Příspěvky uživatele - 165.146

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mix vřeteno z odrůd p.Buzrly, 10.10.2023
Toto přeroubování již zapěstovaného vřetene je tak trochu běch na dlouhou trať zvláště když si ještě musíte napěstovat rouby.Pokud lze roubovat s dostatečným množstvím roubů výrazně se doba zkrátí.Nepočítal jsem počet roubů ale během těch čtyř let... celý příspěvek >
Mix vřeteno z odrůd p.Buzrly, 9.10.2023 Obsahuje fotku
Nyní mohu založit toto vlákno.Zapěstování je v podstatě hotovo a plodnost již probíhá.První roub jsem dal na Jantar v r.2019,další rok další rouby.Bylo potřeba napěstovat roubovací materiál. 1 - roubování na terminál v r.2021 - asi 80%... celý příspěvek >
Sandra (šlechtitel p.Buzrla), 9.10.2023 Obsahuje fotku
Sandra - 2023 - rouby na Buzrlově stromku Sandra vznikla křížením odrůd Topaz x Rubín.Je velmi nezvyklé křížit zpětně rodiče s potomkem.Pan Buzrla se toho odvážil a vzniklo raně zimní jablko.Uvidím po ochutnání jak to dopadlo.Zatím první... celý příspěvek >
Honeycrisp, 8.10.2023 Obsahuje fotku
Honeycrisp - 2023 - štíhlé vřeteno Letošní úroda na úrovni té loňské.Čekal jsem vzhledem k velikosti vřetene více.Tato odrůda si dává načas.Takto mě napínal v počátcích Orion.Potom se usadil a úrody nyní pravidelné.Však ono to příjde a Honeycrisp... celý příspěvek >
Orion, 8.10.2023
Pěkný kousky, tato odrůda má sice nějaké nedostatky ale letos excelentní velikost a chuťově se jí máloco vyrovná.Zvolil jste zřejmě slabší podnož což je pro tento triploid žádoucí.V době kdy jsem Orion pořizoval byla ke koupi dostupná pouze podnož MM... celý příspěvek >
Papriky 2023, 7.10.2023 Obsahuje fotku
Nemám ve zvyku se plést do paprik ale co vytáhla manželka před 10 dny ze skleníku mě dostalo.Papriky Oreny jsou větší a silnostěné ovšem tento kousek později doma zvážen a měl 260 g.Jinak v celé sezóně papriky výborné kvaliy a množství. Zahradě... celý příspěvek >
Crimson crisp, 7.10.2023 Obsahuje fotku
Crimson Crisp - 2023 - štíhlé vřeteno Letos pouze dva plody.Loňská ochutnávka dopadla rozpačitě, dá se dlouho skladovat, chuťově vyhovuje ovšem hustota dužniny mě naprosto nevyhovuje.Je to šutr.Proto jsem se rozhodl na terminál přiroubovat ještě... celý příspěvek >
Orion, 7.10.2023 Obsahuje fotku
Orion - 2023 - štíhlé vřeteno Letos pěkná úroda, brakovitých plodů málo.Vzhledem k příznivému vývoji plodů i uvnitř koruny provedeno trochu větší odlistění v zóně plodů. Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)
Elstar, 6.10.2023 Obsahuje fotku
Ráno jsem slíbil překvapení které mě vyrostlo na Elstaru.Ovocnařím desítky let ale něco takového jsem ještě nezaznamenal.Vůbec jsem o tom celou sezónu nevěděl až 14 dnů před sklizní při částečném odlisťování jsem to objevil.Tento shluk byl v dolní... celý příspěvek >
Red Delicious, 6.10.2023 Obsahuje fotku
Red Delicious - 2023 - malé vřetýnko Na vřetýnku letos slušná úroda.Hůře se vybarvovala ale to je detail.Kdysi jsem četl pojednání o této odrůdě jako jablko s největším obsahem protirakovinových látek ze všech tehdy zkoušených odrůd které se... celý příspěvek >
Elstar, 6.10.2023 Obsahuje fotku
Elstar - 2023 - štíhlé vřeteno Po loňské slušné úrodě jsem očekával slabší úrodu.Rád po úspěšném roce druhý rok trochu poleví.No nestalo se tak.Pěkně zaplodil a připravil mě nevšední překvapení o kterém se zmíním v samostatném... celý příspěvek >
Jabloně a hrušně odolnější monilióze, 5.10.2023 Obsahuje fotku
Tady jsou ty grafy.Přijela dcera, problém přenosu odstranila a nyní mohu psát příspěvky s přílohou. Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)
Jabloně a hrušně odolnější monilióze, 5.10.2023
 Grafy na jabloně a hrušky jsou nafocené ale k přenosu na počítač nedošlo.Později zašlu.Madex se převážně používá na 1.generaci obaleče.Možná Vás poděsí cena 100 ml balení ale jde v mrazáku skladovat osm let.Odzkoušeno.Madex aplikuji na... celý příspěvek >
Jabloně a hrušně odolnější monilióze, 5.10.2023
Pane Dundee, nejodolnější odrůdy jabloní a hrušní jsou ty které jsou proti primární příčině tedy obaleči ošetřovány a následně eliminují monoliozu.Není to všespásné je to jen jedna z příčin která zabraňuje poškození plodů a následné infekce.Jsou tu... celý příspěvek >
Jeanne d Arc, 26.9.2023 Obsahuje fotku
Jeanne d' Arc - 2023 - dvě malé větvičky v Lucasce Letos velká násada.Některé plody se však vyvíjely brakovitě.Jinak platí co jsem napsal o Lucasce. Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika