Ježek - co dělat, aby k nám přestal v noci chodit



host - 56.55 (?)
3.6.2010 23:25
Šmánkote, ale přesně vo tom to přece je! Nepředpokládáte snad, že se Vám podaří vychovat či jinak ovlivnit všechny ježky, co kdy zabloudí do blízkosti Vaší zahrady. Pak teda asi nezbude, než si vychovat pejsánka. U nás se jich (psů) vystřídala už pěkná řádka, se žádným jsem neházel o zeď, ani je neubíjel kladivem a všichni se pro pochvalu mohli přetrhnout. A absolutně si neumím představit, že by některý z mých psů pokračoval v jakékoli činnosti, když jsem ho u ní okřikl, za párkrát pak každý vždycky pochopil, že to něco prostě nesmí dělat. Každý normální pes totiž nechce nic jiného, než se svému pánovi zavděčit a okamžitě odstranit důvod jeho nespokojenosti. To, že Vy považujete svého nevychovaného pejska za "takové třeštidlo" jenom svědčí o tom, že postavení v rodinné smečce namáte vyjasněné ani Vy, ani Váš psík. A vlastní neschopnost vychovat psa obhajujete názorem, že Vy jste přece na psa hodní. Věřte, že nejste, pes s jasně ujasněným postavením ve smečce prožívá krásný a poklidný život v jistotě a s minimem stresů, na rozdíl od toho, který nikdy neví, na čem je. Mirek
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 56.55 (?), 3.6.2010 23:25
Šmánkote, ale přesně vo tom to přece je! Nepředpokládáte snad, že se Vám podaří vychovat či jinak ovlivnit všechny ježky, co kdy zabloudí do blízkosti Vaší zahrady. Pak teda asi nezbude, než si vychovat pejsánka. U nás se jich (psů) vystřídala už pěkná řádka, se žádným jsem neházel o zeď, ani je neubíjel kladivem a všichni se pro pochvalu mohli přetrhnout. A absolutně si neumím představit, že by některý z mých psů pokračoval v jakékoli činnosti, když jsem ho u ní okřikl, za párkrát pak každý vždycky pochopil, že to něco prostě nesmí dělat. Každý normální pes totiž nechce nic jiného, než se svému pánovi zavděčit a okamžitě odstranit důvod jeho nespokojenosti. To, že Vy považujete svého nevychovaného pejska za "takové třeštidlo" jenom svědčí o tom, že postavení v rodinné smečce namáte vyjasněné ani Vy, ani Váš psík. A vlastní neschopnost vychovat psa obhajujete názorem, že Vy jste přece na psa hodní. Věřte, že nejste, pes s jasně ujasněným postavením ve smečce prožívá krásný a poklidný život v jistotě a s minimem stresů, na rozdíl od toho, který nikdy neví, na čem je. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 4.6.2010 7:58

Vychova psa hodně záleří i na rase a povaze psa.  Viděl jste, že by třeba bígl šel někdy někomu u nohy? Nebo proč se používal NO jako služební pes? Protože je od přírody taková nervóza, nevydrží na jednom místě, chce pořád nějakou akci a tak není těžké ho pro něco nadchnout. Na rozdíl od některých dnes oblíbených ras, které když je ráno někam postavíte, tak je tam večer zas najdete.

Jiná věc je, že pes poslouchá, když je pod vlivem svého pána, ale něco jiného je pokud je půl dne sám venku na zahradě. Pak pes, který nepodlehne svým pudům je sešikanovaná hromádka nervů. 

Často vidím jak má někdo fakt vychovaného psa, ale když se zaměřím na pozorování psa, tak je něm vidět, jak je vynervovaný, že se bojí udělat jediný špatný pohyb, protože dobře ví, že by s ním páníček hned hodil o zeď nebo ho praštil kladivem.

A místo ve smečce? Není žádné stabilní místo, každý i ten pes se ho stále snaží vylepšovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.195 (?), 4.6.2010 11:21
Vidím, že máte o psech totálně zmatené představy, tak snad rovnou tuto debatu vzdám - NO, pes po generace šlechtěný na dokonale vyrovnanou povahu je ve Vašich očích nervóza, větu "pes, který nepodlehne svým pudům je sešikanovaná hromádka nervů" snad ani nemůžete myslet vážně. Předpokládám, že názorem vychovaný pes = vynervovaný pes jen omlouváte svoji pohodlnost či neschopnost sám (sama?) psa vychovat. Věřte mi ale prosím alespoň jedno: z nejasné či zpochybnitelné smečkové hierarchie pramení veškeré problémy soužití psů s lidmi. Všichni ti uštěkaní, kousající, ničící nábytek či napadající zvířata i lidi jsou jen psi, kteří neresektují tak primitivní věc, jakou je pánovo "fuj, nesmíš". Je mi smutno, když vidím, že si psi pořizují lidé, kteří tuto základní a jednoduchou skutečnost nechápou. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 6.6.2010 22:36

Tak jsem to sice četla jen tak kvůli ježkům, ale nedá mi to nevstoupit do diskuze. Já jsem ta, co má psy místo dětí. Ano, jsou rozmazlení a nejsou to uzlíčky nervů. K poznámce o vyklepaných NO se přidávám, neznám šťastného a veselého NO, který by vypadal, že dělá věci pro zábavu. Znám jen ty, co visí tázavým pohledem neustále na pánovi, jestli proboha snad něco neudělali špatně 

A k ježkům... Po zahradě mi chodí ježek pravidelně, nebojí se, jelikož psi na něj ani neřvou, ani nedorážejí, čichnou a nechají ho na pokoji. To samé je s žábama, užovkama atd. Stačilo jim jednou ukázat a vysvětlit, že je mají nechat být. Když by tam vlezla slepice, byl by to její rychlý konec, jeden pes je prostě lovec a nepomáhá nadávání, trestání nic. Takže tak 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.55 (?), 7.6.2010 22:40
Vztah Vašich psů k ježkům a spol, je přece přesně to, o čem píšu, normální pes nedělá nic, co si nepřeje jeho pán (nežere pošťáky, nečůrá na kytičky, neokusuje nábytek, neštěká na ježky...), jde jen o to, aby to "pochopil". Teda já k tomu ještě dodám i ty sousedovy slepice a či srnky v lese. A k NO - Jako dlouholetý chovatel a cvičitel ovčáků a zarytý psí rasista :-)) naopak chápu ten jejich neustálý pohled jako "co pro tebe pánečku můžu udělat?", ten pes má prostě neskonalou radost z toho, když se může člověku zavděčit. To že Vy si to vykládáte jako strach z trestu, je velké nedorozumění. Je to přesně naopak - NO, po kterém nikdo nic nechce, nezaměstnává ho fyzicky i "duševně", neskonale strádá a stává se "problematický" psem. Tož tak, Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.106 (?), 30.7.2010 12:32

Mirku, dokonale vyrovnaná povaha u NO??? Vy jste mě ale rozesmál, obávám se, že opravdu NIC nevíte o dnešním množení psů na kšeft. O vyrovnaných povahách NO by se možná dalo mluvit u psů, kteří se rodí ze speciálních chovů u Policie a armády, ale jinak ani náhodou. Nemluvě o tom, že rozdivočelého psa, který omylem kousne i pána nebo kolegu v akci můžete vidět i u Policie. Toto krásné plemeno už dost zdegenerovalo. Zkuste se méně dívat na Komisaře Rexe.

A vaše poznámka:

"Každý normální pes totiž nechce nic jiného, než se svému pánovi zavděčit a okamžitě odstranit důvod jeho nespokojenosti."

Platí pro submisivní psy a některá společenská plemena, o tom tedy bohužel taky příliš nevíte.

Souhlasím s tím, že každý pes by měl mít výcvik a majitelé by si měli pořizovat plemeno psa na které stačí svou povahou a zkušeností, ale některé povahové vlastnosti jsou prostě u psa dány, stejně jako u člověka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.195 (?), 2.8.2010 11:57
Pro xxx.xxx.11.106: No, je ode mne asi hloupé dále zaplevelovat vlákno o ježcích debatou mimo téma, tak se omlouvám. O množení psů na kšeft skutečně nic nevím, věnuji se totiž jejich chovu a výcviku. I když to evidentně netušíte, je právě NO plemenem s naprosto nejpřísnějším podmínkami pro "uchovnění". A nároky na kvalitní a vyrovnanou povahu jsou při zkouškách a zejména pak při bonitaci ovčáků opravdu vysoké, jako dost zasvěcený člověk v této oblasti si troufám tvrdit, že pes s problémy v této oblasti nemá šanci úspěšně bonitací projít. Několikrát jsem už zažil, že byl pes při náznaku bázlivosti, nervozity či bezdůvodné agresivity vyloučen ze zkoušek či z výstavního kruhu. Samozřejmě nezpochybňuji existenci pracovních a exteriérových linií, ale určitě lze říci, že i vítěze výstav lze použít "k práci" a naopak že vítězové výkonových soutěží nejsou žádné nesouměrné obludy. Za hloupé pak považuji Vaše tvrzení, že smečkovou hierarchii a nezpochybnitelné postavení pána na jejím vrcholu, respektují pouze submisivní psi. No to potěš, doufám, že s Vámi a Vaším pejsánkem nebudu mít nikdy co do činění. S pozdravem Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 2.8.2010 21:23

Ono nejhorší je, že na první pohled se nepozná, který NO je s PP a který je výsledkem nezodpovědného "chovu na kšeft" a bez PP. Štěňata jsou levnější, spousta lidí po nich sáhne raději a "na dvůr to přece stačí" a výsledkem je pokažené jméno německých ovčáků nebo psi s různými defekty nejen tělesnými, ale i co se povahy týče. Ale to je na dlouhé vyprávění a diskuzi spíše mluvenou. A holt, některé lidi nepřesvědčíte. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.147 (?), 8.6.2010 13:00

Dobrý den pane Mirku,

děkuji za objasnění.o) Nejsem zastánce názoru, že psa nevychovávat. Připojila jsem článek k diskuzi jen proto, protože dotyčný pan "HAWK" místo toho aby paní poradil, tak tady bude poučovat, že neví nic o výcviku. Takže mě to naštvalo. Se psem jsem chodila na cvičák několik let, takže mi nevykládejte, že nemám "postavení ve smečce".o))) Já s ježky problém nemám, holt v noci vstanu a odnesu ho... v některých věcech s vámi souhlasím, ale už tak jsem se psem minimální čas a ještě ho budu prudit víc... holt když si chce s ježkem hrát ať si hraje mě je tohle opravdu jedno, chtěla jsem jen poukázat na to, že ne všichni mají žaludek na to cepovat psa každý den a utvrzovat ho ve svých "povelech" a zákazech. Nic víc, nic míň. Mějte se fajn. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.137 (?), 18.6.2010 12:39

Co takhle vyzkušet nějakou psí školu? Jak je vidět, s výcvikem psa nemáte vůbec žádné zkušenosti. Pes smí štěkat jen na povel a ne na každého kolemjdoucího nebo na myši a ježky, co vlezou na zahradu. A to, že psa trestáte, je vůbec ten největší průšvih, který můžete na svém psovi udělat!!! Pes nejlépe reaguje na pozitiní motivaci. Když udělá něco špatně, důrazné pokárat, tvrdým hlasem a ostře (pes neví, co mu říkáte, ale reaguje na tón Vašho hlasu), když udělá něco dobře (odvoláte ho od ježka, přiběhne k Vám), hoooodně chválit a dát pamlsek. Taky přehánět. Naučit na důrazné NESMÍŠ nebo FUJ.

Mnoho úspěchů ve výcviku Vašeho psa a ne jen kritizování zkušenějších...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika