Příspěvky uživatele - 165.146

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hrdza hrušková, 20.8.2023
Před několika lety jsem zde na stránkách upozorňoval na plíživé nebezpečí napadení touto chorobou hrušní.Nebylo to bráno vážně a spíše byla snaha o bagatelizování mého varování.Viděl jsem co dokáže na mladém stromku u souseda až to vedlo k zastavení... celý příspěvek >
Mantet, 18.8.2023 Obsahuje fotku
Letos poslední snímeček Mantetu.Přechovávání těchto jablek v šuplíku lednice viz.příloha značně prodlužuje dobu konzumace.Plody je třeba očesat probírkou kdy na opačné straně líčka začne zalená barva nažloutat.Při česání je tedy nutné dbát na výběr... celý příspěvek >
Etrusca, 13.8.2023 Obsahuje fotku
Tato huška byla vyštěchlena v Itálii na florenské univerzitě křížením Coscia x Gentile v r.1991.Letní hruška s vysokým výnosem poměrně velkého ovoce symetrického tvaru.Slupka zelená s narůžovělým líčkem.Dostupných informací je velice málo ale objevil... celý příspěvek >
Roubování na pařízek, 12.8.2023 Obsahuje fotku
Minule jsem psal o různých faktorech ujmutí roubování na pařízek za kůru.Věděl jsem, podnož v zemi pouze rok a půl a bude nutno využít případných letorostů z podnože pro táhnutí mízy.Blbostí jsem o letorosty přišel a růst roubu ustal - obr.1.Dlouho... celý příspěvek >
Jaké brambory - ze sklepa nebo sadbové?, 5.8.2023
Výměru Vám neřeknu.Pěstoval jsem je na více místech podle prostorových možností.Nejvíce kolem hrušně, kde byly lehce přistíněné.Vysadil jsem do krátkých brázdiček přesně 31 hlíz. Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)
Jaké brambory - ze sklepa nebo sadbové?, 5.8.2023 Obsahuje fotku
Před nadcházejícími vydatnými srážkami jem včera vykopal velmi rannou odrůdu brambor růžové slupky Primarosa.Nechtěl jsem aby zbytečně ležely v bahně.Vzhledem k suchému počasí jsem moc neočekával.Byl jsem příjemně překvapen.Vysadil jsem asi necelého... celý příspěvek >
Mantet, 5.8.2023 Obsahuje fotku
Už sklízím probírkou.Pohled na celkovou úrodu na vřeteni není nijak oslnivý.Je to způsobeno postupným vybarvováním a dozráváním což je velmi pozitivní vlastnost této odrůdy. Značné prodloužení sklizně a konzumace. Detailní snímky plodů hovoří o... celý příspěvek >
Mantet, 1.8.2023 Obsahuje fotku
Letošní Mantet má trochu zpoždění.Tak zatím jenom pohled na současný stav.Postupné dozrávání se již hlásí a za pár dní bude průběžná sklizeň. Každý rok je příjemné začínat jabloňovou sezónu velice kvalitní odrůdou. Zahradě zdar - Mičurin II (470... celý příspěvek >
Borůvky chřadnou, 1.8.2023
Na snímku trpí borůvčí chlorózou.Typický příklad nedostatku železa.Jenže jak víme příčin je vždycky více.Přehnojení, nesprávné PH nebo nedostatečné přihnojení, vliv zálivky atd.Tato porucha může způsobit předčasný opad úrody nebo dokoce... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 1.8.2023
Včera jsem provedl postřik proti 2.generaci obaleče.Dopoledne bylo příhodné počasí a dle ASME je moje lokalita na 95% líhnutí.Použit Madex.Vzhledem prádelnímu počasí které nás nyní čeká, ošetřena také réva přípravkem Karathane New. Zahradě zdar -... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 24.7.2023 Obsahuje fotku
Kdysi jsem takovou informaci o Spintoru také zachytil jako KUKY a mávnutím proutku byl v zeleném seznamu.Nyní je povolen bez omezení i když má větší toxicitu proti přirozeným nepřátelům obaleče a hlavně včelám.Toxicita na včely je v červeném... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 23.7.2023
Také zatím čekám. Dle SRS - Aegri je u nás líhnutí housenek 2.generace na 85%.Zítra bude nové upřesnění.Stříkám přípravkem Madex a po 7÷10 dnech opakovaně znovu ošetřím.Záleží na intenzitě a počtu slunečných dnů. Zahradě zdar - Mičurin II (470... celý příspěvek >
Změny ve fóru ++++, 23.7.2023
Od čtvrtka do včerejšího odpoledne jsem byl na zahradě a věnoval se mým svěřencům, spíše záchrana o přežití pro velké sucho.Zde se odehrávala nebyčejně emotivní výměna názorů.Bylo to hustý ale vyčistil se částečně vzduch.Oni ale nepřestanou.Stále... celý příspěvek >
Změny ve fóru ++++, 19.7.2023 Obsahuje fotku
PzP najděte si za registrací 234.24 na otazníku kdo ji provozoval a využívá.Nenechte ze rozhodit jazykem.Raději dám přílohu. Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)
Změny ve fóru ++++, 19.7.2023
Nechtěl jsem na toto téma již reagovat ale pokud se ohání mým příspěvkem 234.24 alias IH musím dodat, vycitili že by tomuto fóru mohli dát poslední ránu a tak se snaží.Hrát si na slušňáky a jako vždy vše překrucovat.Dělali to tak vždycky.Pohoršují se... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika