Příspěvky uživatele - 6.138

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčata 2021, 8.6.2021
Míro, jsou parádní. Ta "zeď" jim viditelně prospěla, jsi tak o dva, možná i 3 týdny napřed. Vidím, že Ti kvetou už i druhé vijany. Ty moje jsou teprve u prvních. Ale kvetou stejně bohatě jako ty Tvoje. Zítra snad budu taky mít fotky. Ale máš... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 8.6.2021
No to by bylo skvělé. A pozorovat, zda ten proces ustane nebo ne. Ale to mne mohlo taky napadnout, hřející hromadu mám. Dík. Milan HP
Rajčata 2021, 8.6.2021
Přiznám bez mučení, že ani s pomocným klíčem k určování chorob rajčat nevím, co Vaše Startky postihlo. Start F1 přitom není zase nějaká třtina ve větru, co podlehne kdejaké chorobě. Navíc se to projevilo jen u ní. Jaké máte další odrůdy? Je možné, že... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 7.6.2021
Rostliny to nejspíš přežijí. Cena za to bude pozdější a menší úroda. Zeptám se přímo: použil jste nějaký preventivní postřik? Pokud ano, jaký? I tam by mohl být zakopaný pes. Milan HP
Rajčata 2021, 7.6.2021
Evi, krásně to přežily. Budou sice opožděné, ale s tím se nedá nic dělat. A u Tebe (ale trochu i u mne) to zas tak nevadí, když máš skleník. Já zas mám zdroj zralých na balkónech, i když to není nijak moc. Dvě rostliny mám ještě doma, už je ale ani... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 7.6.2021
PH, díky za pomoc. Ta moje hromada hřeje stále (asi pátý den), teplotu jsem sice neměřil, ale pochyb o tom není. Jen dotaz: kolik má ta vaše kupa asi biohmoty? Stačí řádově, to si myslím, že je také faktor, který ovlivňuje jak start procesu, tak jeho... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 7.6.2021
Ano, to je fakt. Tam se ale jedná o tlení za přístupu vzduchu. A ta moje druhá kupka je stále studená. Takže musím hledat dál: na ten trik, jak odstartovat "vyhřívání" ve 2 - 3 kg biomasy za nepatrného přístupu vzduchu, jsem stále ještě nepřišel.... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 7.6.2021
Míro, i já začínám být skeptický. Ale to není důležité. Určitě v tom hraje roli, kolik té biomasy je. Ale čím dál to vidím tak, že je důležíté, kde to skladuješ. Kompost je jasný favorit, ale moje námitka je, že tam je ten proces už rozběhnutý. Takže... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 6.6.2021
Vladimíre, mně nejde o získání kvalitního kompostu, já potřebuji to teplo. Co zbyde, můžu potom klidně i vyhodit (ale neudělám to). A ano, vzpomněl jsem si i na kvašené zelí - letos jsem ho dělal poprvé ve sklenicích. Tam jsou, pokud se pamatuju, dvě... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 6.6.2021
Dneska jsem opět kontroloval obě hromady. Stále stejný rozdíl: jedna hřeje, druhá je studená. Co se masy, přístupu vzduchu a stlačenosti týká, byly na tom obě přibližně stejně. Má moč nic nezměnila, tož jsem přidal další. Potřebuji rozumět těm... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 6.6.2021
6.6.21 Dnes jen o tom, proč selhalo mé „vytápění“ pomocí fermentace biomasy. Náhodné zjištění, ale nejspíš obecně platné. Před 4 dny manželka posekala trávu a vytvořila dvě přibližně stejně velké hromady: jednu na slunci a druhou úplně ve stínu. V té... celý příspěvek >
Černání listů rajčat?, 5.6.2021
Lído, to, co navrhujete určitě pomůže, ale s příčinou problému to nepohne. Jen zmírní její důsledky či šíření. A možnosti větrání foliovníků - tedy těch komerčně prodávaných - jsou často nedostatečné. Alternaria má ráda vlhko a teplo a čím tepleji,... celý příspěvek >
Dezinfekce půdy ozonizovanou vodou, 5.6.2021
Jalapeno, děláte to dobře. To není o tom vytečkovaném slově. To je o tom, že hledáte cesty. A to je správný směr. Jasně, někdy se vydáme slepou ulicí a někdy ještě hůř: ta ulice je škodlivá. Zrovna dnes jsem pochopil jeden ze svých, naštěstí ne... celý příspěvek >
Černání listů rajčat?, 5.6.2021
Jalapeno, pokud jste použil jedlou sodu jako preventivní postřik, má možná Vladimír pravdu. Postřik se dostal do půdy a sodík v jedlé sodě jako reaktivnější prvek pak brání správnému přijímání draslíku. Ovšem ten sodík z půdy nedostanete a přidání... celý příspěvek >
Černání listů rajčat?, 5.6.2021
Peroxid v téhle koncentraci, ba dokonce ani vyšší (3%) nezabere. Je to jen velmi krátkodobé oxidační činidlo. Po něm se alternaria ani neohlédne. Milan HP
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika