Příspěvky uživatele - 165.146

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Holiday, 24.9.2023 Obsahuje fotku
Holiday - 2023 -  Verierova palmeta Letos těžce vydřená odrůda co se týče hlavně zálivky jako ostatně u všech odrůd.Vítr před týdnem mě sklizeň této odrůdy dosti zredukoval ale něco zůstalo a mohu se těšit na výbornou chuť. Zahradě zdar... celý příspěvek >
Bohemia nepřekonaná, 23.9.2023
Jo jo jo vzpomínám pane SPCH.Já jsem měl to štěstí, že jsem vyfasoval bílé vycházkové košile než ten nesmysl po roce zrušili.Místo Jelena tubu přípravku na jehož název si nevzpomínám a kartáček.To byla fuška, zvláště když byla v Klecanech věčně suchá... celý příspěvek >
Bohemia nepřekonaná, 23.9.2023 Obsahuje fotku
Bohemia - 2023 - volný zákrsek Letos hůře vybarvené.Sklízím vždy kolem 20.září.Nečekal jsem na úplné vybarvení.Hojně napadána hmyzáky a když začaly padat i zdravé plody, šly dolů.Mírné podtržení nevadí, prodlouží se doba skladování a na kvalitu u... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 23.9.2023
Pane Bieglere možná jsem se kdysi o odrůdě Ajvaz zmiňoval, když jsem sondoval pro kamaráda co vysadit.V té době jsem měl na vyhrazeném místě již obsazeno.Takže nemohu říci jak chutná ani jak je odolná.Nyní nastala změna.Předevčírem jsem vykopal... celý příspěvek >
Beforest, 22.9.2023 Obsahuje fotku
Beforest - 2023 - štíhlé vřeteno Letos očekávaná větší ůroda.Bohužel vítr mě udělal pěknou probírku.Pod stromem zůstalo asi 1/4 plodů.Strom jsem raději ve středu očesal.Snad to nebude mít negativní dopad na chuť, mělo tam být ještě týden.Jenže v... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 22.9.2023 Obsahuje fotku
V úterý jsem opět vyrazil na zahradu a k mému nemilému překvapení bylo po dvou větrných dnech spoustu ovoce na zemi.Buď nakousané hmyzáky nebo prostě nevydržely tlak větru.Srážky se nám opět vyhnuly a nyní slibovaný déšť opět asi nedorazí Situace je... celý příspěvek >
Ovocinár zo Smolenice, 19.9.2023
Doktore 236.1,co jste vytáhl o listech z odborné publikace je pravda a klidně to podepíšu.Ovšem částečné odlistění se provádí asi 2÷3 týdny před sklizní.V tu dobu je již ovoce zcela vyvinuto tedy ničemu takové částečné odlistění neškodí naopak jak je... celý příspěvek >
Ovocinár zo Smolenice, 17.9.2023
Pane MH jak by jste to chtěl porovnat.Popsat Vám to nemůžu to si musíte na vybraném stromku zkusit sám.Ovšem staré přísloví říka :"Kam nemůže slunce tam chodí doktor". Doktore 236.1 - Znám a není to profesionální ovocnář. Zahradě zdar -... celý příspěvek >
Charneuská (Fondante de Charneu), 16.9.2023 Obsahuje fotku
Charneuská - 2023 - dvě větvičky v pronájmu Lucasky. Letos větší násada plodů.Po probírce jsem měl dojem, že jsem jich nechal moc a vzhledem k suchému počasí jsem měl obavy o velikost plodů.Díky doplňkové závlaze se obavy nevyplnily.Pozoruji to... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 16.9.2023
Pane Bieglere po zimě používám elektrický rotavátor a to i mezi stromy.Uleželou zemi to pěkně provzdušní.Potom už všechno ručo.Motyčky na pletí a po deštích nebo zavlažování kdy je zem zavřená a ubytá nastupuje rotační ruční kypřič nebo masivní... celý příspěvek >
Ovocinár zo Smolenice, 16.9.2023
Pane 1.200,přišel jste urážet?Kdyby jste se podíval na pilotní příspěvek od kterého se odvíjí tato diskuze zjistil by ste, že se odlistění pana Korzára od profi pěstitelů moc neliší.Já bych také reguloval více plodů ale na druhou stranu nevíme jaké... celý příspěvek >
Ovocinár zo Smolenice, 15.9.2023 Obsahuje fotku
Slibil jsem přiložit snímky stromků před a po částečném odlistění.Můžete posoudit zda je to brutál a nebo opatření k vybarvení a zvýšení kvality ovoce bez poškození stromků. Odrůda Spencer - štíhlé vřeteno -1- před odlistěním, 2 -po... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 15.9.2023 Obsahuje fotku
Jel jsem v úterý na zahradu dokončit odlisťování jabloní.Demontovali jsme železné tyče pro upevnění sítě na nakládačky a k nemilému překvapení jsem zjistil u vytažených tyčí ze země že jsou suché.Provedl jsem tedy i doplňkovou závlahu stromků.Nechci... celý příspěvek >
SweeTango, 12.9.2023
Pane MH, škaredé jablka Vám nevadí ale vřete mi až vypěstujete krásná jablka budete mít hned jiný pocit a motivaci pěstovat jablka na úrovni.Bez rozumného použití fungicidů a isekticidů toho nedosáhnete.Zvláště když máte ve své lokalitě kalamitní... celý příspěvek >
SweeTango, 12.9.2023
Proti obaleči ošetřuji plošně klasickým způsobem.Zda by pomohlo zasíťování nevím ale spíše ne.Ještě jsem nikde nečetl zda by toto opatření mělo nějaký efekt nebo se provádělo proti obaleči.Do pytlíků se dávají již vyvinuté plody na ochranu proti... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika