povinnosti vlastníků pozemků



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?) 
5.11.2013 13:03

A nebo až moc, pak je člověku už všechno, co se kolem děje jedno, nebo prudí.Velkých staletých stromů si v krajině ceníme z mnoha důvodů.Jsou to takové kotvy... záchytné body.Jen je škoda, že je nelze později (jako menší stromky v zahradě)přesadit na místo, kde by tolik nepřekážely.Přitom ony za nic nemohou, v době, kdy jim někdo "určil"životní prostor-tak tady budeš růst, možná široko daleko v té době nic nebylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 5.11.2013 12:55

Že není stromu škoda nikdy, je trochu moc silné vyjádření. Myslíte v obcích nebo tak vůbec? Nějaké bychom si mohli nechat na kyslík a tak, ne? V obcích by se měly sázet s rozmyslem, ne si zasadit pár roztomilých smrčků a pak se divit, že mám na zahradě les.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.5 (?), 5.11.2013 12:30

Paní psala, že jí jehličí létá na střechu a do okapů. Tam padají i jiné věci, proto se obvykle na okapy dává sítko... Jehličí napadané do štěrku lze buď vyfoukat, nebo nechat do jara rozpadnout - kromě toho i tam padá cokoliv jiného - listy, hmyz. Jehličí napadané na kůře nevadí vůbec, protože vrstva kůry se stejně musí doplňovat, jehličí se tedy další vrstvou kůry překryje. Je vidět, že má paní zahrádku teprve krátce a chce ji mít jak z obrázku, bez sebemenšího smítka. Jenže ono je potřeba zahrádku brát jako živou přírodu, kde to všechno vždycky nejde podle přání majitele. Ale to člověk většinou zjistí až časem...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 5.11.2013 13:32

"...proto se obvykle na okapy dává sítko..." Sítko jsem kvůli blízkému ořešáku do okapu dal a "zaplakal jsem nad výdělkem".Do rána listí napadalo na střechu tolik, že se sítko proneslo a odtékající dešťovou vodu listí zdrželo natolik, až okap přetekl na fasádu.Takže někdy i dobře míněná rada skončí neúspěchem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.235 (?), 8.10.2012 15:23

Vážený, všechno je relativní i náš život.Otázka zní, zda ho prožijeme s útrapami nebo bez nich.Škodit druhým můžete, pokud nenarazíte na stejně založeného škůdce.To pak nastanou útrapy ne jednomu, ale oběma krátkozrakým.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 118.162 (?), 13.8.2020 20:03

Dobrý den promiňte že skáču do diskuze. Mám pozemek na půl podíl sestátem. O půlku se starám o druhou nikdo. Nyní chce stát po mě peníze za nájem. Můžu to nějak udělat abych neplatil nájem. Vždyť ten pozemek udržují. A vlastně zvyšuji hodnotu. O druhou půlku se nestará nikdo je úplně zarostlá křovinami. Nebo osočit stát že se má že ze zákona starat o pozemek? Děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 133.224 (?), 13.8.2020 22:37

Žádejte rozdělení pozemku, jinak můžete žádat po spoluvlastníkovi podíl na nákladech nutných, ale pozemek není barák, těžo definovat nutné náklady. Doporučuji poradu s právníkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.29 (?), 14.8.2020 14:55

porada s právníkem by určitě byla vhodná, mimo jiné proto, že i stát nejspíš přišel s názorem, že by po vás mohl chtít nájem, po poradě se svými právníky. Chápu správně, že se jedná o ideální spoluvlastnictví. Tedy že z jakékoli části parcely, ať té obhospodařované, či neobhospodařované, patří každému vlastníkovi polovina. Každý vlastník tedy může polovinu jakékoli části pozemku užívat. Pokud tedy stát nabyl dojmu, že mu máte za užívání jeho ideální poloviny platit nájemné, žádejte to samé nájemné vy po státu za jeho užívání vaší ideální poloviny. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.196 (?), 14.8.2020 15:24

V nastávající zelenější době může být za lepšího hospodáře považován ten, kdo nechává věci plynout. Právě jsem doposlouchal písničku Ukolébavka Daniela Landy a jsem na vážkách, zda spím, či bdím...cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 100.100 (?), 14.8.2020 11:58

Dobrý den,

mám dotaz:

Soused bude stavet vedle nás řadový dům a chce si po celé delce zahradě udělat podezdívku a na ní že udělá část latkového plotu a dráteného, doposud tam nic není.

A chci se zeptat, ten základ zídky, aby mu šel plot středem, musím mu umožnit postavit část zídky na svém pozemku nebo když to tak chce tak podezdívka začne na hranici jeho pozemku. O co mě jde, on si tam postaví 30 cm tlustou podezdívku a mě by sebral 15cm z mé strany, jde jen o princim, ale na 50m dlouhé podezdívce krat 15cm je už nějaký metr. Takže nesouhlasím aby jeho plot zasahoval do mého pozemku, tak jak se zachovat, děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika