Jak se bránit okusu srnkami na zahradě



Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?)
26.2.2011 21:04

Dobrý večer. Takto chráním ovocné stromky proti okusu a předjarním sluníčkem. Na jaře se ty ohrádky složí a na podzim se znovu namontují. Je to otázka pár minut. Na zahradu mají volný přístup srnky. Jeleni se sem neodváží. Zdeněk

Oplocení proti okusu srnkami
Oplocení proti okusu srnkami
Ochrana stromků a keřů před okusem
Ochrana stromků a keřů před okusem
Pletivové koše proti srnkám
Pletivové koše proti srnkám
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 0.146 (?), 18.1.2011 11:48

Srnky jsou machři na pohraniční rotě ostnate draty byly od sebe asi 10 centimetru a to dokazala srna proskočít zustalo tam jen par chlupu tak se z druhe strany muselo natlouct pletilo a bylo po proskakovaní jeleni v říji dokázali zdemolovat kus useku taky ořišla losice s mladým v r 1977

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6487) - 70.100 (?), 18.1.2011 14:05

Když byl na podzim hon, myslivci nesli dva. Ten třetí došel při prvním sněhu na MOU zahradu a ohlodal, co mu přišlo pod tlamu. Dál už bych psal sporstě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 18.1.2011 17:03

ohlodal? Kto? Myslivec?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.214 (?), 18.1.2011 18:48

Zající v současné tuzemské přírodě nemají moc šancí. Co nezlikvidují arogantní "pejskaři" pomocí svých miláčků, to dorazí neskutečně přemnožená černá zvěř - tedy divoká prasata. Prasata jsou stejně drzá jako srnčí, v poklidu je můžete spatřit na asfaltopvých silnicích při hledání potravy i v zástavbě domů na okrajích měst.Vybírají zajícům (nejen jim) mláďata z hnízd a dokonale jejich populaci decimují(to samé pernatá -bažanti apod.).

Škoda, že divočáci nelikvidují kunu, ta je přemnožena také velmi nechutně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.194 (?), 25.1.2011 11:43

Moje zkušenost je taková, že na srny a ostatní zvěř či domácí zvířata platí jen pořádný plot. Bydlíme kousek od lesa a když jsem zakládal zahrádku, nejprve jsem si na podzim nechal zorat louku a pak na jaře hned postavil plot, z latěk 2m vysoký. Možná by stačil 180cm, ale 150cm je málo- jakmile ho jednou přeskočí je konec.Ani ta kulovnice nepomůže, vždycky se najdou další likvidátoři. Nepodceňovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.195 (?), 7.3.2015 19:41

Lépe bych to nenapsal, souhlas ve všem co říkáte. Vlastním zahradu - sad po dědovi u lesa, první co bylo, tak jsme ji od lesa oplotili 1,5m plotem. Jenom že když má srna hlad a je roky navyklá na stejný místo kde je dostatek potravy tak je velmi těžké se jí zbavit. Dnes jsem na vlastní oči viděl dospělou srnu jednoduše přeskočit 1,6m pletivový plot, protože byla v dobré kondici a jen jsme ji vylekali. Srna která vypadá dospělá ale nemá zkušenosti je schopná se tak dlouho hlavou mlátit o plot až ho buď zdemoluje a najde slabší místo a podaří se jí utéci nebo se tak stresem a fyzicky unaví, že lehne jak je vysílená. Nicméně budu muset taky vymyslet jak ji odpudit. Budu kombinovat pachové odpuzovače, se zvukovými nástrahami. Bydlet tam tak pes je nejlepší.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.178 (?), 7.3.2015 21:03

Srny nelezou na zahradu z hladu ale proto že jsou to kozy mlsné.Mi jednou sežraly jen pupeny růží.V lese je útěková vzdálenost snad kilometr v zástavbě kde je nikdo nemůže lovit tak 20m.Štěkotu psů v zahradě si nevšímají.Pomůže jedině plot.Nebo el.ohradník.Někde jsem četl že fuguje i ovčí vlna nebo lidské vlasy.Můžete vyzkoušet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 7.3.2015 21:21

srnky jsou moc šikovný holky dokažou proskočit i plot v ostnáču a aby neutíkaly za srncama do Rakouska muselo se tam dat pletivo losici se musely otevřít vrata když přišla s mládětem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.130 (?), 27.7.2015 1:30

Já jsem měl plot 160 cm vysoký a to bylo platné stejně, jako bych neměl nic. Po nocích jsem z okna sledoval, jak srny chodí okusovat jahody, saláty, atd(záhony mám nasvíceny halogenem s čidlem). Chodil jsem je vyhánět, takže jsem viděl, že plot této výšky pro ně není překážkou. Nadstavil jsem sloupky na mm185cm, a tohle přeskočí z místa bez rozběhu. Takže co mi poradíte teď, kromě kulovnice, vzteklého psa, nebo mé stálé přítomnosti na zahradě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 26.2.2011 21:04

Dobrý večer. Takto chráním ovocné stromky proti okusu a předjarním sluníčkem. Na jaře se ty ohrádky složí a na podzim se znovu namontují. Je to otázka pár minut. Na zahradu mají volný přístup srnky. Jeleni se sem neodváží. Zdeněk

Oplocení proti okusu srnkami
Oplocení proti okusu srnkami
Ochrana stromků a keřů před okusem
Ochrana stromků a keřů před okusem
Pletivové koše proti srnkám
Pletivové koše proti srnkám
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika