Rajčata 2021



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2777) - 6.138 (?)
25.6.2021 17:27

Evi, chybí mi slova. Je to pastva pro oči, škoda jen, že nemůžu ochutnat. Už by měli vymyslet, jak přenášet vůně a chutě.wink Slova to prostě nedokážou ani náhodou. A Ty to ještě umíš tak krásně naaranžovat.

To já si budu muset na rajčatový salát ještě tak měsíc počkat, Na balkóně mám sice pořád nějaká zrající, ale to tak stačí na dvě tři snídaně týdně. Jak uzrajou úplně, hned je slupnem. Totéž s paprikami a tou jedinou japonskou okurkou, co jsem dostal. Ale nestěžuju si: nahoře to roste tak, jak má. Nejen rajčata. Takže chodím taky nabírat radost z brambor, zelí pod netkankou, pórku, atd. Nakonec je to letos opožděné všude.

Milan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 60.170 (?), 18.6.2021 17:27

Tak to počasí si s námi zahrává. Teď na další tři dny u mně předpověď 32 °C ve stínu. Na slunci to bude jistě přes 35 °C. Tak jsem se rozhodl (hlavně kvůli tomu, že tam mám zasáčkovány květy cca dvaceti oddrůd- semenaření) rajčata zastínit, nechci žádné květy ztratit. Na střechu jsem dal zelenou rašlovou stínící textilii a z jižního směri jsem pověsil záclonu. Doufám, že to bude stačit.

           Vladimír

Stínění rajčat
Stínění rajčat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 237.151 (?), 25.6.2021 15:13

Dnešná oberačka. Čas kosatcov pomaly končí, ešte kvitnú neskoré Spuria kosatce- vyzerajú temer ako žlté orchidey.Začína čas ľalií. Štartky

Štartky v skleníku zrejú ako divé, vonku tiež už niečo oberám. Stále ma to utvrdzuje v presvedčení, že z tyčkových sú najlepšie na rýchlenie a jedny z najchutnejších.

Trocha sklama skorý hybrid Pink Wonder Vonku po daždi popraskal a má navyše zelený limec.

Milo prekvapil Shimmer F1, pomerne skoro zreje vonku, podtrhla som ešte True Colours, bála som sa, aby plod a rastlinu nezničila búrka, našťastie nás to obišlo. Plod vážil 550g.
Večer som zavárala chilli.V popredí na 2. obr.Chilli Peter Red penis🙂  vzadu moja obľúbená chilli Turkisch Flower Bieber.

         Eva T.

Aranžmá
Aranžmá
S Chilli
S Chilli
Bifteky a slicers
Bifteky a slicers
Drobotina
Drobotina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2777) - 6.138 (?), 25.6.2021 17:27

Evi, chybí mi slova. Je to pastva pro oči, škoda jen, že nemůžu ochutnat. Už by měli vymyslet, jak přenášet vůně a chutě.wink Slova to prostě nedokážou ani náhodou. A Ty to ještě umíš tak krásně naaranžovat.

To já si budu muset na rajčatový salát ještě tak měsíc počkat, Na balkóně mám sice pořád nějaká zrající, ale to tak stačí na dvě tři snídaně týdně. Jak uzrajou úplně, hned je slupnem. Totéž s paprikami a tou jedinou japonskou okurkou, co jsem dostal. Ale nestěžuju si: nahoře to roste tak, jak má. Nejen rajčata. Takže chodím taky nabírat radost z brambor, zelí pod netkankou, pórku, atd. Nakonec je to letos opožděné všude.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.60 (?), 26.6.2021 13:16

Dobry den, ak píše v návode že sa môže použiť postrek 3x za sezónu znamená to že 3x po sebe, alebo je potrebné to striedať? Jedna sa o postrek Ridomil. Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.60 (?), 26.6.2021 13:18
Pardon chcem opraviť. Nie posteľ ale postrek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 27.6.2021 10:31

V minulém roce jsem to nestřídal. Zhruba po 14 dnech jsem dával 3x Ridomil a pak v podobném intervalu 3x Ortivu. Měď mně není sympaická z důvodu modrého povlaku a delší OL (ochranná lhůta). Žádné speciální fungicidy jsem taky nesháněl, jen Ridomil a Ortivu. Můžete zkusit i ten Acrobat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4491) - 25.216 (?), 27.6.2021 11:30

Já bych měď nezatracoval. Kdo nemá rád (organickou) chemii, tak ať používá Champion, například. Působí ale jen preventivně a musí se postříkat hlavně spodní strana listů. Pokud tam už plíseň je, tak je účinek slabý. Letos zkusím i to polské Cabrio Duo. Acrobat, Dithane, Ridomil letos končí. Pak zbývá ještě Ortiva. Modrý povlak mědi se dá lehce smýt octovou vodou. Rajčata dáte do misky, zalejete vodou a cvrknete +- trochu obyčejného octa. Promnete a opláchnete čistou vodou. Nakonec i měď lidské tělo potřebuje...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.30 (?), 27.6.2021 12:53

ja som minuleho roku pouzival s uspechom fungicid orvego

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
slovacik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 248.74 (?), 27.6.2021 15:39

Takze Acrobat, Ridomil uz koncia? 

Ja som zo stranky Zafido este tento rok objednal Acrobat a Ridomil a naozaj Acrobat uz nie je v ponuke. Tieto pripravky som mal osvedcene a boli OK. Takze na plesen zabera aj pripravok Ortiva? 

Na stranke som nasiel tento odkaz, ale neviem ci to bude zaberat 

POLYRAM WG 5x20 g (náhrada Acrobat MZ)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.103 (?), 27.6.2021 20:19

Já to preventivně stříkám cca po týdnu roztokem jedlé sody. 6 lžiček na 8 litrů vody + slunečnicový olej.

Když se objeví nemoc, listy otrhám, postříkam 0,3% peroxidem a pak dodatečně postříkám jedlou sodou.

Zatím ty rostliny drží. těch 6 lžiček sody je za mě maximum. Při vyšší koncentraci mi to ve foliovníčku pálí listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika