Odstranění pařezu



host - 207.173 (?)
5.3.2012 6:35

Odstraňovač pařezů-Pařezník je v prodeji asi za 63 Kč./250 Dkg

navrtat díry o průměru 20 mm rovnou a šikmou aby se spojily a nasypat 100 g prášku a zalít horkou vodou a zakrýt pře deštěm.Po vyschnutí pařezu nalít pevný podpalovač a zapálit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 90.168 (?), 27.9.2008 21:17

Pokud se strom pokácí a zbyde pařez, tak je vykopání opravdu sysifovská práce. Taky jsem si to zkusil - po celodenním kopání pařezu jsem to večer úplně sedřený vzdal, a pařez se tam dodnes vesele směje ;-)   Když se odkope celý strom a pak se vyvrátí, tak to jde asi tak stokrát líp - samotné kopání trvalo jen hodinu a zas tak hrozné to nebylo, určitě to bylo míň práce než uklízet po bagru :-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.230 (?), 12.11.2011 16:41

Sysifovská práce... jak pro koho mě stačí na každej strom  (malej hodina na velkej 2) a je venku, a taky ručně.Sekera, rýč,lana, řetězy a hupcuk s nosností 10 tun a každej strom se poroučel k zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 27.3.2009 18:02

Tak jsem lehce změnil postup a je to lepší :-) Tentokrát jabloň cca 30 let stará. Nejdřív obrýt okolo cca 1m od kmene, odstranit drny, odházet hlínu. Najít kořeny a přesekat je. Kymácet stromem - najít další kořeny. Kymácet až se ulomí zbývající kořeny a celý strom spadne. (Nechat celou korunu je lepší - je těžká a kořeny snáz prasknou). Nářadí: rýč, lopata, krumpáč, motyka a stará sekera s delší násadou. Celkem mi to zabralo hodinu času, a to nejsem žádný silový sportovec ;-)  Následuje zaházení díry a zpracování dřeva - odvětvit, nařezat atd. Nebojte se toho, zas tak hrozné to není ;-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.250 (?), 28.9.2008 20:39

Tak podobně odstraňuji pařezy (už mnoho) to jest s kmenem a pahýlem na uvázání lana. Kolem stromu dělám výkop asi 50 až 60 cm široký a přesekám první řadu kořenů tak že odstaním asi 30 cm aby se mne do mezery ještě vešel rýč a pak tahem za lano zjistím, kde se zdvihá zemina a sekerou přetnu i ty dobře držící v druhé řadě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.173 (?), 5.3.2012 6:35

Odstraňovač pařezů-Pařezník je v prodeji asi za 63 Kč./250 Dkg

navrtat díry o průměru 20 mm rovnou a šikmou aby se spojily a nasypat 100 g prášku a zalít horkou vodou a zakrýt pře deštěm.Po vyschnutí pařezu nalít pevný podpalovač a zapálit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.166 (?), 5.3.2012 11:44

Smím se zeptat proč se pařez před deštěm má zakrývat, když se to vrtaných děr stejně voda dolívá??Děkuji   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pařez - (31) - 159.230 (?), 18.11.2011 22:30

 s tím ledkem nebo co to bylo je to naprd, nejlepší je pařez vykopat nebo vytrhnout hupcukem, aspoň máte jistotu že zmizí nadobro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ferum - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 149.148 (?), 27.9.2008 10:38
Pokud nemáte možnost dostat na zahradu těžkou techniku, doporučuji uříznout 20cm pod úrovní země a zahrnout. Sám jsem to tak vyřešil před 17 lety, když jsem koupil zahradu a musel pokácet spoustu starých stromů (17 švestek, 3 hrušně, 2 třešně a 2 jabloně - průměr kmene od 30 - 50 cm). Výmladky hlavně švestek se sice objevovaly asi 3 roky, ale pravidelným sekáním vymizely. Žádné propadání v místě původních pařezů nepozoruji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 27.9.2008 11:16

Sám jsem před necelými deseti lety koupil dům a na zahradě likvidoval a vykopával 16 ovocných stromů - byl to moc hezký sport. Dpufám, že mne to již nepotká..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.146 (?), 28.9.2008 19:13

Pro "Gl."

jsem rád, že se Vám moje metoda líbí. Kladkostroj je jistě lepší než ruce. Fyzika říká, že zatěžujeme-li napnuté lano silou k němu kolmou, lze určit síly v laně graficky  - vektorovým rozkladem. Stručně- velmi napnuté lano zatížené vahou člověka "táhne" strom na stranu silou mnohokrát větší, než je ta lidská zátěž, avšak s průhybem tato síla klesá, je nutno došponovat. Nebo také lze dát lano dvojitě a šponovat kroucením za pomoci páky s nebezpečím úrazu při jejím vyklouznutí z ruky. Ale ten kladkostroj samozřejmě nemá chybu - nebo má, v tom, že jej nevlastním. Dřevorubcům zdar.Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika