Zahrada den po dni. Co jste dnes dělali?



Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?)
2.2.2010 14:51

Odklízím sníh a u toho si broukám Ladovskou zimu od Nohavici.Kosáků tu mám asi patnáct, sojku a sýkorky, denně je to osm rohlíků a kilo jablek.Na druhou zahradu nemůžu, město si udělalo před vraty skládku sněhu, snad jedině kdybych si pořídila mačky a lana nebo vykutala tunel.. Tak přebírám pytlíčky se semínkama, už je vidím na záhonkách a chystám se přesazovat pokojové kytky.Pozoruju sojku jak prohání kosáky, cucám grog, nadávám a zároveň obdivuju tu sněhovou nadílku. Co taky jiného mi zbývá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 222.238 (?), 2.2.2010 10:03

Já se dnes flákám doma, ale včera jsem byla v óbéí a napůl radostně, napůl nešťastně prohlížela cibule a hlízy. Napůl proto, že loni jsem zjara dost utratila kvůli svému projektu "všechny hlíznaté a cibulnaté kytky do květináčů". Celkem to rostlo, já lítala s konví po zahradě, páteř úpěla... Na podzim když to všechno postupně zatáhlo, jsem dala květináče i s obsahem do garáže a těšila se, jak letos na jaře vydrolím cibulky a hlízky i s přírůstky, rozesadím, umístím blíže k sudu s děšťovou vodou, ono to pěkně poroste a tak. Mno! Neuhlídala jsem teplotu v garáži a všechno až na lilie pomrzlo... Tak holt krmím ptactvo, zametám sníh a čtu si Zahradu. A dík za tohle téma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 2.2.2010 12:10

Každé ráno před snídaní s psiskama a kocourem projdeme zahradu, já si zkontroluju, co hošani kde zlikvidovali  - ne, dělám si legraci, jen občas něco se jim povede..., kocour se jde vy..., vemu ze sklepa jablka kosům, kocourovi po cestě ukazuju, kde v kytkách lozili hraboši (jsou na sněhu stopy) - jenže ti jsou mu ukradení - takhle kosa kdyby se povedlo chytit... Psi chodili hezky po trávníku a cestičkách, ale teď v tom sněhu, už jim to zplývá a lítají kde je napadne, nechci to vidět z jara 

Doma procházím nabídky zahradnictví a školek a ještě přemýšlím, co bych kde... a asi tedy začnu s paprikama 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 2.2.2010 14:51

Odklízím sníh a u toho si broukám Ladovskou zimu od Nohavici.Kosáků tu mám asi patnáct, sojku a sýkorky, denně je to osm rohlíků a kilo jablek.Na druhou zahradu nemůžu, město si udělalo před vraty skládku sněhu, snad jedině kdybych si pořídila mačky a lana nebo vykutala tunel.. Tak přebírám pytlíčky se semínkama, už je vidím na záhonkách a chystám se přesazovat pokojové kytky.Pozoruju sojku jak prohání kosáky, cucám grog, nadávám a zároveň obdivuju tu sněhovou nadílku. Co taky jiného mi zbývá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 2.2.2010 15:03
ja zase dneska take jukam po kvetinacich na pokojovky, chtelo by to keramicke, plastove stoji za dve veci... a seminka jsem prichystala, co v unoru a jeste mam hromadku, co mam zaset za zbytek sezony... a tady mam jeste seminka na ukazku kolik budu potom jeste stihat od brezna... jsou tam letnicky, trvalky a zelenina...
to jsou uz seminka co se bude sit zase od brezna
to jsou uz seminka co se bude sit zase od brezna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.173 (?), 3.2.2010 13:16

S množství nakoupených semen jsem na tom podobně. Manželka se zlobí, že to mám na hektar, ale když odečtu brambory, tak jen asi na400m2.Letos to roztřídím i na sáčky, které jsou i pro r. 2011,a něco prostě zůstane na příště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 116.7 (?), 4.2.2010 13:08

Milá Zanpets, zdravím Vás,

čtu ráda Vaše příspěvky, obdivuju fotky - co vše stihnete! A jak máte ty sadbovače, truhlíky a i ta semínka krásně a s láskou srovnané. Připojím se s líčením své činnosti - dnes jsem konečně nasela papriky - a proposn máte někdo vyzkoušené papriky Pinochio? Jsou dobré? Chtěla bych je koupit, jsou ale ukrutmě drahé, tak pokud někdo víte, jaké jsou, napište! Také denně krmím ptáčky, na krmítko chodí i čečetky a jikavci, teď v neděli i hýlové, několik dlasků... Krásný slunečný den přeje Helena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.195 (?), 4.2.2010 17:44

včera jsem zasel 350 paprik (8 druhů) a 30 rajčat (5 druhů) a mminulý týden celer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Juliána - (16) - 7.87 (?), 16.2.2010 14:58

Docela jste mne navnadili, abych se také přidala k diskusi. Vyvážela jsem sníh ze dvora cca 100 koleček, ještě bych měla, když nechci chodit do garáže a ke zvířatům kdovíjak dlouho blátem. Na trávníku a na zahrádce ho nechávám, ať se to napije. Zasela jsem papriky Amy /loni byly moc pěkné/ zahradník prý říká, že tyto se daří i nezkušeným, také jsem viděla semena Super Amy, ale s těmi nemám žádné zkušenosti, možná někdo máte. V jednom příspěvku jsem četla, že řízkují muškáty, já ty převislé řízkuji na podzim, ale Zonale, které v polovině ledna sestříhám už tvoří pěkné mlázky, ty bych sázela v 1. dekádě března. Ale protože mateční muškáty /ty, které jsem sestřihávala v lednu / byly pěkné dala jsem je do vody /olámané mlázky/, kde krásně pustily kořínky a právě dnes jsem je sázela do květináčů do zeminy na množení - koupené. Takže další už nechám tak, jen mne trochu mrzí, že jsem jim /těm matečním/ nevyměnila v lednu zeminu a teď tak pěkně obrostly, že se s nimi bojím nějak radikálně pracovat, abych je moc nepolámala. Asi jen část zeminy odeberu a dám jim novou. Také jsem zasila salát na rychlení, zatím ho přenáším jako kočka koťata, začal vytahovat. Poslední verze je, že salát je za balkonovými dveřmi v místnosti, kde se netopí a za ním je postavený alobalem obalený tvrdý papír, snad dojde k lepšímu osvětlení.J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinický - (6) - 220.198 (?), 4.2.2010 8:59

Dobrý den všem. Vysel jsem semínka mochyně. Na konci léta jsem ochutnal od souseda. Překvapila mne její vynikající chuť. Jestli si dobře vzpomínám, říkal mi soused tento čas na výsev. Jinak nasypat ptáčkům a zpátky ke kamnům. Také pozorně pročítám diskuze, i dva roky staré (tyto stránky jsem objevil nedávno) a zjišťují, že naprostá většina přítomných, ať už amatérů jako já nebo velmi zkušených praktiků, má silný vztah k zahradě a všemu co co s ní souvisí. Ale jak jinak na těchto stránkách   Proto zdravím všechny zpřízněné duše   L.V. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 2.2.2010 12:51

Kromě krmení ptáčků a procházky s rafanama přepichuju salát a kedlubny, včera jsem zase sela - zkouším kostřavu medvědí a čechravu-astilbe - teda počet semen minimální  - Nohel g., Dnes naseju Monardu-pokud mi ji syn ve městě koupí.Včera jsem přesadila amarylisky, fuchsie, jednu pěstuju na kmínku, ostříhala. Všechny vzpřímené muškáty - matky - jsem přesadila a ošetřila o víkendu a nadělala řízky. Krásně mi vyrostla semínka levandule, té potřebuju hodně k růžím, jen nevím, jestli přepíchat po jednom až přijde čas nebo nechat všechny zatím v truhlíku. Jo a taky jsem zabrala ráno psací stůl u okna dceři studentce , přes týden je pryč, byla by ho škoda nevyužít na rostlinky. A přemýšlím, jak donutím rodinku, aby odvezla nahrnutý sníh někam pod stromy tebo tak, nedovedu si představit, jak dlouho ty hromady na místě budou tát. D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika