Příspěvky uživatele - 6.138

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Molice vlaštovičníková na brukvovitých, 8.7.2021
Nemáte strach, že uzavřením průduchů v listech olejem dojde ke zhoršené výměně jak vody, tak CO2? V horkých dnech by to mohlo znamenat i vadnutí rostliny navzdory dostatečné zálivce. Olejový film nejspíš zabraňuje molicím, tedy i larvám, sát z... celý příspěvek >
Molice vlaštovičníková na brukvovitých, 8.7.2021
Tak to je nedobrá zpráva, Waltře. Je pravděpodobné, že pronikly těmi oky, protože kdyby dokázaly podlézt krytí, měl bych je taky. Ale i tak si myslím, že jich bude dramaticky míň, než kdybyste to nechal bez ochrany. No a bělásek už mi tam taky... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 8.7.2021
Oprava pesimistické předpovědi: 7 rajčat už mění barvu dnes, tedy po 6 dnech. Milan HP
Rajčata 2021, 8.7.2021
Míro, hurá. Dneska jsem byl na chalupě, ale zase mne vyhnal déšť. Stihnul jsem jen zjistit, že mi jich tam zraje nejmíň 7. Teda jsou jen růžovoučká, ale proces začal. Úplně u jiných odrůd než jsem čekal: Crimson C., Mountain M., Tornádo a Tomato... celý příspěvek >
Koňský hnůj, 7.7.2021
Vladimíre, četl jsem znovu vlákno Pařeniště bez hnoje. Myslím, že by to tak mohlo fungovat: vodu i močovinu asi bude nutné použít zároveň. Je to jen můj odhad. Snad se najde někdo, kdo s tím má zkušenosti. Mé pokusy ještě nezačaly: stále není... celý příspěvek >
Molice vlaštovičníková na brukvovitých, 7.7.2021
Dnešní stav fronty: všechno pod netkankou čisté. Jen zelí se nějak snaží prodrat ven, asi jsem ho moc stísnil. Uvažuju o tom, že bych ho otevřel: sneslo neomezené množství molic loni, letos je jich mnohem méně. Ještě nevím. Mám strach, že bych... celý příspěvek >
Ph level Alternaria, fungi, 7.7.2021
Tedy je to prevence. Teď jsem ale trochu zmaten: ptal jste se na Alternarii, jenže na prevenci proti ní už je pozdě. Máte tedy na mysli Phythophthoru, tedy plíseň bramborovou? Tady by byla prevence na místě, i když možná už malinko pozdě. To je ale... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 7.7.2021
Evi, tak koukám, že jste se tu za mé nepřítomnosti dostali do zajímavého názorového střetu. Rád bych jen podotkl, že si nedělám ambice svým sledováním rozštípnout tenhle spor. Faktem ale je, že srovnávacích studií je pomálu, pokud vůbec nějaké. A ta... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 7.7.2021
Míro, hýčkáme až rozmazlujeme, ale ve svůj prospěch. Loni jsem zkusil "řízkovat" papriku - omylem ulomenou větvičku. Nic, ani ťuk. Já vím, že se to obecně ví, a proto si vážím té vděčné "buriny". Včera jsem zjistil, že mi zraje první rajče na... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 7.7.2021
Vladimíre, to není novátorství. Hodně lidí se ptá, i mne, na kolik výhonů pěstovat rajčata. Tradiční rada je, že tyčková na jeden. Tak jim chci dát odpověď založenou na zkušenosti, ne jen obecné "moudrosti". A pokud jde o srovnání nesrovnatelného: 3... celý příspěvek >
Ph level Alternaria, fungi, 7.7.2021
Základní otázka: už se u Vás Alternaria objevila nebo to chcete provést jako prevenci? Jestliže do foliovníku proniká dešťová voda, je to celé marné snažení. Navíc, ta vlhkost se také bere z vody odpařené z půdy, ta je de facto destilovaná a její... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 2.7.2021
Evi, z minulé zkušenosti jsem přesvědčen, že víc fazochů přinese, při dostatečném hnojení a zalévání, větší úrodu. Jenže jsem zjistil, že je v tom háček: když je dostatečně pohnojím a zalévám, aby utáhly víc výhonů, docela snadno, a to se mi stalo,... celý příspěvek >
Ph level Alternaria, fungi, 2.7.2021
Protože jsem zvídavý a zvědavý, vyhledal jsem si studii o Alternarii solani. Zde je výsledek: Effect of different pH level on colony diameter,  sporulation and mycelium dry weight of Alternaria solani on PDA medium reveal that,  the... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 2.7.2021
Míro, sice jsem výšky neměřil, ale dost za Tebou pokulhávám. Odhedem bych řekl, že ty moje nejvyšší jsou jako ty Tvoje nejnižší. Po zrání žádné známky, počítám tak za 14 dní - to je ten optimistický scénář. Díky MP můžu ale říct to samé, co Ty:... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 1.7.2021
1.7.21 Provádím srovnání 3 Startek vedených na 1, 2 a 3 výhony. Včera jsem provedl první kontrolu a výsledky jsou velmi zajímavé. Mají srovnatelné podmínky hnojení do zásoby i zálivky, ale S2 a S3 jsou v černé netkance. Sázeny byly v rozmezí 3 dnů... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika