Zahrada den po dni. Co jste dnes dělali?



host - 143.205 (?)
17.2.2010 7:39

Pro p danu:

pěstování petunii ze semínek předpokládá mít stálou teplotu při výsevu 20-22st.C. polovina unora je idealni doba vysevu pod sklo nebo sklenicek v byte, po měsici prvni prepichóvani a snizeni teploty, nikoliv svetla, po mesici prepichat do truhliku jiz na stale stanoviste, hodne svetla a snizeni teploty k 18st. Pak jsou rostliny silne a nevytahuji se. Jde to i v byte. Stoji to za to, jsou vitalnejsi a dele nakvetaji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 202.96 (?), 14.2.2010 19:07

Tak já už se také těším na jaro snad jako nikdy.Loni jsme koupili zahrádku cca420m2.Nějaké stromky tam již jsou (meruňka, broskev a pár jabloní),ale chystáme se ještě něco dosadit, jabloně,třešeň,švestku, rybíz,srstky, maliny,víno...

Jsem úplný laik, tak doufám, že neudělám mnoho chyb.

Už aby přišlo jaro...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.12 (?), 14.2.2010 19:14
Já včera a dnes namočil semena melounu (Crimson Sweet) a podnoží (tykev fíkolistá, Sprinter) abych vyzkoušel rychlost klíčení a růstu. Ctěl bych si "nacvičit" roubování pomocí klipsů protože "až se jaro zeptá...", tak budu připraven. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 16.2.2010 0:00
No já nevím, také mě už svědí dlaně, ale zdá se mi na okurky a melouny ještě brzy.Máme sice na jižní straně lodžii celou od podlahy prosklenou, vejde se nám tam velké množství sadby a dají se dost dobře regulovat podmínky. ale přece je jen teprve polovina února.Nebo že bych dvě rostliny riskla?MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 16.2.2010 7:08
Ještě jsem melouny nerouboval a tak to chci jen vyzkoušet jak budou rostliny srůstat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 2.3.2010 20:11
Dobrý večer.Pane Mirku, jak Vám rostou roubovance?MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 2.3.2010 20:17
Zatím jsem vyzkoušel jen jeden a to Crimson Sweet na tykev fíkolistou. Tykev Sprinter vyrostla strašně rychle. Vidím její výsev tak na 14 dnů po melounu. Vysel jsem několik odrůd melounu a s tykví zatím čekám. Vše je zatím ve stadiu pokusů.
vlevo je meloun
vlevo je meloun
Bez názvu
Bez názvu
..uvidíme jak srostou
..uvidíme jak srostou
čekatelé na roubování...
čekatelé na roubování...
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 3.3.2010 14:14
Moc díky za informaci.Máte to moc hezké, určitě srostou.Já budu roubovat nejdřív okurky na Sprinter, ale teprve včera jsem ho vysela.Zatím 3 nám a 3 rodičům. Melouny hodlám naroubovat na tykev fíkolistou, má mohutnější kořenový systém a myslím, že rostliny lépe snesou horší péči na chalupě.Uvidíme, ještě jsme je tam neměli. To, co zůstane doma, zkusím naroubovat na obě podnože ke srovnání. Melouny jsem nikdy neroubovala, jen okurky.Zdravím.MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.158 (?), 10.3.2010 10:18
Nepodařilo se. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
minerva - (10) - 9.94 (?), 14.2.2010 21:04

Dobrý večer, já jsem sela předloni poprvé, ale mnou vypěstované petunky ze semen se s těmi prodávanými opravdu nedaly srovnat. Nevím, jestli to bylo místem pěstování - okenní parapet nebo spíš rukama  m

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 17.2.2010 7:39

Pro p danu:

pěstování petunii ze semínek předpokládá mít stálou teplotu při výsevu 20-22st.C. polovina unora je idealni doba vysevu pod sklo nebo sklenicek v byte, po měsici prvni prepichóvani a snizeni teploty, nikoliv svetla, po mesici prepichat do truhliku jiz na stale stanoviste, hodne svetla a snizeni teploty k 18st. Pak jsou rostliny silne a nevytahuji se. Jde to i v byte. Stoji to za to, jsou vitalnejsi a dele nakvetaji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika