Co vaše réva? (2012)



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?) 
22.2.2012 9:39

80cm může být klidně optimální vzdálenost - nevíme nic o tom, jak vzrůstná je to odrůda, jak úrodná je půda.  Co se týče řezu na jeden či dva tažně - ač sám preferuji jeden tažeň, může být případně vhodnější řez na dva tažně. Bez znalostí konkrétních podmínek opět těžko hodnotit. Pokud se ale bude jednat o vzrůstnější odrůdu, bude 80cm rozestup málo a paradoxně by mohl být možná vhodnější řez na dva polotažně, než jeden tažeň. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 215.203 (?), 22.2.2012 9:40

Tu vzdálenost mi poradil ten "vinař" od kterého jsem dostal ty řízky.Sestřihnout a přesadit, na to už je asi pozdě že?Jsou v zemi už dva roky.

Každopádně posunutí spodního drátu na 60cm udělat mám?

Dám ještě jedno foto, možná to bude lépe vidět.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 22.2.2012 9:50

myslim, ze tech 60,70 cm bude dobrých, optimální list.plocha by mela byt kolem 120-130 cm - i kdyz to zalezi na vzdalenost řad

pokud muzete, zjistete o jakou odrudu se presne jedna, at vite jak řezat, prece jen nektere vyzaduji delsi tazne, jine plodi treba na cipkách... mozna, ze spatne vidim, ale mate tam u kminku oporu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.203 (?), 22.2.2012 10:06

Oporu tam nemám, budu ji dávat letos na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 22.2.2012 10:09

Vám ty rostliny rostou různě vitálně. Z fotek je vidět, že některé jsou celkem slušně vyrostlé (nedokážu posoudit jak kvalitně) a jiné v chráničkách nejsou ani vidět. Takže můžete postupovat selektivně. Ty slabé sestřihněte k zemi, ty silnější o kterých si myslíte, že už jsou schopné, můžete zkusit zapěstovat.

Pana VJK bych se chtěl zeptat, jaký v konečném efektu vidí rozdíl mezi pěstováním a řezem na jeden tažeň a na dva polotažně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.203 (?), 22.2.2012 10:17

Ano, z 10 rostlin jich 4 dosáhly výšky cca 140cm.Další myslím dvě jsou těsně u spodního drátu.No a ostatní mají asi 30cm.Ony dost pomrzly díky loňským květnovým mrazíkům.

Oblast Brněnsko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 22.2.2012 10:25

Wimpi: Jsem-li limitován vzdáleností keřů, může být vhodnější řez na dva polotažně, protože na bázi letorostu je vzdálenost internodií menší, než ve střední části. Na jednotku délky potom připadá větší množství ponechaných oček. Nevýhodou je možnost většího zahuštění zelených letorostů v této oblasti, což přináší vyšší nároky na zelené práce. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 22.2.2012 10:58

Mně se právě u takto hustě vysazených keřů nelíbí to budoucí zahuštění listové části. A čím budou keře starší, tím budou vyšší nároky na zelené práce. Bude se to mít snahu vytahovat ven z drátěnky, po zastřižení letorostů (osečkování) zase silná tvorba zálistků….  Když bych takto hustě zasadil sazenice, tak bych udělal hodně vysokou drátěnku a nebo dokonce pergolový závěs. Jenže pán jí má docela nízkou.  Jistě, vzrůstnost odrůdy a půdní podmínky na to taky budou mít vliv, ale pořád bude platit, že čím starší bude keř, tím víc se bude snažit růst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.203 (?), 22.2.2012 11:14

Maximální výška "konstrukce" je 170cm. Takže při 60cm kmínku zůstane na zelenou plochu 110cm.Ještě tam nemám vodorovné dráty, krom spodního a horního.Po kolika cm je mám dát, po 20?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
chipovka - (2) - 0.70 (?), 22.2.2012 11:31

Jak jsem již dříve uvedl, chystám se zjara dát sloupky a natáhnou drátěnku.Budu dávat nosné dráty ve výšce 70 a 90 cm, dvojdrátí pak 125 a 170 cm.Sazeničky mám 120 od sebe, šířka řádku je 160.Každý se pak ale musí rozhodnout dle vlastních podmínek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika