Co vaše réva? (2013)



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?)
5.10.2013 21:54
i tak zbyla ne plně vyzrálá jen horní čtvrtina letorostů (navic ne vsechny listy jsou kaput)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 62.240 (?), 2.10.2013 22:58

Napriek tomu, že došlo oproti letným mesiacom k výraznému poklesu teplôt, slnko má stále dostatok sily, aby vytvorilo v bobuliach cukor. Najmä u modrých odrôd je vyššia cukornatosť poznať na zjemnení chuti bobúľ.

Preobraženie okrem líčka získava sladkú chuť.
Preobraženie okrem líčka získava sladkú chuť.
Extrémne dlhé bobule sú v ústach chrumkavé, sladké, príjemné. Drobné semeno neprekáža.
Extrémne dlhé bobule sú v ústach chrumkavé, sladké, príjemné. Drobné semeno neprekáža.
Napriek tomu, že slnku bráni koruna Leskory, príjemnú sladkú chuť dostávajú chrumkavé bobule sorty Pamjati Žuravlja.
Napriek tomu, že slnku bráni koruna Leskory, príjemnú sladkú chuť dostávajú chrumkavé bobule sorty Pamjati Žuravlja.
Neskoro dozrievajúca Pamjati Žuravlja má veľké atraktívne bobule. Ich vzhľad na snímke kazí iba povlak vodného kameňa- pozostatku po zavlažovaní trávy. Listy interšpecifickej odrody sú aj napriek častému roseniu zdravé.
Neskoro dozrievajúca Pamjati Žuravlja má veľké atraktívne bobule. Ich vzhľad na snímke kazí iba povlak vodného kameňa- pozostatku po zavlažovaní trávy. Listy interšpecifickej odrody sú aj napriek častému roseniu zdravé.
Misket dunavski ako prvý  ohlásil príchod jesene.
Misket dunavski ako prvý ohlásil príchod jesene.
Príčinou zfarbenia listov je však tohtoročná porucha v tvorbe chlorofylu. Dúfam, že táto chutná sorta prežije rok 2014?
Príčinou zfarbenia listov je však tohtoročná porucha v tvorbe chlorofylu. Dúfam, že táto chutná sorta prežije rok 2014?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 17.9.2013 9:43

Dobrý den všem révo pěstitelům.

Začínám být poněkud nervózní co se týká počasí a stadia zrání mého Hibernalu(panenská úroda, tedy spíš na ukázku 2 rok). Ten tam bude tak ještě měsíc. Neporadíte, čím teď stříkat a zda-li vůbec. Může se stát, že bude 14 pěkně a půjde do lisu. Zatím jen žloutnou nejspodnější listy(asi botritis)

Děkuji za poradu GB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 17.9.2013 14:50

U RR mně opadávají ty první listy keřů , obnažují se tak střapce, dostanou víc sluníčka.Pokud je dřív nedostanou kosové a špačci.Už raději nestříkám.Někdo dokonce "obléká" střapce do pytlíků, ale to snad jen u malého vinohrádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 226.87 (?), 29.9.2013 19:19

Zdravím, pripájam včerajšie foto mojej dozrievajúcej neznámej odrody viniča. Minulý rok o tomto čase bolo už krásne tmavomodro až dočierna vyfarbené, no tento rok je akosi oneskorené. Dúfam, že ešte dozrie a niečo ochutnám...

Dozrieva hrozno ešte aj keď je takéto počasie - že v noci je teplota okolo 0°C a cez deň 14°C? Akú teplotu potrebuje na dozrievanie? A keď prejde slabým mrazom, už je definitívny koniec dozrievaniu aj keby sa potom oteplilo?

Dik.

moje dozrievajúce neznáme hrozno
moje dozrievajúce neznáme hrozno
moje dozrievajúce neznáme hrozno
moje dozrievajúce neznáme hrozno
moje dozrievajúce neznáme hrozno
moje dozrievajúce neznáme hrozno
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 4.10.2013 9:51

Letošní sezona v nevinařských oblastech západní části republiky byla velmi krátká. Slibný nástup jara byl vystřídán jeho extrémně chladným závěrem (druhá polovina května, červen), kdy se vegetace téměř zastavila. Rychlý přechod do žhavých červencových dnů s teplotami okolo 35°C révě také příliš nepomohl, zpoždění z jara se dohnat nepodařilo.  Standardně teplý srpen a spíše chladnější září už na tom nic nezměnily a nynější noční mrazy prakticky vegetační sezonu ukončily. To znamená, že mnohé odrůdy nestačily dozrát do optimální zralosti, tak jako v minulých letech. K pozitivům této sezony jednoznačně patří nízký tlak houbových chorob. A také to, že si každý mohl otestovat své hraniční možnosti a ví, jaké odrůdy si do budoucna může a nemůže dovolit. Ty odrůdy, které letos nestačily dozrát alespoň do stavu "přijatelné" konzumní zralosti, já osobně považuji za neperspektivní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.146 (?), 4.10.2013 10:33
Mate pravdu Wimpi, letos to byla podivna sezona, o to vetsi radost mam z rynaku a panenske sklizne jakozto pozdni sber, uvidime jak jeste vyzraje réví...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 133.163 (?), 4.10.2013 10:42

Narozdíl od méně kvalitní úrody bych si dovolil podotknout že réví vyzrává velmi dobře (to bude řízků cheeky). U mne v současné době má ještě vyzrát AT-6-3-SK a Original, Ustojčivyj Dokučeavoj už je sladký, liší se však hodně střapec od střapce, tahle odrrůda má na keři velkou výdrž, takže dostává ještě možnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 41.143 (?), 5.10.2013 21:49

Mate pravdu Wimpi, letos to byla podivna sezona, o to vetsi radost mam z rynaku a panenske sklizne jakozto pozdni sber, uvidime jak jeste vyzraje réví...

Bez listí Vám už réví nevyzraje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 5.10.2013 21:54
i tak zbyla ne plně vyzrálá jen horní čtvrtina letorostů (navic ne vsechny listy jsou kaput)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 171.192 (?), 4.10.2013 14:01

Co považujete za přijatelnou konzumní zralost?Vyzrálé hrozny v jakostní kvalitě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika