Příspěvky uživatele - 196.17

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Čistecké lahůdkové, 10.8.2022 Obsahuje fotku
Čert vem červavý plod na fotce, jen chci říct, že jsem rád, že Čistecké lahůdkové nevynechává, tak jako třeba Beforest nebo Breuhahnovo. Vypadá to, že rouby budou plodit pravidelně. Momentálně je takový malý zázrak, že na Vysočině už dva roky po sobě... celý příspěvek >
Princess nahrada za Suncrest?, 10.8.2022 Obsahuje fotku
PRINCESS (Klivia BA) se podařilo stejně jako Snow Queen, vzkřísit z odumírání pupenů a po vytažení z této "bryndy" už to vypadá na samou radost. 
Č. lepotica a Katinka, 9.8.2022
To je škoda, že není všude OK. Dostatečně měkká a vyzrálá lepotica je chutná. Hanita je úplně něco jiného. Pár Teger jsem měk taky a celkem ujšly. Sladké byly určitě dost. 
Meruňky 2022-2, 9.8.2022
Jen malá poznámka. VP může být někdy propadák, to souhlasím, ovšem každoročně při degustaci prvních zralých plodů je to "pohádka". Překvapil mně jeden plod Monster Cot, celkem povedený, až jsem se musel přesvědčit, jestli nebyl odjinud. Big Red na... celý příspěvek >
Oullinská renglóda, 9.8.2022 Obsahuje fotku
Co s Oullinskou renglódou? Nakonec se ukázalo, že je u nás doma mnohem atraktivnější než renglóda Zelená a Altánova, takže se likvidovat nebude. Na kmeni opét vyrazil jako "bonus" sírovec žlutooranžový, ale zůstal tentokrát bez povšimnutí. 
Č. lepotica a Katinka, 9.8.2022 Obsahuje fotku
Katinka je možná vydarená slivka, ale Čačanská lepotica je zase osvědčená slivka. Atraktivní plody, silná, "masitá" dužnina s velice příjemnou chutí, včeobecně oblíbená. 
Topgigant, 9.8.2022 Obsahuje fotku
Slivoň Topgigant jsem měl v úmyslu celou přeroubovat, ale kvůli panu z Buchlova, aktivnímu pisateli příspěvků a tím pádem autorovi mnoha podnětů a inspirací pro psaní, tak možná neučiním.
Švestka Jojo, 9.8.2022 Obsahuje fotku
Místo, abych konečně postříkal rajčata proti plísni bramboru, chystám se spíše na postřik JOJA proti moniliové hnilobě. No, posuďte sami, není to škoda, nechat takovou nádheru na pospas houbě? Zvláště, když kvalita v minulém roce nebyla nejhorší.
Broskvoň Inka, 9.8.2022 Obsahuje fotku
Dobrý den. Zdravím všechny příznivce polské broskvoně INKA. Pomalu dozrává. První byly měkké plody s prasklou peckou. Buďto nedostatek vápníku nebo bóru, nezjišťoval jsem to. Broskve jsou většinou podlouhlého tvaru a skoro vždy větší velikosti.... celý příspěvek >
CANDELA, 9.8.2022
Pecku jsem si neschoval a za ty roky (asi tři) od roubování, to byl první plod. Beru tuto odrůdu spíš jako neperspektivní kuriozitu. Nějaká rezistence na PPV je mi celkem ukradená, pokud roub neporoste ani když budu nadále všechno odstraňovat.... celý příspěvek >
Jayhaven, 9.8.2022 Obsahuje fotku
Stále se mi nepodařilo založit, nikoliv společenstvo prstenu, ale společenstvo přátel broskvoně Jayhaven. David a Jirka z Valašska... ja, aber das ist wenig. Broskvoň se dala sehnat v Klivii BA.
Halehaven, 7.8.2022
První poškozené spadlé plody této odrůdy dávají opět na vědomí, že je to totálně nejchutnější broskvoň, co tady mám od nepaměti. Hlavně mě vždy překvapuje ta cukernatost a přitom plně broskvová chuť. Snad jediná nikdy "nejalová" sorta. Některé odrůdy... celý příspěvek >
Fortune, 7.8.2022 Obsahuje fotku
Tyto předčasně zralé plody jsou vesměs napadené nikoliv obalečem modřínovým, ale švestkovým, přesto je tam celkem zajímavá příchuť "tropů". Vůbec to nemá nic společného například s Althanovou renglódou, kterou mám vedle a spadlé plody by se rádoby... celý příspěvek >
Azura, 7.8.2022 Obsahuje fotku
Zajímalo by mě co AZURA (Čačanská najbolja x Hanita) a pan Milan Fiala? Hlavní propagátor odrůdy.  
Nektarinka BIG TOP, 7.8.2022 Obsahuje fotku
Žlutomasých nektarinek je, vážení přátelé, celá řada. Můžete zde úplně klidně nějakou představit. Náhodně jsem narazil na tuto nektarinku Big Top, jako náhradu za falešnou Flavortop. Vypadá vcelku nadějně. První letošní plod načnutý monilií koštoval... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika