Příspěvky uživatele - 92.238

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jablkovy kvas meranie cukru, 19.2.2019
Přece mi jen přijde škoda těch neprokvašených cukrů které zůstanou ve výpalcích... Já bych taky asi vysoce cukernaté durancie rozředil - kdybych je měl. Nicméně pěstitelé, co mají s pálením durancií zkušenosti (já žádné), to nedělají a radši... celý příspěvek >
Černání výhonků, 19.2.2019
A může mít na to vliv posledních pár velmi teplých dnů v kombinaci s nočními mrazy? Spíš je to způsobeno působením silných mrazů v zimě na ne zcela vyzrálé pletivo. Vyřešíte to snadno - odstřižením v rámci povýsadbového řezu.
Řez hrušně s dvěma odrůdami, 19.2.2019
Podíváme-li se na ty podvodné fotky zblízka, vidíme, že větve, na nichž jsou e-hrušky navěšeny, jsou loňské nebo možná dokonce letošní výhony (konce nejsou vidět). Na takovém dřevě žádná hrušeň květy nenasazuje. To je ovšem virtuálním školkařům... celý příspěvek >
V říjnu vysazené stromy - kdy zastřihnout, 19.2.2019
To trochu mění situaci. Pravda, Van na Coltu bude mít rozhodně menší korunu než Karešova na ptáčnici. Pokud třešeň poroste na severním kraji sousedovba pozemku, může si soused lebedit, protože strom bude chránit jeho zahradu od severu a zastínění... celý příspěvek >
Jake drevo, 19.2.2019
Tabulka je to zajímavá, ovšem nevím, čemu by mohla pomoci. 1.  Mám osobní zkušenosti s uzením na buku, dubu, jasanu, jabloni, třešni a švestce. Udil jsem jen vepřové, kuřecí, ryby a uzenářské výrobky. Hovězí, králičí, kachnu, skopové, zvěřinu... celý příspěvek >
Řez hrušně s dvěma odrůdami, 19.2.2019
Pro bibaum by se hodila Konference, ale Clappovu si v tom tvaru dobře představit neumím.
Slivka do 660 m.n.m, 19.2.2019
Ta katinka je vraj do teplejších oblasti. Nemyslím si. Topfirst nemám dobře odzkoušený, ale oproti Toptaste a ještě více Topend a Tophit je Katinka pro vyšší polohy podstatně, ale opravdu podstatně vhodnější.     Dobré zkušenosti... celý příspěvek >
Výchovný rez kedy sa má strihať, 18.2.2019
Laik může přečíst stohy odborných článků, shlédnout desítky instruktážních videjí a stejně nebude o moc chytřejší.Nejlíp udělá když poprosí někoho z blízkého okolí... Že někdo z blízkého okolí během ostříhání zasazeného stromku podrobně a názorně... celý příspěvek >
Slivka do 660 m.n.m, 17.2.2019
Taky Wangheimova by nemusela zklamat.
Šťáva u černeho rybízu zkysala - co s tím?, 17.2.2019
Samozřejmě, že by to šlo. Rybízové víno se dělá (10 litrů) asi z 3 litrů šťávy, 2-2,5kg cukru a zbytek voda a kvasinky. Pokud byla šťáva jen vylisovaná (ale taková šťáva by rosolovala ještě zastudena),  lze ten recept použít.  Pokud byla... celý příspěvek >
Kvasenie a palenie manga, 14.2.2019
Nedopadlo to dobre z 2 dovodov 1) rum je tu lacny neoplati sa to 2) uz su zavedene firmy ktore to robia a nepotrebuju konkurenciu. Ono těch důvodů bude víc. U ovocných destilátů je známo, že kvalita pálenky z 90% závisí na surovině. Vyberete-li... celý příspěvek >
Piliny a dřevěný odpad, 14.2.2019
Myslím si totéž. Piliny z akátu, stejně jako z ořešáku toxické nejsou, třebaže jejich živé kořeny dokáží potlačovat růst jiných rostlin. Platí ale obecný jev pro všechny piliny. Mají vysoký poměr uhlík/dusík, takže smícháním s půdou ji dočasně... celý příspěvek >
Vybíráme skleník, 14.2.2019
Ono jaksi není fyzicky možné, aby vichřice "vyfoukla" tabuli polykarbonátu dovnitř do skleníku. A ven už vůbec ne, protože zevnitř skleníku vichřice nefouká. Jen jestli jste, pane Petře dával ve fyzice dobrý pozor. Víte, co je to vztlaková síla a... celý příspěvek >
Vybíráme skleník, 13.2.2019
Nevím, proč by pod skleníkem ze skla musel být betonový základ. Myslel jsem, že skleník budu muset přemístit, tak jsem ho postavil přímo na zem a jenom připevnil k roxorům zatlučeným do země. Už tam stojí 10 let.     Betonový základ... celý příspěvek >
Ryngle vhodné k pálení, 13.2.2019
Myslím si totéž. Ryngle přidávám ke švestkám jako balast, v menším množství slivovici nepokazí. Čistou rynglovici mám od souseda, vypít se dá, ale na zadek vás to neposadí (snad to, chudák, nečte, posledně jsem mu ji vychválil).    Pokud... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika