Příspěvky uživatele - 6.138

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčata 2021, 7.7.2021
Míro, hýčkáme až rozmazlujeme, ale ve svůj prospěch. Loni jsem zkusil "řízkovat" papriku - omylem ulomenou větvičku. Nic, ani ťuk. Já vím, že se to obecně ví, a proto si vážím té vděčné "buriny". Včera jsem zjistil, že mi zraje první rajče na... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 7.7.2021
Vladimíre, to není novátorství. Hodně lidí se ptá, i mne, na kolik výhonů pěstovat rajčata. Tradiční rada je, že tyčková na jeden. Tak jim chci dát odpověď založenou na zkušenosti, ne jen obecné "moudrosti". A pokud jde o srovnání nesrovnatelného: 3... celý příspěvek >
Ph level Alternaria, fungi, 7.7.2021
Základní otázka: už se u Vás Alternaria objevila nebo to chcete provést jako prevenci? Jestliže do foliovníku proniká dešťová voda, je to celé marné snažení. Navíc, ta vlhkost se také bere z vody odpařené z půdy, ta je de facto destilovaná a její... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 2.7.2021
Evi, z minulé zkušenosti jsem přesvědčen, že víc fazochů přinese, při dostatečném hnojení a zalévání, větší úrodu. Jenže jsem zjistil, že je v tom háček: když je dostatečně pohnojím a zalévám, aby utáhly víc výhonů, docela snadno, a to se mi stalo,... celý příspěvek >
Ph level Alternaria, fungi, 2.7.2021
Protože jsem zvídavý a zvědavý, vyhledal jsem si studii o Alternarii solani. Zde je výsledek: Effect of different pH level on colony diameter,  sporulation and mycelium dry weight of Alternaria solani on PDA medium reveal that,  the... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 2.7.2021
Míro, sice jsem výšky neměřil, ale dost za Tebou pokulhávám. Odhedem bych řekl, že ty moje nejvyšší jsou jako ty Tvoje nejnižší. Po zrání žádné známky, počítám tak za 14 dní - to je ten optimistický scénář. Díky MP můžu ale říct to samé, co Ty:... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 1.7.2021
1.7.21 Provádím srovnání 3 Startek vedených na 1, 2 a 3 výhony. Včera jsem provedl první kontrolu a výsledky jsou velmi zajímavé. Mají srovnatelné podmínky hnojení do zásoby i zálivky, ale S2 a S3 jsou v černé netkance. Sázeny byly v rozmezí 3 dnů... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 1.7.2021
Také bych řekl, že jde o něco fyziologického. Dodal bych chelatované kovy (Mn, Fe, Zn) a rozpustný Mg. Na trhu jsou různé přípravky. Ovšem musíte si uvědomit, že se zlepšení neprojeví na stávajících postižených částech a už vůbec ne v řádu hodin.... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 1.7.2021
Vzhledem k tomu, že Váš dotaz byl reakce na můj příspěvek, musím Vám s lítostí oznámit, že jste narazil na ignoranta, pokud jde o postřiky. Naštěstí už se ozvali zkušenější. Milan HP
Molice vlaštovičníková na brukvovitých, 25.6.2021
Waltře, díky za tip. To by asi vyřešilo problém se zaléváním, protože i když netkanka stárne, stále mi po ní voda stéká do nejnižšího místa a teprve tam proteče. A určitě se to tak snadno netrhá jako netkanka. Milan HP
Rajčata 2021, 25.6.2021
Mám na balkóně také podobný případ. Řízek, který jsem vysadil ze své listopadové Startky někdy v první půli ledna, se zlomil vejpůl. Nechal jsem si obě půlky. Ta vrchní má také plody u země, ale je už vyšší - 80 cm, a to jede na dva fazochy. To už by... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 25.6.2021
Evi, chybí mi slova. Je to pastva pro oči, škoda jen, že nemůžu ochutnat. Už by měli vymyslet, jak přenášet vůně a chutě. Slova to prostě nedokážou ani náhodou. A Ty to ještě umíš tak krásně naaranžovat. To já si budu muset na rajčatový salát... celý příspěvek >
Molice vlaštovičníková na brukvovitých, 24.6.2021
Výborný nápad to průsakové zavlažování a když ještě položíme na půdu černou netkanku, vlastně nebude třeba bílou netkanku zvedat. Kromě sklizně. Tu za nás žádné opatření neudělá. Mne ale taky napadlo, že až budou rostliny plně "dospělé", nebude... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 23.6.2021 Obsahuje fotku
22.6.21 První letní den nám tady dnes přinesl tolik vytoužený déšť – ten poslední významnější se totiž konal 29.5. A dnes v podobě mírné, takže Ti, Matko Přírodo, moc děkujeme. Ne, že by to vystačilo moc dopředu, ale alespoň něco, nějaká úleva z toho... celý příspěvek >
Deformace listů rajských, 22.6.2021
Naprosto s Walterem souhlasím. Mospilan rajčatům nejspíš neublížil, ale možná ani mšicím. Milan HP
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika