povinnosti vlastníků pozemků



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?)
14.6.2018 10:33

Pokud vím, tak se jedná většinou jen o neděle. A u nás už je celkem běžné, že obce mají hluk o víkendu též omezen. Bohužel co se týká třeba Prahy, tak tady je klasika, že sbíječkou rachotí od šesti od rána a ještě v deset večer rachot neutichá. To je ale otázka přístupu a ohleduplnosti. Marcela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
      
host - 54.241 (?), 31.1.2016 23:31

Stav pozemku především vypovídá leccos o jeho vlastníkovi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 169.107 (?), 12.4.2016 14:34

Tady jsou hodně drsní vlastníci zahrad, když to nestíháte, tak by jste mohli alespoň s těma sousedama soucitit, jako já. Já se jim alespoň omluvím a ne jak Vy, drze s nima vyběhnete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 5.93 (?), 14.6.2018 0:02
Sekám zahradu každý měsíc, soused 2xrok a neřeším to.Máme louky, pole a platí, že traviny musí být posečena 2xrok, pole 1xzoráno a je jedno kým, v našem případě nájemci.Ale je navíc obecní vyhláška, která to může upravit, ne zrušit, jako to je v jiné obci a to tak, že pozemky v obci se musí sekat 4xrok, minimálně.Jsem vcelku tolerantní vůči ostatním, nevadí mi když přesahují větve jeho ořešáku do naší zahrady, vím,měl by je zkrátit, případné listí by měl taky poklidit, ale stejně většinu pomulčuju a nezabývám se s tím.Naproti tomu očekávám, že nebude pindat, když v sobotu si nařežu dřevo, případně naštípu a zatím to tak je už za dob mého táty přes půl století.Proto mě můžou vytočit lidi, kteří se přistěhují, chtějí z toho mít víkendovou chatu, případně natrvalé bydlení a prudí s víkendovým klidem, tak s těma hvězdama jsem hned hotov, na ně platí jen hůl do ruky, ať si táhnou zpátky do města.Vesnice žily o víkendech, ve dne se dělalo, večer zábava.Teď jsem ve dvoutisícovém městě a soused pravidelně řeže v neděli ráno dřevo a opět to neřeším, máme nadstandartní vztahy a když to takto potřebuje, ať si ho nadělá.Na vesnici jezdím na chalupu a udivuje mě tam ten klid, až mrtvolnej, je to škoda, buď lidi zlenivěli, nebo...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 144.38 (?), 14.6.2018 5:59

V Evropě jsou země, kde je zakázáno dělat o víkendu kravál, tedy i sekat či řezat. Hrozí za to velmi vysoké pokuty. A jsou to velmi vyspělé a demokratické země. A právě proto mezi ně nepatříme, protože si spousta lidí u nás myslí, že oni si mohou dělat co chtějí. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 14.6.2018 7:47

Mnoho obcí má vyhláškou stanoveno, že o nedělích a svátcích se nesmí provozovat hlučné práce. Naše není výjimkou. Dodržuje se to. Soboty většinou omezeny nejsou, protože většina lidí přes týden pracuje a nemá čas řešit práce kolem baráku, takže aspoň tu sobotu. Není v naší obci nijak hlučno a nikdo s tím nemá problém. A každá obec má tu možnost - pověřit zastupitelstvo, aby zavedlo omezení dle přání lidí.

Takže vaše "A právě proto mezi ně nepatříme" se rozhodně nezakládá na pravdě. Omezení u nás je podobné a lidi jej dodržují. Možná, že ve vaší obci ne, ale to vám nedává právo takto paušalizovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 14.6.2018 10:33

Pokud vím, tak se jedná většinou jen o neděle. A u nás už je celkem běžné, že obce mají hluk o víkendu též omezen. Bohužel co se týká třeba Prahy, tak tady je klasika, že sbíječkou rachotí od šesti od rána a ještě v deset večer rachot neutichá. To je ale otázka přístupu a ohleduplnosti. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika