (?), 25.12.2012 11:24

Potřebuji zakořenit jednoočkové řízky (mám nedostatek vyzrálého réví jedné zajímavé odrůdy) v pokojových podmínkách. Nevím:

  1. jak daleko pod očkem řezat?
  2. zakořenit ve vodě (klasika) nebo raději v substrátu pro množení?
  3. vysadit na trvalé místo hlouběji, aby v zemi byla i část nově narostlého výhonu?

Za radu děkuji, s pozdravem jenamater.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 146.230 (?), 25.12.2012 15:19

Dobry den, chcel by som sa opytať, či už mate zostrihany vinič v sklenniku. Že vraj táto zima má byť teplejšia, ako januar, tak aj februar. Rozmyšlam medzi sviatkami, že sa pustim do strihania aj vonku. Inač Vam všetkym prajem všetko naj, veľa zdravia a uspechov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 57.138 (?), 30.12.2012 16:11

Ja osobne uz mam nejaky cas revu vonku ostrihanu (sklennik nemam). Striham neskoro na jesen, alebo zaciatkom zimy. Neriskujem vymrznutie ociek na rezkoch v pripade silnejsich mrazov, ci vacsich teplotnych vykyvov v zime. Samozrejme nestriham v mraze, ani tesne pred avizovanym prichodom mrazov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 123.215 (?), 7.1.2013 16:16

Dobrý den, tak dnes 6,5 °c jsem byl zkontrolovat révu, stolní odrůdy vypadají dobře loni i dobře narostly kromě chrupek jak bílé tak červené ty jsou tak půl metrové zbylé tak 2,5m (vostorg, jupiter, nero), mošťáky ty jsem sázel jen z hecu :) rulandské šedé, Dornfelder, Chardonay. Rš narostlo také do 2,5m, tak doufám že to je RŠ :)

Dělal jsem i drátování a všiml jsem si že moštové odrůdy mají pootevřená očka :(   takže to bude asi ještě zajímavé  (mrazy, jarní mrazy :( )

jinak jsem, sever čech (Děčín 290m.n.m.    ale dál od jihu  :( )

Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ferby1 - (41) - 244.2 (?), 1.2.2013 11:49

Zdravím a mám jeden stručný dotaz: Jak jste na tom se stříháním? Už máte hotovo, chystáte se, nebo by jste raději ještě počkali? I když je nyní jak na jaře, únor by mohl ještě překvapit. Příjde mi, že letos ani žádné pořadné mrazy u nás blížící se -20°C či více nebyly (max. u nás v Předměřicích nad Labem jsem za letošní zimu zaznamenal zatím cca -13°C). Kamarád a kolega mi říkal, že bude stříhat tento víkend... Já zatím váhám. Mějte se a přeji úspěšný vinařský rok 2013. Zdraví Ferby.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
peetoo - (49) - 41.143 (?), 1.2.2013 12:05

Ja ešte počkám, 20 rokov strihám v poslednej dekáde února.  Nemám veľkú vinicu, mám 65 hláv, stíham to za 1 deň.  Veľkopestovatelia strihajú už od decembra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 1.2.2013 12:35

je to tak, pokud nemate cele hektary vinic, pockejte na konec unora a za bezmrazeho pocasi řežte, mrazy byly zatim slabe - minimem je -11.9st (Berounsko)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ondřej.75 - (2) - 45.194 (?), 18.3.2013 20:47

Zdravim Lukáši,

z vašeho příspěvku usuzuji, že v Děčíně se révě relativně daří a můžu se s klidem do toho pustit také. Které víno z vámi uvedených odrůd by jste mi doporučil jako naprostému začátečníkovi v témto směru a na co bych si měl dát pozor (krom mrazu...).

Předem děkuji za radu a info

S pozdravem Ondřej

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika