Příspěvky uživatele - Jan pěstitel

Reklamace u mountfieldu, 25.1.2013
S touhle firmou zkušenosti nemám, ale reklamace se mě také jednou nevyhla. Zásadní je být připraven, všechno mít nastudované co se smí a co ne a nad ničím co vám tam říkají moc nepřemýšlet a pořád si stát na svém. Kolegové už vám tu podali určité... celý příspěvek >
Odrůdy paprik, 25.1.2013
Mě se venku dařilo pouze různým rohům a Hodonínské sladké vzpřímené. Masitější pouze ve foliovníku a nebo japanu.
Pěstování rajčat 2013, 24.1.2013
Při měření záleží na tom jak slunce moc nebo málo svítí, ale obecně lze říct, že okna umístěná na severní straně nebo severněji mají horší světelné podmínky než okna ze zbývajících světových stranách. Proto mladé semenáčky není vhodné pěstovat... celý příspěvek >
Řez višně, 24.1.2013
Pane Josefe, já mám také zkušenosti s bujně rostoucími stromy takové, že čím víc se zasahuje do dřeva v předjaří, tak tím víc strom obrůstá a zahušťuje a to nejen z důvodu monilie není dobře. Ten strom tu vzrůstnost má v sobě a pak s ním budete celý... celý příspěvek >
Pěstování rajčat 2013, 23.1.2013
Zajímavé zamyšlení, ale to měření by se muselo dělat během celého dne. Myslím, že nejde o momentální svit, ale o celkovou délku svitu. Já pěstuju přísady na zaskleném balkonu na východní straně. Teploty ve dne kolem 16°C a vnoci kolem 12°C.... celý příspěvek >
Řez višně, 23.1.2013 Obsahuje fotku
K podrobné Wimpiho instruktáži  si dovolím přiložit obrázek z publikace Ing. Václava Černíka, jako inspiraci pro řez.
Doporučíte chemický postřik?, 22.1.2013
Jak to tu tak čtu, tak vaše zahrada má snad všechny neduhy a choroby, včetně chorob a skůdců dřeva stromů. Nemůžu vám radit od zeleného stolu, když tu zahradu neznám. Já bych zavolal pořádný traktor, všechny ty stromy a keře vytrhal i s kořeny,... celý příspěvek >
Doporučíte chemický postřik?, 22.1.2013
Určitě taková místa existovat mohou. Já také znám obrovskou jabloň neznámého druhu,  kterou nikdo nestříká, nikdo se o ni nestará a má pěkná jablka. Ale stojí už pomalu jako sám voják v poli a kolem dokola už žádné ovocné stromy... celý příspěvek >
Jak granulovaný kravský hnůj, 21.1.2013
Zelené hnojení je dobré, ale kvalitní dobře zaoraný hnůj nic nenahradí.
Rozmnožení odkopkem nebo z pecky?, 21.1.2013
Zaštěpovat, jen tehdy máte jistotu na 100%
Proč bio osivo?, 20.1.2013
Právě že tu realitu popisuju. Když já se jako zahrádkář rozhodnu založit menší sad, tak mě málo kdy příjde někdo z pozemkového úřadu zadarmo vyměřit hranice pozemku, nedostanu dotace ze kterých zaplatím výsadbový materiál a firmu, která stromky... celý příspěvek >
Aeroponické pěstování, 19.1.2013
O tomhle slyším poprvé. Viděl jsem sice zajímavý hydroponický systém. V sádkách byly chovány ryby a odpadní voda byla příváděna do skleníku, kde z ní hydroponicky pěstované rostliny braly živiny. Rrozprašovat pomocí kompresorů a čerpadel... celý příspěvek >
Puklice na ořešáku, 19.1.2013 Obsahuje fotku
Ten molitan to je výborný nápad, to budu muset vyzkoušet. Když se ke kmenu dobře přitiskne tak určitě zamezí podlézání, které je problém a jak podotýká i pan J.R.. Jed na mravence používat nebudu. To jsou ti velcí lesní mravenci. Fotky z mobilu... celý příspěvek >
Proč bio osivo?, 18.1.2013
Pane P.Z. s vašim názorem souhlasím a trochu ho rozšíří.  Bio dost často vyvolává vášně, ale chtělo by to opravdu konkrétní příklady odrůd a pěstevních postupů, jak docílit výsledků úplně bez chemie. Bio pěstitelé se na nás možná dívají přes... celý příspěvek >
Puklice na ořešáku, 18.1.2013
Ano
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika