Jak levně zvelebit velikou a nudnou zahradu



Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 150.23 (?)
14.8.2019 0:13

Vloni jsem přikoupil ke své stávající zahrádce dalších 7000 m2 pole, hlavně z důvodu, aby mi zemědělci nestříkali chemii až na mou zahradu. Původně jsem myslel, že odstíním pole lískovými keři, které rostou opravdu rychle, bohužel s ohledem na vedení vysokého napětí jsem od toho ustoupil. Raději jsem na hranici vysadil cca 300 ks budoucích vánočních stromků - kanadských jedlí (cena cca 15 kč za kus). Ovšem lískové keře, ať již odkopky, nebo i semenáče jsem i tak již dříve použil. Pereme se pak s veverkou o úrodu, ale většinou mi tak polovinu nechá.

Dále bych na okraj navrhl třeba dříny, pokud nemáte oplocení, přes dřín se hned tak někdo nedostane a lze je dobře řízkovat.

Co se týče levných a rychle rostoucích rostlin na dočasné vyplnění prostoru, než si ujasníte koncepci, nabízím Vám černý rybíz, případně černé maliny. Obecně maliny jsou plevel, který z vymezeného prostoru rychle utíkají, rychlejší jsou snad jen jahody.

Docela se mi osvědčilo skamarádit se s místním zahradníkem, kterému občas dodám své výpěstky výměnou za již neprodejné jeho produkty. Oba jsme spokojeni a a spolupráce je oboustranně výhodná.

Neznám polohu Vaší zahrady a její podmínky, jsem schopen ale Vám dále poradit i zdarma nabídnout zdarma své přebytky na e- mailu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.14 (?), 30.7.2019 17:27

Ano, spadlé ovoce tam zvěř naláká a ta následně ohryže kůru...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 30.7.2019 19:24

Máme to stejně, jak popsal výše Tom. A ne, nám tedy nikdo kůru neohryzává a to tu zajda běžně bydlí, srna či divočáci se sem nedostanou. Běžně nám jen kosové sklidí úrodu bobulovin, bojovali jsme teďka spolu o 10ks broskví(víc mrazík nenechal) a na jaře tu rejdilo 5 veverek(máma s mladýma asi) takže poprvé čekám i boj o lískáče;) Ořech klasicky zmrznul(květy) Když já tu zvěř mám tak ráda, že si radši utrhnu od huby:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 126.50 (?), 13.8.2019 13:48

Velkou rovinatou zahradu jsem sice neměla, zato svažitou zanedbanou džungli ano, a ty pocity jsou srovnatelné :)

Doporučuji, po draze nabytých zkušenostech, zahradu rozdělit na menší sekce a začít nejprve s tou, kde nejvíce jste  - třeba u terasy, vchodu, před okny... a tam nasázejte něco pro okamžité zlepšení, zařízení krásy a soukromí. Člověk má pak již pěkný kout a nezanevře na další práci, která se zdá na takové ploše pomalá a nekonečná.

Rychle roste, suchu odolává a je krásná např. budleja, motýlí keř (máme druhým rokem, má 2 m a kvete o závod), pak také některé popínavé rostliny na konstrukci. K domu se můžete plácnout na podzim přes kapsu a pořídit nějaké růže, jsou zhusta levnější než trvalky v květináčích.

Máte hryzce?

Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.114 (?), 13.8.2019 17:06

No budleia - měli jsme, také krásné přírůstky..., vydržela do první zimy, kdy bylo - 20°C. Zmrzla ke kořenům, sice obrazila, ale další mrazivou zimu už nepřežila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.54 (?), 13.8.2019 21:08

Růže se také dají nařízkovat - kvetou pak třetím rokem. Ve zkratce: stonek s dokvétajícím květem a 4mi listy, spodek-asi 3cm poprášit stimulátorem. Vyhloubit asi 15cm důlek, vložit spodek stonku se dvěma listy, zahrnout zemí a zalít. Vršek přikrýt 4 litrovou sklenicí, zahrnout okraje a nechat do příštího dubna. Pak odkrýt, vyplet a nechat růst, obvykle další rok kvete. Úspěšnost bývá tak 80%, oranžové růže se většinou špatně chytají.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 150.23 (?), 14.8.2019 0:13

Vloni jsem přikoupil ke své stávající zahrádce dalších 7000 m2 pole, hlavně z důvodu, aby mi zemědělci nestříkali chemii až na mou zahradu. Původně jsem myslel, že odstíním pole lískovými keři, které rostou opravdu rychle, bohužel s ohledem na vedení vysokého napětí jsem od toho ustoupil. Raději jsem na hranici vysadil cca 300 ks budoucích vánočních stromků - kanadských jedlí (cena cca 15 kč za kus). Ovšem lískové keře, ať již odkopky, nebo i semenáče jsem i tak již dříve použil. Pereme se pak s veverkou o úrodu, ale většinou mi tak polovinu nechá.

Dále bych na okraj navrhl třeba dříny, pokud nemáte oplocení, přes dřín se hned tak někdo nedostane a lze je dobře řízkovat.

Co se týče levných a rychle rostoucích rostlin na dočasné vyplnění prostoru, než si ujasníte koncepci, nabízím Vám černý rybíz, případně černé maliny. Obecně maliny jsou plevel, který z vymezeného prostoru rychle utíkají, rychlejší jsou snad jen jahody.

Docela se mi osvědčilo skamarádit se s místním zahradníkem, kterému občas dodám své výpěstky výměnou za již neprodejné jeho produkty. Oba jsme spokojeni a a spolupráce je oboustranně výhodná.

Neznám polohu Vaší zahrady a její podmínky, jsem schopen ale Vám dále poradit i zdarma nabídnout zdarma své přebytky na e- mailu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
evap21 - (7) - 243.244 (?), 17.8.2019 0:59

Vy jste úžasný! Díky moc za rady!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika