Co vaše réva? (2012)



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?) 
20.2.2012 17:39

je dobre, kdyby jste zapestovala nejprve kminek a dalsi rok byste mela mit tak jeden hrozen na ukazku a az ten nasledny rok by mela byt 1.vetsi uroda, nesmi se keř hned zatizit, jinak kminek vyzaduje oporu a snazte ho mit rovne, pokud si na netu zadane ----stredni vedeni revy--- jiste naleznete cely postup spravneho zalozeni, jinak rezat muzete jiz nyni, konec unora az zac.brezna je idealni, pozdeji proudi miza a reva,,pláče''takže to je již pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 20.2.2012 18:01

I při řezu v tomto období se běžně stává, že réva později pláče, to není nic na závadu, naopak docela běžný jev.

Podle mého názoru je kmínek zapěstován, nejrovnější není potřeba vybírat, v tomto stavu se dá vybraný kmínek vyvázat k opoře, ještě je relativně tvárný nebo počkat na deštivější počasí, kdy je réví tvárnější. Podle loňského růstu bych soudil, že jsou keře ve velmi dobrém stavu, takže se dá nechat i více než jeden hrozen, ale maximálně jedne hrozen na výhonu. Ještě jsem minule zapomněl, že je nutné při rašení nechat růst pouze výhony rašící z vodorovně na spodním drátu vyvázaném tažni a jeden nechat růst pod spodním drátem. Ostatní pupeny, respektive výhony směrem dolů se musí bezohledně vylamovat, aby byl kmínek čistý. Pokud možno co nejříve po vyrašení, aby byly jizvy co nejmenší. Tak získate na keři 5 letorostů, které budou krásně zelené a myslím, že i pěknou úrodu. Poku Vám něco není jasné nebo špatně vysvětluji, ptejte se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marcela Vrbová - (12) - 187.23 (?), 20.2.2012 18:46

Takže, nechám jeden letorost, který vyvážu na spodní drát a zkrátím na 4 očka a nechám jedno očkop pod drátem.Ostatní ostříhám na 2cm.Až budou rašit výhony, nechám jenom ty vzhůru, ty dolů uštípu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marcela Vrbová - (12) - 187.23 (?), 20.2.2012 18:55

To už by letos na výhonech měly být hrozny?smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marcela Vrbová - (12) - 187.23 (?), 20.2.2012 18:09

A je také možné nechat dva letorosty, zkrátit je na 4 očka a vyvázat do V?Co to udělá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.21 (?), 20.2.2012 18:30

Moc tam toho nezustane ale nebojte sa, do jesene bude s toho mensia dzungla. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.21 (?), 20.2.2012 18:32

Aby bolo jasne, reagoval som na toto: "To mi tam toho moc nezůstane.Teda, spíš nic.Mě se hrozně líbilo, jak to bylo po celé ploše zalistěné."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 20.2.2012 18:54

Je možné nechat kmínky dva, sám to většinou také tak dělám. Ale možná jste to špatně pochopila, ne zkrátit kmínky na 4 očka, ale nechat růst jedno očko pod spodním drátem a čtyři nad ním, důležité je také vodorovně vyvázat horní část letorotů, aby stejnoměrně rostly všechny ponechané výhony. Celý kmínek může mít cca 10 oček, jen ty směrem dolů (od země až po první pod spodním drátem) musíte zavčasu vylamovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marcela Vrbová - (12) - 187.23 (?), 20.2.2012 19:19

Já jsem hlava dubová, takže základní pojmy.Letorost je to, co tam teď mám, ty šlahouny.A výhon je to, co vyroste z oček letos.Očka jsou cik-cak, takže ne zkrátit na 4 očka, ale nechat 8 oček a jeden pod drátem.Když vyštípu výhony rostoucí dolů,(to bude každý druhý),zůstanou mi tam 4 výhony rostoucí nahoru, plus ten pod tím drátem.To jsem ale tatar, co?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 20.2.2012 19:48

Ne, ještě jste to nepochopila, ale to může být i učitelem. Na drátem necháte čtyři očka na jednom a čtaři na druhém letorostu. Ze všech osmi plus dvou pod drátem vyrostou výhony. Nevadí, že některé směřují dolů, výhony porostou nahoru. Takže na keři Vám zůstane 10 výhonů a je pravděpodobné, že na několika z nich budou hrozny, možná i na všech. Záleží na tom, co máte za odrůdu, někdy je jeden hrozen na výhon moc, jindy je to akorát, záleží na velikosti hroznů. Některé odrůdy mohou na jednom výhonu mít i tři hrozny, ale potom je lepší nechat v tomto roce jen jeden. Takže klidně můžete mít na keři i 5-6 hroznů, pokud budou hrozny malé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika