Jak se bránit okusu srnkami na zahradě



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?)
6.6.2017 9:17

Protože ta zvěř má zmapovaný rajón a když do něj něco přibude, musí to ochutnat. I ta zvěř je mlsná, nejenom lidé. U mě mohou ožírat mladé výhony ze švestek, jak libo, ale oni mi musí ožrat nové výhony z roubů. Je to prostě něco nového a to se musí vyzkoušet. Vy byste snad věřil tomu, že zvěř jde žrát, jen když má hlad?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 200.245 (?), 17.3.2012 18:21

Já mám na zahradě uprostřed vsi plot vysoký 180 cm, přijdu tam a srna se mi tam vesele prochází... :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 7.3.2015 21:12

Já jsem nyní zkusil použít "pachový ohradník" (obchodní název Pacholek) Jsem zvědav jestli to bude něco platné. Neřešil jsem to jako ohradník kolem zahrady, ale ke každému stromu. Smrdí to jako pořádně zahnilé nohy. Takže uvidíme.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.245 (?), 5.6.2017 16:43

U nás sežerou srny všechny výhonky spolehlivě jak na jaře, tak i v létě. Žerou spolehlivě všechno celoročně. Přijdou po asfaltované cestě směrem od obce, ne od lesa, jako delegace, sežerou, na co přijdou. Pro mě nejsou srny příroda - je to stádo, které si chovají myslivci, aby si do nich mohli na podzim zastřílet.

Teď po nich střílím vzduchovkou. Mám pocit, ale je to jen pocit, že na zahradu chodí stejné kusy, takže to má smysl. Když ji totoiž trefíte, tak ji neublížíte, ale už nepřijde. A navíc je to špičkově uspokojující, když trefíte srnu, která vám právě sežrala jahody, přesně do prdele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 12.206 (?), 7.4.2017 12:24

Zdravím,

chtěl bych se k tomuto tématu zeptat jestli je možné okusu, spíše v pozdější fázi, zabránit zakládáním koruny v určité výšce. Respektive, chtěl bych se zeptat, jestli je nějaká výška, kde bezpečně zvěř nedosáhne.

Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.247 (?), 10.4.2017 22:02
No tak na 4 metry zver uz nedosahne, zirafy a slony tady zatim nemame. To byl trosku vtip na odlehceni. Okusuji hlavne zajici, ale tech je nyni malo. Horsi skody delaji srnky nebo spise srnci. Nekde jsme vycetli, ze je dobre pouzit pet lahve, na ochranu kmenu. Docela to funguje, srnec udajne nevidi kmen, tak na nej neutoci, ve snaze srazit si ruzky, to je zalezitost obdobi breznu. Pozdeji jiz maji dost jine potravy, stejne jako zajici, nemaji duvod likvidovat stromky. Male pet lahve jsme umistili i na zastrihnute vetve a docela to funguje. Podotykam, je to v oblasti, kde loni bylo spocitano naraz 74 kusu srnci v okoli jednoho kilometru a pozemek neni oplocen. Jinak jeste doporucuji treba breslen nebo jetel, muze odradit okusovatele velmi efektivne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 38.253 (?), 5.6.2017 20:56

Mám roky korunu na třiceti stromcích min. ve 150cm - samozřejmě vzrůstnější podnože, semenáče, ptačnice nebo MM106 apod. dál okolo stromku tři tyčky, králičí pletivo a je klid, nikdy nic srny nepovalily, nepožraly nebo se o něco pokoušely, chodí okolo a čumí, vidim je právě z okna. Jo soused má asi na hektaru plot 180cm, ten přeskočily a vesele mu dodělaly zahradu. Mně takhle nikdy nic. Dva tisíce za 50metrů pletiva vyšlo levněji než nějaký drahý takový plot. Tyčky sem si nařezal pilkou v lese.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 6.6.2017 8:14

Pozdeji jiz maji dost jine potravy, stejne jako zajici, nemaji duvod likvidovat stromky.

To mi teda řekněte, proč mi teď, když jsem z určitého důvodu na chvíli někde odstranil ochranné pletivo, zajíci do pár dní začali okusovat kůru z vysazené jabloně, slivoně, lísky, či rašící výhony jedlého kaštanu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 6.6.2017 8:23

To je podobné, jako že "to jsou blechy psí a na člověka nejdou", nebo "pes který štěká nekouše". Pomáhá jen dobrá kulovnice v rukou rozumných myslivců. Takových je však pomálu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 6.6.2017 9:17

Protože ta zvěř má zmapovaný rajón a když do něj něco přibude, musí to ochutnat. I ta zvěř je mlsná, nejenom lidé. U mě mohou ožírat mladé výhony ze švestek, jak libo, ale oni mi musí ožrat nové výhony z roubů. Je to prostě něco nového a to se musí vyzkoušet. Vy byste snad věřil tomu, že zvěř jde žrát, jen když má hlad?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 6.6.2017 9:28

No nevím, v lese taky nehryžou do každého stromku. wink

Ale jo, beru to tak. Poslední, co nemám obalené, jsou ořešáky - doufám, že ty dostatečně znají z okolí a hryzat do nich nebudou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika