povinnosti vlastníků pozemků



host - 168.29 (?)
14.8.2020 15:12

váš soused by měl požádat na stavebním úřadu o územní souhlas k výstavbě oplocení. Než ho st. úřad vydá, měl by po sousedovi chtít písemný souhlas vlastníků sousedních nemovitostí, že se stavbou oplocení, včetně podezdívky, tak, jak jí chce provést soused, souhlasí. Podmiňujte váš souhlas s písemným vyjádřením, že plot, ani podezdívka, případně ani výkop jámy pro podezdívku, nebudou zasahovat do vašeho vlastnictví. V případě nutnosti trvejte na vytýčení vlastnických hranic parcel. Stejně byste měl postupovat, pokud bude oplocení součástí stavebního povolení na výstavbu domku souseda. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
            
host - 182.227 (?), 14.8.2020 12:31

Stavbu je nutné stavět na svém pozemku. Takže celý plot musí stavět na svém, i když samozřejmě plot bude sloužit i Vám. To jaksi však vliv na stavbu nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.29 (?), 14.8.2020 15:12

váš soused by měl požádat na stavebním úřadu o územní souhlas k výstavbě oplocení. Než ho st. úřad vydá, měl by po sousedovi chtít písemný souhlas vlastníků sousedních nemovitostí, že se stavbou oplocení, včetně podezdívky, tak, jak jí chce provést soused, souhlasí. Podmiňujte váš souhlas s písemným vyjádřením, že plot, ani podezdívka, případně ani výkop jámy pro podezdívku, nebudou zasahovat do vašeho vlastnictví. V případě nutnosti trvejte na vytýčení vlastnických hranic parcel. Stejně byste měl postupovat, pokud bude oplocení součástí stavebního povolení na výstavbu domku souseda. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 133.224 (?), 14.8.2020 15:55

Nově platí, že kdo chce hrazení, tak si ho staví a je jeho. A proč by měl být jeho plot na vašem pozemku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 28.7.2008 10:53

Mám kus louky, na který vysazuji stromy (lípy, javory, břízy, smrky...), ktreré mi okusují srnci, zajíci, králíci.  Zjistli jsem, že když tam neposekám trávu tak ty chlupaté potvory ty stromky tak lehce nenajdou, na posekané louce jsou hned viditelné, pak přijde nějaké lesní zvíře a stromek ukousne nebo aspoň ožere kůru. Ve vysoké trávě ho nenajdou nebo se jim nechce brouzdat vysokou trávou. Takže jsem ten pozemek nechal schválně zaplevelit, s tím, že ho zase začnu sekat za pár let, až ty moje výsadby vyrostou natolik, že se nebudu mudset obávat, že mi je zvířata sežerou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.15 (?), 28.7.2008 11:28
Mám dva sousedy 1 je otrokem trávníku, 2 staví domek a kolem baráku má 2 metrovou lebedu bodláky a různý bordel.. Já mám louku cca 2000m, kterou seču když doroste cca 40cm. Se sousedem č1 jsme nadávali na souseda č2 jak na všechno kašle. a pak jsem vysvětlil sousedovi č 1, že sekám trávu míň často než on, protože rozkvetlá louka je hezká rostou na ní žampiony skrátka je "živá" a navíc mám víc volného času a nemusím se nervačit, že mi tam roste ten či onen plevel. A co se nestalo... soused č.1 seká trávu méně často a je víc v pohodě soused č2 má v tom plevelu spoustu léčivých bylin a kvetou mu tam krásné zvonky a mě ne :-/ a vté dvoumetrové buši neni vidět ten bordel kolem jeho stavby. Tak si vyberte... myslím, že nejvíc záleží na tom jak se na věc díváme. Pokud chcete sbírat med nepřevracejte úl. Hezký den přeje Z.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 28.7.2008 13:01

Mám souseda, který si podél plotu postavil skleník, který má střechu tzv. sedlovou. Ta část, která je natočená k nám, vrhá velice nepříjemné odlesky - prasátka, spíše prasata - do naší zahrady. Upozornila jsem na to souseda a postupně jsem se dozvídala že, můžu být ráda, aspoň mám na zahradě více slunce, nemůže to pokrýt nebo zatřít barvou, jelikož by mu pod tím nerostly okurky. Tak jsem udělala tah. Pozvala jsem jeho paní na kávičku a kus řeči. Kávičku nechtěla, ale pokecat ano. Přišla, sedla na lavičku pod pavilonkem, zvedla hlavu a ztuhla. Dostala plný zásah od jejich skleníku. Do týdne tam byla rohož. Další rok po mé opětovné prosbě také, ale letos zase nic, jen se tam objevilo složené dřevo, takže už se ke skleníku z této strany stejně nedostane. Jo, jo sousedi.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.25 (?), 30.5.2011 22:18

Tak o ten plot opři kari sít a nech porůst fazolema. zaroste a budeš mít klid. Prý dorůstají 6.metrů. A když bude soused pindat, pozvi ho na eko-fazole.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 133.224 (?), 14.8.2020 15:59

Tohle je starý kousek diskuze, ale chmel vyroste 6 m určitě rychleji, než fazole. Jak ho uhlídat na místě je ovšem druhá otázka. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.1 (?), 11.3.2013 0:50
Při řešení Vašeho problému je vždy třeba vycházet z toho, že pozemek je třeba udržovat v takovém stavu, aby nedocházelo k obtěžování pozemků sousedních. Toto vyplývá ze základní úpravy sousedských vztahů, která se nachází zejména v § 127 občanského zákoníku (Zákona 40/1964b sb. ve znění pozdějších předpisů). V ustanovení § 3 zákona 326/2004 sb. o rostlinolékařské péči je navíc stanovena povinnost mimo jiné odstraňovat plevely. Z toho vyplývá, že Váš soused je povinen odstraňovat ze svých pozemků plevel. Pokud tomu tak není, dochází k porušení zákona a sousedovi může příslušný úřad udělit pokutu. Pokuta může být fyzické osobě (která zmíněným porušením páchá přestupek) uložena až do výše 30 000 Kč (§ 78 odst. 2 písm. a zákona o rostlinolékařské péči). Právnické osoby (která páchá tzv. jiný správní delikt) je možno uložit pokutu až do výše 500 000 Kč. Pokutu ukládají v rámci své přenesené působnosti obecní úřady obcí s rozšířenou působností (§ 73 zákona o rostlinolékařské péči). Obraťte se proto s Vaším problémem na něj. Pokud zároveň požádáte, aby Vás úřad informoval o tom, jaká opatření ve věci učinil, musí tak učinit. Toto vyplývá jak z § 67 odst. 4 zákon o přestupcích, pokud by vlastníkem pozemku byla fyzická osoba, tak z § 42 správního řádu (zákon č. 500/2004 Sb.), pokud je vlastníkem sousedního pozemku osoba právnická a nejednalo by se tak o přestupek ale o jiný správní delikt.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.30 (?), 31.1.2016 22:21

Já mám také dvě zehrady které nemám čas udržovat a trávu jsem tam roky nesekal. A když tam 1x za rok příjdu otřást jablka nevěřili by jste kolik je tak života. Hlavně hmyzu, ptáků a taky zající, ježci atd. A sousedi brblají kvůli plevelu a že na to jsou zákony. Podle mě kopřivy, duby vyrostlé se žaludůco si tam nachovávali veverky, staré tlející stromy a ostružiníky nikomu v okolí neškodi. Spíše prospívají Těm co na ty pozeky mají nárok od boha. žvířectvu a přírodě0 My jsme si pozeky sice koupili ale přirody ani HO jsme se neptali..To já bych mohl vyrukovat zase na ty co chemicky ošetřují stromy že to může lítak na můj pozemek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika