Co vaše réva? (2013)



vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?)
18.8.2013 7:09

Mirku, bez ohledu na to, co človíček tvrdí, je to Arkadia jak vyšitá. VJK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 9.8.2013 7:05

U nás není Palatina registrována pod názvem Prim, tento název se jen u nás používá jako synonymum, podobně jako v Maďarsku název Augusztusi muskotály. Název Prim ani nemůže být zaregistrován, protože už je registrována moštová odrůda Prima.

Viz Seznam odrůd registrovaných v EU

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Frany - (40) - 96.10 (?), 9.8.2013 8:58

Oprava: U nás známá jako Prim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.163 (?), 9.8.2013 8:15

Určitě to ona nebude, bobule jsou zpočátku kónického až "trojůhelníkového" tvaru, a když jsem dostal ukázkový hrozen na okoštování tak byly bobule celkem velké a volné. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 9.8.2013 9:52

No tak Mirku, když budete chtít, vložte sem fotky té Vaší neznámé odrůdy v plné zralosti, fotky listů v detailu a přidejte všechny ucelené poznatky, které jste u ní vypozoroval. To by bylo, aby se na to nepřišlo, co to je. Pamatuji se, že jste ji koupil před pár lety v Bílovicích a tak si myslím, že to nebude nějaká hypr novinka, spíš půjde o nějakou "usedlou odrůdu", která by se měla běžně vyskytovat v dostupných pomologiích. Oni pánové Osičkové zas takoví revolucionáři v sortimentu odrůd tenkrát ještě nebyli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 9.8.2013 11:19
Zdravíčko Wimpi, tuhle mám od známého a pojmenoval jsem ji "Věroš", někde možná najdu fotky listů a střapce který mi tenkrát donesl ochutnat, fotky sem potom dám taky. To co máte na mysli od "Slípáků", tak to mělo být "veliký bílý" a nakonec to bylo "malý zelený". Z toho mi zbyl jen půlmetrový kmínek o průměru 5 cm o který si kočičák chodí brousit drápy. Neustále vyhání nové letorosty a tak jsem na dva z nich za zelena narouboval Kičmiš Lučistyj. Oba dva výhony se krásně ujaly a jeden z nich už má více než metr, druhý je menší protože jsem ho nechcačky nalomil a nevím jestli přežije. Kišmiš by měl nahradit Věroše protože s ním do budoucna již nepočítám, mám ho i na zahradě a tam patří k révě nejvíce napadené chorobami a vyžaduje ošetření, podle mne to bude klasická vitis vinifera. Na zahradě nyní navíc bráním révu před "staronovým nepřítelem" ke kterému se přidalo zanedbání sousedního vinohradu. Soused, nejspíše ze zdravotních důvodů, se o vinohrad nyní vůbec nestará, je to zarostlé, neosečkované, neošetřené proti chorobám, zarostlé víc než půlmetrovou lebedou, a nejhorší je to, že se ke mě od něj dostávají letorosty napadené listovou formou révokaze. Snažím se to likvidovat ale dál jak půl metru za pletivo nedošáhnu. Už zvažuji že se obrátím na pronajimatele pozemku aby se to začalo řešit, naštěstí tam mám bývalého kolegu a kamaráda který má tenhle region pod sebou, uvidím co se dá podniknout.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 9.8.2013 11:42

A já trouba myslel, že se furt jedná o ten Váš populární "Veliký bílý". Jinak jestli je soused už starý a nestačí na to, je to Vaše šance na rozšíření zahrady. Co?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 17.8.2013 19:19

Přikládám snímky hroznu a listů, rovněž snímky kde jsou i listy Arkadie. Tvar bobulí je podobný Arkadii, řekl bych že na choroby je však náchylnější. Človíček od kterého ji mám si nemůže na jméno odrůdy vzpomenout, tvrdí však že Arkadia to není. 

Neznámá
Neznámá
List neznámé
List neznámé
list neznámé
list neznámé


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 18.8.2013 7:09

Mirku, bez ohledu na to, co človíček tvrdí, je to Arkadia jak vyšitá. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 18.8.2013 7:39

Jetště se ho zeptám zda to nezná pod jménem Nasťa, což je synonymum pro Arkadii. Náchylnost k chorobám může plynout i z umístění, tvar střapců u baráku je si letos velmi podobný, doba zrání stejná.

Ukázkový hrozen který jsem tenkrát chutnal
Ukázkový hrozen který jsem tenkrát chutnal
Roubovaná Arkadia od pana Knížka.
Roubovaná Arkadia od pana Knížka.
Dunav
Dunav
Konzumace
Konzumace
Tak tohle obojí má být Ustojčivyj Dok. z Klivie.
Tak tohle obojí má být Ustojčivyj Dok. z Klivie.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 18.8.2013 13:49

Po čtyřech letech mi konečně Rhea a Jupiter (tak jsem to kupoval v Klivii, vysazeno 2009) ukázali první střapečky. Neznám tyto odrůdy ale jsem z nich celkem rozpačit. Na to, že mi spousta jiných narostla a i dozrála, je to nějaké opožděné. Nebo to tak má být? Bobule se začaly konečně trochu nalívat ale musí to snad být nejpozdnější odrůdy jaké mám.

Rhea
Rhea
Rhea
Rhea
Jupiter
Jupiter
Jupiter
Jupiter
JUpiter
JUpiter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika