povinnosti vlastníků pozemků



Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?)
8.10.2012 14:36

Nejde všechno definovat, asi musí rozhodovat zdravý rozum. Pro mě je plevelem například chvojka, která mi ohrožuje hrušně. Někdo může pěstovat kopřivy jako léčivku nebo na jíchu.

Také by mi mohlo vadit, že mi od souseda létá listí, chodí k nám jeho kočka, ráno kokrhá kohout, smrdí kompost nebo slepice, seká trávu, když spím nebo se mi nelíbí barva jeho fasády. Musíme být tolerantní, pokud to nepřekročí únosnou mez.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 112.6 (?), 30.5.2011 17:59

Asi bych se ubránil. Minimálně je to v souladu s přírodou. Hrál bych to na ochranu životního prosředí.Na takovém pozemu se vyskytuje velké množství roslinných a živočišných druhů, kteří se třesou před blázny co mají kvůli 5-ti jabloním tarktor s postřikovačem. Takovy tele mám za souseda a není proti němu obrany...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 42.54 (?), 22.8.2011 9:11

Jak mám postupovat, když mi soused, chemickým postřikem okolo plotu, likviduje porost na mém pozemku, někde v místech až 40 cm za plotem na mém pozemku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 217.7 (?), 8.10.2012 14:02

To platí jen pro nezemědělské pozemky. Navíc plevel je relativní, je definován jako rostlina, která roste v kulturním porostu proti vůli pěstitele. Když není kulturní porost nebo nic neroste proti mé vůli, nemám plevel. Mě kdyby soused nahlásil, tak mu nastanou zlé časy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 8.10.2012 14:36

Nejde všechno definovat, asi musí rozhodovat zdravý rozum. Pro mě je plevelem například chvojka, která mi ohrožuje hrušně. Někdo může pěstovat kopřivy jako léčivku nebo na jíchu.

Také by mi mohlo vadit, že mi od souseda létá listí, chodí k nám jeho kočka, ráno kokrhá kohout, smrdí kompost nebo slepice, seká trávu, když spím nebo se mi nelíbí barva jeho fasády. Musíme být tolerantní, pokud to nepřekročí únosnou mez.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.86 (?), 3.11.2013 21:09

Neudržované zahrady a stromy? Vím své!!! Šest let se dřu na zahradě (která mně stála i nemalé peníze), kde mám z každé strany v  "Výborné sousedy!!!". Se dvěma sousedy (zleva a zprava) jsem se dohodla bez problémů na všem, fajn lidi. Bohužel oba pozemky jsou nově prodány a nebydlí se na nich, zatím. Jenže ve spodní části zažívám hotové peklo se sobcem, který jede přes mrtvoly. Hluk a binec (kovové spony, nedopalky cigaret, polystyren, hřebíky, binec po jeho mega ohňostroji, neoprávněný vstup na můj pozemek, motorová pila a štípačka dřeva jsou na denním pořádku i o víkendech do 20h). Toto je jen zlomek jeho chování. V horní části zahrady mám přes cestu souseda, který má metasekvoj čínskou okolo 30m. Přála bych vám vidět ten bordel, který mi teď létá do štěrku, kůry, na střechu, do okapu. je to prostě všude a hlavně, nejde to sbírat. Sekvoj ořezal kvůli svému satelitu, ale že druhému dělá nesnesytelný nepořádek, to řešit nehodlá. Nemám už trpělivost řešit věci domluvou, které se minuly účinkem. Každá rada drahá... Děkuji J.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 4.11.2013 8:35

Obávám se, že vám zde nikdo nic účinného neporadí. Soused se asi většinou chová v rámci zákona (bordel má na svém pozemku, noční klid neruší) a chudák strom, který je pravděpodobně starší než Vy, si kvůli jehličí ve vaší kůře pokácet nezaslouží. Nečekejte, že by vám pomohl soud. Když nefunguje dohoda, tak vám nezbývá, než to tolerovat nebo se odstěhovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 4.11.2013 11:02

To tedy s Vámi hodně nesouhlasím. Byť je stav popsaný jednostranně, řešit to odstěhováním je opravdu rada hodná chování toho souseda. Řešení je jedině v tom doufat, že časem se nové generace budou chovat ohleduplněji. Což ale podle současného vývoje opravdu nehorozí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 4.11.2013 11:10

No právě. A co tedy dělat, když mi to kazí život a nedokážu to tolerovat? Mohu přijmout tuhle hru a začít také sousedovi škodit, ale to je cesta do pekel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.5 (?), 4.11.2013 19:26

Řekněte si, že metasekvoj čínská je živá zkamenělina, rostla už v třetihorách (možná i druhohorách) a berte to tak, že život je krátký a je lepší takový strom obdivovat, než se kvůli němu rozčilovat... Ono se to její jehličí "vstřebá"  wink           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.249 (?), 12.4.2016 8:21

kupte si vysavač na listi a problem je vyřešen Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika