Co vaše réva? (2012)



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.40 (?)
24.4.2012 18:43

Zdravím vás chalani! Peter má pravdu, očkovanie celé hodiny na kolenách je zaberačka na kostru. Vlani som ešte týždeň po tom necítil nárty- nervy brneli, lebo boli stlačené zimnými topánkami. Bola vtedy surová zima- iba +3 a vietor. Tento rok bolo slniečko a teplo. To zas nie je dobré pre čerstvo urezané očká- okamžite zasychajú. Po opracovaní nožíkom ich treba hneď hodiť do kelímka s dážďovou vodou. Vlani som sa natrápil s narezávaním kmeňov pomocou vrúbľovacieho nožíka. Tento rok som zistil, že ľahšie to ide žabkou- má široké a tenké ostrie. P.Řezáč necháva sáčky iba pár dní. Myslím si, že majú zmysel ako ochrana pred vysušením očiek vetrom a slnkom- do času rašenia. Vlani som ich dával dole po 3 týždňoch. Po tom došli hneď po Zmrzlých horúčavy a množstvo narašených očiek uschlo. Tento rok si pri snímaní sáčkov počkám na podmračné počasie.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
         
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 14.4.2012 12:25

Nezoufejte, u nás je to taky tak - a bylo i loni, a pak to rostlo jak divé!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 124.110 (?), 23.4.2012 7:34

Tak já se musím pochlubit.Koupil jsem si vysněný domeček se zahradou, přesadil révu(3 roky starou) a už krásně raší.Ačkoli stěhování bylo jen 3km je vidět že změna stanoviště rostliam prospěla.Udělam fotky a pochlubim se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 23.4.2012 7:38

copak to bylo za odrůdu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 124.110 (?), 24.4.2012 7:09

Zdravím, mám Vostorg, Prim,Katju, Matilde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 24.4.2012 7:13

z odrůd mám jen Vostorg, jak ho máte narašený? u mě na dvoře u zdi jsou srovnatelné podmínky jako u souseda na volné planině, akorád je to jižní svah a je zajímavé, že narašenost je shodná s místem u mě na dvoře u zdi!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.110 (?), 24.4.2012 7:22

Vostorg je na to nejlépe(cca 3cm)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.52 (?), 23.4.2012 23:15

Tešíme sa na snímky Vášho nového domčeka so záhradou a rašiacu révu. Dnes som konečne dokončil preočkovanie druhej polovice starého vinohradu. Moc nám nenapršalo, iba slabá búrčička, ale hneď bolo vidieť, ako rašenie vo vinohrade poskočilo. Zatiaľčo pred Veľkou nocou malo miazgu sotva 10 % starých kmeňov, teraz to bola pasia šmiknúť žabkou do kôry.

dokončovanie preočkovania 100 hlavového radu starého viniča
dokončovanie preočkovania 100 hlavového radu starého viniča
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 24.4.2012 6:33

Zdravím Paľo, hned bych dojel na exkurzi jak na to!wink O víkendu jsem to byl omrknout a stále ještě u některých hlaviček nedokážu odhadnout míru poškození oček nedávným mrazem. Bělehradský a Matilde neraší zatím vůbec a Velika, která vloni krásně vyhnala letorosty, také jaksi odchází, přitom řízky z ní krásně zakořenily. U baráku je to opět o 2až 3 týdny vpředu, Original už má třiceticentimetrové výhony, Kišmiš Lučistyj nasazuje na květ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 24.4.2012 6:56

Paľo, ty sáčky sundaváte nebo ne? Přece jen když vysvitne slunce, bude tam jiné klima. Já jsem nedávno přerouboval starou révu Vostorgem tak doufám, že se zadaří, včera lehce sprchlo, už dlouho pořádně nezapršelo a je to na všem znát

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.40 (?), 24.4.2012 18:43

Zdravím vás chalani! Peter má pravdu, očkovanie celé hodiny na kolenách je zaberačka na kostru. Vlani som ešte týždeň po tom necítil nárty- nervy brneli, lebo boli stlačené zimnými topánkami. Bola vtedy surová zima- iba +3 a vietor. Tento rok bolo slniečko a teplo. To zas nie je dobré pre čerstvo urezané očká- okamžite zasychajú. Po opracovaní nožíkom ich treba hneď hodiť do kelímka s dážďovou vodou. Vlani som sa natrápil s narezávaním kmeňov pomocou vrúbľovacieho nožíka. Tento rok som zistil, že ľahšie to ide žabkou- má široké a tenké ostrie. P.Řezáč necháva sáčky iba pár dní. Myslím si, že majú zmysel ako ochrana pred vysušením očiek vetrom a slnkom- do času rašenia. Vlani som ich dával dole po 3 týždňoch. Po tom došli hneď po Zmrzlých horúčavy a množstvo narašených očiek uschlo. Tento rok si pri snímaní sáčkov počkám na podmračné počasie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika