Jak levně zvelebit velikou a nudnou zahradu



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?)
30.7.2019 19:24

Máme to stejně, jak popsal výše Tom. A ne, nám tedy nikdo kůru neohryzává a to tu zajda běžně bydlí, srna či divočáci se sem nedostanou. Běžně nám jen kosové sklidí úrodu bobulovin, bojovali jsme teďka spolu o 10ks broskví(víc mrazík nenechal) a na jaře tu rejdilo 5 veverek(máma s mladýma asi) takže poprvé čekám i boj o lískáče;) Ořech klasicky zmrznul(květy) Když já tu zvěř mám tak ráda, že si radši utrhnu od huby:)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.14 (?), 30.7.2019 17:27

Ano, spadlé ovoce tam zvěř naláká a ta následně ohryže kůru...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 30.7.2019 19:24

Máme to stejně, jak popsal výše Tom. A ne, nám tedy nikdo kůru neohryzává a to tu zajda běžně bydlí, srna či divočáci se sem nedostanou. Běžně nám jen kosové sklidí úrodu bobulovin, bojovali jsme teďka spolu o 10ks broskví(víc mrazík nenechal) a na jaře tu rejdilo 5 veverek(máma s mladýma asi) takže poprvé čekám i boj o lískáče;) Ořech klasicky zmrznul(květy) Když já tu zvěř mám tak ráda, že si radši utrhnu od huby:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 126.50 (?), 13.8.2019 13:48

Velkou rovinatou zahradu jsem sice neměla, zato svažitou zanedbanou džungli ano, a ty pocity jsou srovnatelné :)

Doporučuji, po draze nabytých zkušenostech, zahradu rozdělit na menší sekce a začít nejprve s tou, kde nejvíce jste  - třeba u terasy, vchodu, před okny... a tam nasázejte něco pro okamžité zlepšení, zařízení krásy a soukromí. Člověk má pak již pěkný kout a nezanevře na další práci, která se zdá na takové ploše pomalá a nekonečná.

Rychle roste, suchu odolává a je krásná např. budleja, motýlí keř (máme druhým rokem, má 2 m a kvete o závod), pak také některé popínavé rostliny na konstrukci. K domu se můžete plácnout na podzim přes kapsu a pořídit nějaké růže, jsou zhusta levnější než trvalky v květináčích.

Máte hryzce?

Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.114 (?), 13.8.2019 17:06

No budleia - měli jsme, také krásné přírůstky..., vydržela do první zimy, kdy bylo - 20°C. Zmrzla ke kořenům, sice obrazila, ale další mrazivou zimu už nepřežila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.54 (?), 13.8.2019 21:08

Růže se také dají nařízkovat - kvetou pak třetím rokem. Ve zkratce: stonek s dokvétajícím květem a 4mi listy, spodek-asi 3cm poprášit stimulátorem. Vyhloubit asi 15cm důlek, vložit spodek stonku se dvěma listy, zahrnout zemí a zalít. Vršek přikrýt 4 litrovou sklenicí, zahrnout okraje a nechat do příštího dubna. Pak odkrýt, vyplet a nechat růst, obvykle další rok kvete. Úspěšnost bývá tak 80%, oranžové růže se většinou špatně chytají.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 150.23 (?), 14.8.2019 0:13

Vloni jsem přikoupil ke své stávající zahrádce dalších 7000 m2 pole, hlavně z důvodu, aby mi zemědělci nestříkali chemii až na mou zahradu. Původně jsem myslel, že odstíním pole lískovými keři, které rostou opravdu rychle, bohužel s ohledem na vedení vysokého napětí jsem od toho ustoupil. Raději jsem na hranici vysadil cca 300 ks budoucích vánočních stromků - kanadských jedlí (cena cca 15 kč za kus). Ovšem lískové keře, ať již odkopky, nebo i semenáče jsem i tak již dříve použil. Pereme se pak s veverkou o úrodu, ale většinou mi tak polovinu nechá.

Dále bych na okraj navrhl třeba dříny, pokud nemáte oplocení, přes dřín se hned tak někdo nedostane a lze je dobře řízkovat.

Co se týče levných a rychle rostoucích rostlin na dočasné vyplnění prostoru, než si ujasníte koncepci, nabízím Vám černý rybíz, případně černé maliny. Obecně maliny jsou plevel, který z vymezeného prostoru rychle utíkají, rychlejší jsou snad jen jahody.

Docela se mi osvědčilo skamarádit se s místním zahradníkem, kterému občas dodám své výpěstky výměnou za již neprodejné jeho produkty. Oba jsme spokojeni a a spolupráce je oboustranně výhodná.

Neznám polohu Vaší zahrady a její podmínky, jsem schopen ale Vám dále poradit i zdarma nabídnout zdarma své přebytky na e- mailu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
evap21 - (7) - 243.244 (?), 17.8.2019 0:59

Vy jste úžasný! Díky moc za rady!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika