První květy po výsadbě



host - 196.170 (?)
27.7.2007 13:00

Dobrý den, to, že se Boskova Lahvice do vyšších poloh nehodí je fakt, o otm není sporu. Z vlastní zkušenosti to nevím, protože mám zahradu nějakých 240 metrů nad mořem, ale z literatury je mi známo, že shodně s Boscovou Lahvicí zraje Thirriotova a ta je do vyšších poloh vhodná. Pokud máte místo, zkuste na podzim Thirriotovu vysadit a uvidíte, která bude lepší. Dále bych Vám v žádném případě nedoporučoval Pařížanku, která se do vysokých poloh vysazovala pro svou odolnost, ale plody z vyšších poloh jsou u ní podřadné. Všeobecně platí, že do vyšších poloh se nedoporučují později zrající hrusně, tedy pozdně podzimní a zimní, protože tam nestačí dozrát.

Martin, Český ráj

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 100.153 (?), 16.5.2007 22:24
Dobrý večer, děkuji za odpověď: Marta.ka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.24 (?), 17.5.2007 7:24
Dobrý den. Trošičku se vložím do této Vaší polemiky. Problém nekvetení Boscovy lahvice není v nadmořské výšce a podobně, ale v tom, že tato odrůda hrušně nesrůstá z kdoulovou podnoží a proto se štěpuje na hrušňový semenáč, na kterém zcela pochopitelně kvete mnohem později. Moje vlastní zkušenost je 7 roků čekání a to mám výborné půdní i klimatické podmínky. Žiju na Hané. Ale mohu potvrdit, že to čekání stálo zato, protože plody byly znamenité. Takže trpělivost a bude vše jak má být.  Pohodu přeje Stanislaw:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313), 22.5.2007 22:28
To je jistě pravda. Dobré půdní a klimatické podmínky podporují růst, ovšem neuspišují plodnost. Pro hrušně nepoužívám jiné podnože než hrušňový semenáč nebo pláně.Tvrdá jílovice ve školce způsobuje, že štěpovance mají jen krátké přírůstky, zato nasazují na květ některé  již ve výši pasu. Boscova nevím, tu nemnožím, tuším, že o něco pozdnější nástup do plodnosti je u ní uváděn.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 196.170 (?), 27.7.2007 13:00

Dobrý den, to, že se Boskova Lahvice do vyšších poloh nehodí je fakt, o otm není sporu. Z vlastní zkušenosti to nevím, protože mám zahradu nějakých 240 metrů nad mořem, ale z literatury je mi známo, že shodně s Boscovou Lahvicí zraje Thirriotova a ta je do vyšších poloh vhodná. Pokud máte místo, zkuste na podzim Thirriotovu vysadit a uvidíte, která bude lepší. Dále bych Vám v žádném případě nedoporučoval Pařížanku, která se do vysokých poloh vysazovala pro svou odolnost, ale plody z vyšších poloh jsou u ní podřadné. Všeobecně platí, že do vyšších poloh se nedoporučují později zrající hrusně, tedy pozdně podzimní a zimní, protože tam nestačí dozrát.

Martin, Český ráj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313), 5.8.2007 18:01

Bez výhrad souhlasím.
   Bohužel, Thirriotova (ač je to vděčná hrušeň do horších poloh) se chutí s Boscovou z optimální polohy těžko srovnává.
   Pařížanka do vyšších poloh je dobrá hruška, ale krmná řepa je lepší

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.111 (?), 6.8.2007 22:11

do vyšších poloch bych doporučil Konfereci - je rannější, velmi chutná.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika