Co vaše réva? (2012)



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?)
22.2.2012 9:06

S tím sestříháváním ještě počkejte, nemusíte dát na všechno, co kdo v diskusi napíše. Rostliny neviděl. Poptejte se v okolí, jestli tam je někdo kdo poradí. Ustrřihnete to teď, zpátky už to nedáte.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 21.2.2012 21:37

Jen připomenu že se jedná o "moštový" vinohrad.

Jak se takový kordon tvaruje v následujícím roce? Pokud to chápu, tak na letorostech které vyraší z oček čípků bude úroda. Pro následující rok se využijí nové letorosty které vyraší z oček na  "stařině" vodorovného dřeva?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 21.2.2012 23:18

Mirku, mrkněte na obrázky. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jenamater - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 157.82 (?), 21.2.2012 23:24

Výhon, který vyroste z "nultého očka" čípku (na bázi čípku), použiju pro nový čípek, zbytek starého čípku odstraním. Pokud je výhon z báze čípku špatný nebo chybí, použiju pro nový čípek další výhon nejbližší k rameni. Ramena jsou u mé révy 1 až 2 metry dlouhá a čípky na nich 15 až 20 cm od sebe. Pěstuju na vodorovných kordonech i všechny moštové odrůdy, u kterých se doporučuje buď krátký nebo střední řez. Výhodou je větší zásoba starého dřeva a s tím související větší mrazuvzdornost. Zdraví jenamater.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 215.203 (?), 22.2.2012 8:00

Můžu taky dotázek? Předloni jsem vysadil víno z "řízků" od vinaře.Jedná se o stolní odrůdu, prý vyšlechtěnou, kde není nutnost postřiků.Z celkem 10 hlav loni narostly do požadované výšky zatím jen 4. Výška kmínku po první drát je 80cm.Bylo mi doporučeno vsadit je 80cm od sebe.Myslel jsem že bych je stříhal na dva tažně.Není ta vzdálenost mezi něma malá?

Předpokládám, že čtyři narostlé vína zakrátím na pět oček a ohnu k drátu?

Ještě k síle kmínku, ta se mi zdá být taky docela malá.Má sílu maximálně tužky, možná o trochu méně.

Posílám foto celkového pohledu a detailu na dvě narostlé vína.

Děkuji za rady.  Zdenek.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 215.203 (?), 22.2.2012 8:02

Ještě druhé foto.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 22.2.2012 8:10

alespon dle 2.fotky mi prijde réví pekne vyzrale, super, 1-1,2m je optimalni vzdalenost, tech 0,8m je málo... a delat dva tazne na tak maly prostor mi prijde spatne, takze doporucuji zapestovat na vodorovne vyvazany tazen nebo na nektery z kordonu, sila tuzky je uplne nejlepsi, pokud je réví hodně silné, snano zmrzne!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 22.2.2012 8:33

Já nevím, jestli je to zcela správně a předpisově, ale napíšu, co bych udělal ve vašem případě já. Především vzdálenost keřů 80 cm je dosti malá - je to spodní hranice únosnosti, jak upozornil kolega Mičurinec. Ideální vzdálenost je tak 120 či spíše 150 cm. Své keře v budoucnu proto střihejte nikoli na dva, ale pouze na jeden tažeň. Takto vám bude vycházet na tažni přibližně 5÷6 plodných oček (i v budoucnu).  Osobně bych natáhl ještě jeden drát do výšky ±60 cm od země. Současná výška spodního drátu 80 cm se mi zdá na vaše podmínky příliš vysoko, neboť podle fotky budete mít nízkou listovou stěnu (mezi spodním a horním drátem je odhadem také 80 cm) a oproti ní zbytečně vysoký kmínek. Takže kmínek bych snížil na cca 60 cm. Co se týká letošního řezu, tak vaše keříky nejsou myslím ještě natolik silné a vitální, abyste nyní na jaře z réví vytvářel kmínek a ohýbal tažeň. Proto zastřihněte nad zemí na dvě očka. Zvažte ochranu proti jarním mrazíkům přihrnutím čípků lehkou zeminou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.203 (?), 22.2.2012 8:53

Děkuji.A já se těšil že letos něco ochutnám :o(

Snížení výšky jistě není problém.Od spodního dtátu po horní je to myslím 70-80cm.Takže spodní snížím na 60cm.Jen je mi docela líto kmínky sestřihnout. Díky Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 22.2.2012 9:06

S tím sestříháváním ještě počkejte, nemusíte dát na všechno, co kdo v diskusi napíše. Rostliny neviděl. Poptejte se v okolí, jestli tam je někdo kdo poradí. Ustrřihnete to teď, zpátky už to nedáte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 22.2.2012 9:17

Přesně tak, já tady dedukuju jen ze dvou fotek.  Počkejte si ještě na další reakce a pak se rozhodněte, podle vlastního úsudku.  Rady od prvního "rádce" nemusí být správné. Jo, a až se budete potávat v okolí, vynechte raději toho člověka, který vám poradil vysazovat keře ve vzdálenosti 80 cm. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika