Co vaše réva? (2012)



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 89.172 (?) 
19.2.2012 11:21

Oba jsou přibližně stejně silné cca 10 - 12 mm silné, vyzrálé, 2 m vysoké! Jak mám postupovat? Až půda rozmrzne, tak mám hlínu odhrabat a ustřihnout jeden v místě, kde vyrůstá z něčeho (nějaké báze)? Vzniklá rána po odstřihnutí (odříznutí) se nějak ošetří? (latex. barva, štěp. vosk.)? Poraďte. Po řezu pochopitelně hlínu přihrnout zpět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 19.2.2012 11:56

zem nemuíte nutě odhrabat ted, staci do půlky brezna, akorad si namerte danou vysku pro kmen a druh zapestovani - neuvedl jste jakym způsobem budete chtit revu zapestovavat, dle toho se vse odvíjí..jinak latexem nic nemusite natirat, to se dela jen v pripade vetsich poraneni, sesazeni kminku, vetsi poskozeni apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 89.172 (?), 19.2.2012 15:20

Myslel jsem si, že nezáleží na formě vedení kmínku, když bych chtěl ten druhý odstranit. Pokud jej odstraním nyní u zmrzlé země, tak tam zbyde pahýl a co pak s ním? Nebude polovina března už pozdě? Nepotečou pak cenné živné látky tímto řezem proudem a neoslabí to zásadně celou rostlinu? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 19.2.2012 15:24

Pokud jej chcete odstranit tak ho ustřihněte tak aby tam žádný pahýl nezůstal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 19.2.2012 15:40

s Mirkem souhlasim, pokud to chcete detailneji popsat, dejte sem foto a budeme vsichni moudrejsi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 89.172 (?), 20.2.2012 9:39

Ahoj Mirku, jsem začátečník a jsem navíc hloupý. Jeden výhon jsem ve výšce kmínku cca 50 cm ohnul do "tažně" a zakrátil na 8 oček. Zatím nevím jak druhý výhon odstranit, aniž bych rostlině ublížil. Dle Tvé rady bych měl nyní druhý výhon ustřihnout přímo u zmrzlé země. Jak budu, nebo co mám s tímto "pahýlkem" dělat v průběhu roku? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 20.2.2012 10:10

Nepodceňujte se wink, každý jednou začínal. Já, pokud si nejsem jistý, tak se taky ptám. Nevhodný výhon se ustřihne těsně u kmínku aby nebyl pahýl a nechá se být, řez postupně zaschne a zacelí se. Já to možná udělám tak že slabší výhon zakrátím jen na dvě očka (záloha) a pokud uvidím že hlavní výhon normálně raší, tak záložní očka vyslepím a pahýlek ustřihnu až příští rok, kdy by měl být již zapěstovaný kmínek ze silnějšího šlahounu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 89.172 (?), 20.2.2012 10:43

Sláva. Chápu Váš postup. Zakrácený výhon po vyslepení oček postupně zaschne a v další roce se jako suchý odstraní. Měl jsem v úmyslu to udělat jak píšete, tj."Nevhodný výhon se ustřihne těsně u kmínku aby nebyl pahýl a nechá se být, řez postupně zaschne a zacelí se." Ale to nyní není možné, protože je zem promrzlá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 20.2.2012 11:25

Zakrácený výhon nezaschne, já mu jen dovolím nebo nedovolím obrazit. Ještě se Vás zeptám, ta sazenice co máte je roubovaná nebo pravokořená? Pokud roubovaná tak to raší z podnože a chce to odstranit co nejdříve, pokud pravokořená a je to v zemi tak bych nechal klidně dva kmínky a z každého jeden šlahoun. Moje sazenice je roubovaná a výhony rostou až na roubem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 89.172 (?), 20.2.2012 13:29

Mám pravokořenné sazenice vypěstované z roubů. Tak zakrácený výhon ani po vyslepení oček nezaschne? Rozumím tomu, že když budu chtít dvoukmínkové rostliny, nechám klidně ty 2 kmínky a z každého jeden šlahoun. Už s tím tady nebudu "otravovat", jednoduše nevím jak jeden výhon v průměru 12 mm správně v souladu s biologií vinné révy odstranit. Asi ho ustřihnu těsně nad zemí a budu sledovat a objevovat dávno objevené. Nu což.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika