Ke staré chalupě pod okna



Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?)
27.10.2009 19:32

Mě by se k takovétomu stavení líbyla mandloň nízká (Prunus tenella).Nevím, zdali bude v 600 m.n.m růst, ale jednoznačně by se vzrůstem i květem hodila.Doporučuji vysazovat společně s modřencem, protože mají shodnou dobu kvetení a vypadá to úchvatně, když to vykvete.Láďa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 27.10.2009 19:32

Mě by se k takovétomu stavení líbyla mandloň nízká (Prunus tenella).Nevím, zdali bude v 600 m.n.m růst, ale jednoznačně by se vzrůstem i květem hodila.Doporučuji vysazovat společně s modřencem, protože mají shodnou dobu kvetení a vypadá to úchvatně, když to vykvete.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vaclav.III - (27) - 207.2 (?), 29.10.2009 20:30

Ještě jednou děkuju všem za snahu (hlavně Janě.K - bude mít totiž poslední slovo :-). Všechny tipy jsem si poctivě vygůglil a zvážil. Zítra si jedu pro pa/ne/jasmín pustoryl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.206 (?), 29.10.2009 21:35
primlouvam se za tu komuli, je to uzasny kerik, naprosto nenarocny a neni exoticky!!! a ti motyly-je to opravdu Motyly ker, na nasem jich bylo spousty, denne i pet druhu na shledanou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 233.160 (?), 1.11.2009 19:13

Já nemusím mít ve všem poslední slovo :)), ale komule, předpokládám Buddleja davidii, je nepochybně úžasný "keřík "(výška x šířka i 3m a víc), ale není až tak úplně mrazuvzdorný a miluje plné slunce, takže v těchto bodech rozhodně Václavovým požadavkům nevyhovuje. Nebo Václavovy podmínky by nevyhovovaly jemu. Přeju všem hodně radosti z rostlin. Jana K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 8.12.2009 14:51

už je jistě vše zasazeno, ale ještě si přihodím. U nás v okolí (Okr.Příbram, cca 450 m) vídám před starými chalupami pod okny hortensie - ne ty moderní barevné, ale hortensie stromečkové (hydrangea arborescens) snad to píšu dobře. Kvetou velkými zelenobílými koulemi od jara až do mrazu. Vysoké jsou tak 1,5 m, chtějí stín a vlhko, horko nesnášejí. Taky je mám na severovýchod. Mají tu výhodu, že kvetou na letošních výhonech, takže i když namrznou, stejně se musí zjara setříhat. Připadají mi hodně starobyle, ale každý máme své favority jiné...

Moc zdravím Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vaclav.III - (27) - 207.2 (?), 13.1.2010 22:42

Díky za tip Dano, hortensie určitě splňuje můj požadavek archaického vzhledu, ale problém by byl s tím vlhkem, stanovištěm vedou inženýrské sítě, vše je zaházeno pískem a štěrkem, a pod nimi je ještě i drenáž, takže všechna voda odtéká. Ale nasadila jste mi brouka do hlavy, asi vymyslím nějakou "vanu" (geotextílie?) a ještě to na jaře přisadím, místo mám ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 13.1.2010 23:27

Mně by se tam líbila růže svraskalá, navíc má velké šípky (na čaj, marmeládu), kvete dloooouho, je odolná, nenáročná. Když zadáte do vyhledávání zde, byla již o nich diskuze, je tam i odkaz na různé druhy. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika