Co to je za odrůdu? Fotky



host - 196.170 (?)
27.7.2007 6:31

Podle mě se jedná o rannou odrůdu Zelené ringle. Mirabelka to určitě není a Ontario už vůbec ne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285), 4.7.2007 20:36
Dobrý den. Omlouvám se, že jsem přehlédl údaje o váze nad fotografií. Ontario to být nemůže. Berme při určování v úvahu, že letos je vegetace asi o tři týdny napřed. Může to být i stará odrůda, či krajová.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.2 (?), 20.7.2007 11:41

Já myslím, že se všichni shodneme na tom, že se nejedná o mirabelku, ale s největší pravděpodobností o renklodu. Mohla by to být klidně zelená renkloda, wazonova renkloda nebo i to Ontario. Všechny tyto znám a mám je léta vyzkoušené na více zahradách. Velikost plodů může být letos poznamenanná silným suchem. Zaléváte tento strom? Letos je u nás vše drobnější. A co se týká rané zralosti, tak jsem letos doslova šokován raností všeho co plodí. Je to min o 3 týdny ranější než obvykle. To že spadlé "zralé "plody byly již k jídlu je tím, že byly červivé. On totiž červík produkuje látky, které významně urychlují zrání a tím si zabezpečuje kvalitní potravu pro svůj růst. Plody, které nejsou napadeny pilatkou (červíkem), tak ty budou zrát později. Každopádně to bude odrůda, které nebude samosprašná a bude k plození potřebovat jinou renklodu, jako opylovače

Jiří Kamiš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185), 20.7.2007 22:33
S tou zralostí je to tak, že momentálně už je prakticky po nich. Meruňky na okolních zahradách už jsou také většinou sklizeny. Je to výhřevná lokalita, vilová zástavba, jižní svah v Praze. Velikostí a ranností bych to tipoval na Opál, akorát nejde nikde dočervena. Pecka je vůči plodu poměrně veliká. Strom je to starší, větší, vypadá zdravě. Když se podívám na odkaz sem, tak mám pocit že to tak lehce určit nepůjde. Na Ontario je to malé, Wazonova je trochu pozdní, něco ze zelené renklody to může být.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 196.170 (?), 27.7.2007 6:31

Podle mě se jedná o rannou odrůdu Zelené ringle. Mirabelka to určitě není a Ontario už vůbec ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika