Máte někdo zkušenosti se sousedem který nesnáší psy?



host - 143.17 (?)
11.6.2013 0:52

Jirko to, že pes zaštěká na kolemjdoucího či auto, není nic nenormálního, je to jeho přirozené chování to, pro co si lidé psi většinou pořizovali - tedy hlídání usedlostí. Mám psy dva a souseda nemám. To, že jeden lítá kolem plotu a zaštěká na lidi, auta(nesnáší třeba jedno s vozíkem, jehož šofér tu jezdí jako prase) mi vůbec nevadí a okřikovat ho nebudu. Jo a denně na procházky chodí, celý den jsme spolu v zahradě a na nikoho rozhodně neskáčewink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 219.65 (?), 10.6.2013 14:05, zobrazeno: 80180x

Podotýkám že bydlím v rodinném domku a můj pes nikdy neruší v době nočního klidu. Přez den je ale hodně na zahradě, tam si hlídá teritorium a občas zaštěká na kolemjdoucí. Je to velmi přátelský pes, má rád lidi, ale tak 3x až 4x za den se stane že jde okolo někdo kdo se mu nelíbí, tak si krátce zaštěká. To ale nesnese náš soused který okamžitě vyběhne a začne nadávat a vyhrožovat. Chce po mě abych dala svého pejska pryč. Nevíte někdo jestli má nějaké možnosti mě k tomu třeba soudně donutit? Mám svého pejska moc ráda tak mám obavy.

Moje přátelská fenečka
Moje přátelská fenečka
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 169.89 (?), 10.6.2013 18:05

Obávám se, že mne zatratíte. Pes, co z ničeho nic štěká, postrádá základní výchovu. Alespoň z části. Ono to asi tak moc nebude, jak píšete, kdyby psík jen krátce štěknul, soused si ani nevšimne. Takže se spíše překřikují psi v celé ulici a ten váš se přidá. Proč by to taky neudělal, když jej nikdo neokřikne, že?  Pokud soused bude žlučovitý, dosáhne postupně toho, že budete velmi málo šťastná. Tak se zkuste se sousedem domluvit, vysvětlit, že s tím mnoho nenaděláte, upečte mu buchtu a potichu si říkejte, že co se neuhladí, to se neuškrábe. Sytý soused je pořád lepší než otrávený pes, není-liž pravda? Hodně štěstí přeju. jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 219.65 (?), 10.6.2013 18:38

Děkuji za reakci. Máte správný názor, ale s buchtou bohužel neuspěji, soused by se jistě bál že ho chci otrávit :-) Můj pes opravdu štěká jen krátce, okřikuji ho okamžitě. On totiž štěká jen když vyjdu na zahradu, mám dojem že chce ukázat že dobře hlídá :-) Bohužel má silný hlas, je to lovecký pes. V noci spí doma a nikoho neruší. Je pravda že v ulici je hodně psů, občas štěká jeden, za chvíli zase druhý, jenže na ně soused nevidí, když vyhlédne vidí jen mého psa, možná se domnívá že tak často štěká můj pes. Ale některým lidem se nic vysvětlit nedá. A už vůbec ne že pes si někdy taky zaštěkat musí. Němého bych vážně nechtěla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.2 (?), 10.6.2013 19:08

Problém je, že co nevadí vám, může vadit jinému. Znám případ, že mladý pes border kolie terorizuje celou ulici svým štěkáním, kdy vyskočí na plot a řve jak smyslů zbavený na kolemjdoucí. Veškerý neinvazivní výcvik je marný. Pošťačku má zvlášť v "oblibě". Asi to nebudete ráda slyšet, ale ten problém způsobujete vy. Je třeba opatření na vaší straně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 219.65 (?), 10.6.2013 20:12

Děkuji i za tento příspěvek i když vůbec nechápu o čem mluvíte. Věřím že znáte nervního psa který stále nepříčetně štěká, to ale vůbec není náš případ. Jsem celý den doma a slyším dobře, nepřeslechla bych že mi pes venku štěká. Udělá to jen párkrát za den když vyjdu na zahradu a to jen krátce. Je to Welshspringerspaniel, plemeno známé svou klidnou a přátelskou povahou. Mě opravdu nevadí když slyším štěkat cizí psy, neznamená to ale, že to dovolím svému. Ale když máte smůlu na špatného souseda, vždycky si něco najde aby vás mohl napadat. Myslím že chyba bude v tom že tam vůbec žiji a hlavně i se psem mnohem déle než on :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 169.89 (?), 10.6.2013 21:04

Promiňte, že se vracím k původnímu příspěvku. Pominula jste základní bod. Jde o lovecké plemeno mající blízko ke slídičům. Takže štěkot mají jaksi "v popisu práce". Problémem je a) výcvik- štěkat se má jen v přesně daném okamžiku b) pes vyžaduje také vnější podněty a pohyb, potřebuje si energii někde vyběhat. Vezmete jej občas = denně na procházku? Nebo máte fenečku jen na ozdobu a nikam s ní nejdete? Vše jde zvládnout výcvikem, osobně nenávidím, když psi na někoho skáčou. tam bych majitele nejraději zbavil majitelských práv. Ale jde to opravdu odnaučit. Se štěkáním to samé. Stačí trpělivost. jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 143.17 (?), 11.6.2013 0:52

Jirko to, že pes zaštěká na kolemjdoucího či auto, není nic nenormálního, je to jeho přirozené chování to, pro co si lidé psi většinou pořizovali - tedy hlídání usedlostí. Mám psy dva a souseda nemám. To, že jeden lítá kolem plotu a zaštěká na lidi, auta(nesnáší třeba jedno s vozíkem, jehož šofér tu jezdí jako prase) mi vůbec nevadí a okřikovat ho nebudu. Jo a denně na procházky chodí, celý den jsme spolu v zahradě a na nikoho rozhodně neskáčewink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 219.65 (?), 11.6.2013 7:38

Děkuji Vám pane Jirko, jsem ráda že se ozval někdo kdo opravdu psům rozumí. Ven s fenečkou samozřejmě chodím 4x denně, jedna z procházek je asi 1,5 hod. do lesa. Tam se vylítá, ale vůbec neštěká. Snažím se jí nyní odnaučit štěknout si na zahradě, ale zdá se mi že aby si aspoň trochu nezaštěkala nikdy není pro psa přirozené. Protištěkací obojek jsem zavrhla, dostala by ránu vždy když zaštěká jiný pes, máme jich tady v okolí hodně. Na lidi skákala jako štěně, to už vážně dávno nedělá. Chápu že se špinavýma nohama je to velmi nepříjemné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.199 (?), 11.6.2013 6:46

Jde v první řadě o to, že jste postovala nekorektní příspěvek. Nekorektní v tom smyslu, že NIKDO z fóra neposoudí skutečný stav. Nikdo se k vám nepojede podívat aby slyšel jak pes štěká. Nikdo nepodrobí souseda zkoumání, jaký má práh tolerance štěkavých psů. Pro každého to je jjiné, vy píšete, že občas, ale soused možná slyší trvale. Budiž slyšena i druhá strana. Prostě to tady nelze posoudit a tím pádem ani nelze poradit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 219.65 (?), 11.6.2013 7:25

V tom máte pravdu, děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika