Jak na zanedbanou zahradu - trávník?



Stránky: 1,  2   
host - 197.98 (?) 
14.4.2010 10:41, zobrazeno: 16288x

Zdravím přátelé. Koupil jsem hodně zanedbanou zahradu, viz. zde.
Co s trávníkem? Myslíte, že to bude stačit pořádně posekat? Případně vyrejt drny, dosypat hlínou a dosít travním semenem?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 14.4.2010 11:38

RAdu nemám, jen závidím. Je nádherná, pěkné místo, holt má někdo štěstí. Záleží, co s tím budete chtít dělat, kolik na to máte času a peněz. Návodů na trávu tu je halabaděj, od jednoduchých po návod pro milionáře. Osobně bych určitě zachoval jakýsi "genius loci", staré zahrady jsou milionkrát krásnější, než nové uměliny v satelitních městech. Rozhlédněte se kam svítí, kde je stín, podle toho se rozhodujte co kam. Nemám rád tůje, takže by asi šly... Nekácejte hned všechny vysokokmeny, však koncem dubna uvidíte. Trochu umravněte ten zlatý déšť až odkvete a sud šoupněte sousedovi k plotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.17 (?), 14.4.2010 12:23

Musim sa pridat k PP, tiez sa mi to zahrada paci a keby bola moja :) hned by som vedel ako, co a kde...

S travou vam neporadim nakolko ani vo svojej zahrade jej vela casu nevenujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 15.4.2010 0:07

Trávník bych nechala až nakonec - až se rozhodnete, co kde zasadíte a vytvoříte a umístíte, stejně by se při budování poničil. Zatím bych to jen posekala.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 197.98 (?), 15.4.2010 14:05

Posekat to chci co nejdříve, ale stále se nemohu rozhodnout jakou sekačku. Docela se mi líbí Al-ko 520 BRV, ale nevím, zda není pro mě zbytečně moc drahá. Původně jsem chtěl něco tak kolem 10 000.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 194.73 (?), 15.4.2010 18:33

Za stejnou cenu jí mají i v OBI, kde bych jí asi vzal, protože jí chci na splátky. Nejlacinější jsem našel za 12 389 Kč. Nejde o to, jestli jí mají někde o tisícovku lacinější, ale o to, jakou sekačku. V tom se plácám a stále nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 15.4.2010 18:42

Jsem od loňska vlastníkem sekačky Al-ko 470 Silver Premium a naprostá spokojenost. Po roce používání jede jako nová...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 135.207 (?), 15.4.2010 9:48

Taky bych to tuto sezónu jen sekal. I tak budete mít plno práce, než zlikvidujete všechen ten svinčík, něco podobného jsem taky svého času "rekultivoval". Zhruba stejně přerostlý jalovec jsem nemilosrdně pokácel. Terasa jednoznačně volá po totálním herbicidu. Chalupář

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 197.98 (?), 15.4.2010 14:03

Jo jo, na terasu se chystám o víkendu. Přemýšlel jsem, zda ty drny vyrýt motyčkou a nebo použít herbicid. Ale herbicid (třeba Roundup) bude asi lepší cesta ne? A pak ty uschlé drny vytrhat.

A hlavně prořezat jabloně. Ty si o to úplně říkají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 15.4.2010 17:49

Když ty drny stejně budete trhat, tak proč používat herbicid? Drny vytrhejte a zkompostujte. Roundup takto brzo na jaře není dobrá volba, je potřeba aby rostliny byly v plné vegetaci. Teď je málo listů. Zabezpečení proti nežádoucí vegetaci na terase by se krásně udělalo Casoronem G, bohužel je už letos nepovolený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika