Příspěvky uživatele - 147.190

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Réva ze semínka - pecičky, 4.1.2014 Obsahuje fotku
V záhrade som našiel jednu rastlinu révy, ktorá náhodne vyrástla zo semiačka. Zaujal ma tvar listov, ktorý sa nepodobá na žiadnu odrodu ktorá sa v okolí vyskytuje, tak som ju presadil a čakám čo z nej vyrastie. Tento rok už možno zarodí. Je napínavé... celý příspěvek >
Odrůda révy Solaris, 25.8.2013
No dúfam že už žiadne "příště" nebude, ak by predsa tak nafotím. Ale boli to hálky révokazu, to viem na 100 %
Odrůda révy Solaris, 25.8.2013
Stretol sa už niekto s révokazom na solarise?  Ja som včera na jednom dvojročnom kre objavil 4 maličké hálky na listoch. Doteraz som sa nestretol s informáciou že by bol solaris na listovú formu révokazu citlivý. Prekvapuje ma to o to viac, že... celý příspěvek >
Sklizeň révy 2013, 10.8.2013 Obsahuje fotku
U nás pomaly začína dozrievať Solaris a dokonca na jednom Dunaji mám už kompletne modré strapce, zatiaľ čo na ostatných sú sotva z polovice vyfarbené. Ešte snáď dodám, že hrozno nebolo vôbec chemicky ošetrované a je zdravé, dokonca aj Vitis... celý příspěvek >
Vinič Solaris - sadenica, 9.8.2013
Nevyzerá to ako solaris, tie listy.
Je to zvinutka (svinutka)?, 14.7.2013 Obsahuje fotku
takže posielam aktuálne foto. na prvej a tretej fotke to vyzerá na deficit Mg, pri druhej fotke sfarbenie listov vyzerá podobne ako na Vašej, tam si nie som istý čo to je, tam aj bobule chytili taký červenkastý nádych.
Je to zvinutka (svinutka)?, 14.7.2013
Zdravím, podobné sfarbenie listov odrody Dunaj som tento rok na niektorých kroch spozoroval aj ja. Odrody Nero a Regent majú niečo podobné. Myslel som že je to nedostatkom nejakého prvku, asi horčíka, na ktorý je réva citlivá. Keď pôjdem do záhrady,... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 15.6.2013 Obsahuje fotku
Tiež som cez týždeň vytiahol motyku a šiel si zakopať. Okrem toho už zaštipujem konce letorastov na miestach kde prerastajú drátenku aj o 30 cm a vylamujem zálistky. Inak ani nie je čo robiť, vinič pomaly dokvitá, väčšina kvitla počas každodenných... celý příspěvek >
Starostlivosť o pôdu pod révou, 2.6.2013
K tomu sa chcem práve dopracovať, či tráva nebude prekážať koreňom hrozna. Chcel by som mať medziradia radšej zatrávnené, jednak z dôvodu spomínanej erózie pôdy, a tiež preto že sa rád prechádzam pomedzi riadky bez toho aby som na sebe vláčil pár... celý příspěvek >
Starostlivosť o pôdu pod révou, 1.6.2013
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať ako udržiavať pás pôdy pod révou? Pri niekoľkých málo koreňoch sa to dá napr. okopať ale čo ak mám vinicu s desiatimi radmi dlhými 50 metrov? Medziradie by bolo zatrávnené a pravidelne by sa kosilo, ale čo z... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 19.5.2013
Rovnako nahryznuté stopky listov a taktiež aj mladé letorasty nachádzam prakticky na všetkých ovocných stromoch (réva, egreš, hruška, ringlota, čerešňa, višňa, slivka, marhuľa, broskyňa) a už mi dochádza trpezlivosť. Všade je to rovnaké, letorast je... celý příspěvek >
Levne tycky k reve, 18.5.2013
Ja som práve tento týždeň riešil rovnaký problém s lacnými tyčkami, dopadlo to tak že som na píle kúpil 2 metre dlhé latky 5*3 cm, ktoré ešte na cinkuláriku rozpílim poddĺžne na polovicu. Za 125 kusov som platil 50 eur, čiže podľa aktuálneho kurzu... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 12.5.2013
Ja som tiež na jednej Bianke našiel pár obžratých listov, po preskúmaní kra som objavil aj škodcu - veľkú zelenú húsenicu.
Co vaše réva? (2013), 11.5.2013 Obsahuje fotku
U nás na juhu stredného Slovenska sa nepredpokladá výskyt mrazov ale mám pre istotu kúpený bórax ak by bolo treba zasiahnuť. Počasie je zatiaľ ideálne, vinič rastie ako z vody.
Škůdce na na listech révy vinné, 5.5.2013
Tie guličky produkuje réva a je to neškodné, už sme to tu riešili. Skúste dať fotku tých skrútených listov.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika