Příspěvky uživatele - Jan pěstitel

Zlevněný traktor TC 12,5 v Mountfieldu, 17.1.2013
Tak to potom ano, jen se mi nezdálo, že někdo oře zahradním traktůrkem určeným na sekání trávy, proto se ptám.
Zlevněný traktor TC 12,5 v Mountfieldu, 17.1.2013
Pane Stanislawe, jakou máte na traktůrku převodovku?
Hlíva na slámě, 17.1.2013 Obsahuje fotku
A takhle to umí příroda.  
Seminka s vlastni zahradky, 17.1.2013
To vyšlechtění nové odrůdy bylo myšleno s nadsázkou, já šlechtění nedělám, ale možnost na něco nového existuje, ikdyž třeba jen minimální a muselo by se to dělat cíleně po několik let. U koupených sadbových brambor záleží na tom, v jakém je máte... celý příspěvek >
Seminka s vlastni zahradky, 16.1.2013
Moc odrůd nemám Jarmila, Cetyna, Fantazia a v poslední době mám velkou oblibu v Amy, kterou pěstuju převážně. Letos chci zkusit Meiku. S tou samosprašností opravdu nevím a nevím ani jak se ta z Maďarska jmenuje. Koupili jsme si ji tam ke konzumu... celý příspěvek >
Seminka s vlastni zahradky, 16.1.2013
Pravidelně pěstuju krom těch ředkviček, salát, cibuli někdy si z ní dělám i domácí sazečku, pacibulky česneku, dýně, řepu a papriky z maďarska. Ale zkoušel jsem i jinou zeleninu. Dokonce jsem si vypěstoval ze semínek naší letité thuje vlastní thuje... celý příspěvek >
Žluté jablko II, 16.1.2013 Obsahuje fotku
Ladsberská reneta mě taky napadla, ale ještě přidám pro porovnání Krasokvět žlutý z atlasu od Kamenického a Kohouta.
Seminka s vlastni zahradky, 16.1.2013 Obsahuje fotku
Prodejci to neradi slyší, ale vlastní semínka je možné na zahrádce vypěstovat u mnoha druhů zeleniny úplně bez problémů. Ne vždy se všechno musí podařit, ale pokud z takových semínek úrody prokazatelně máte,  tak argumentování degenerací a tím... celý příspěvek >
Popel na zahradu?, 16.1.2013
Mezi odpadní hmoty vhodné pro kompostování je v tom pojednání zmínka i o popelu z uhlí a kanalizačních kalech. uhlí - kyselina fosforečná - draslo - vápno kamenné - 0,5% - 0,1% - 3,5% hnědé - 0,6% - 0,7% - 16% saze - dusík -... celý příspěvek >
Popel na zahradu?, 15.1.2013
Prohrabával jsem se starými papíry a tady máte o tom popelu nějaká čísla, podle dřeva. dřevo - kyselina fosforečná - draslo - vápno bukové - 8,65%  - 12,5%  - 39,27% dubové - 5,65%  - 12,5%  - 39,27% březové -... celý příspěvek >
Sloupovitá meruňka, 15.1.2013
Já takové časopisy neodebírám, půjčil mi to jeden důchodce. Musím říct, že mě to opravdu zaskočilo. Ty plody tam jsou rozvěšené jak baňky na vánočním stromečku. A tolik balkónových stromů, já myslel, že jsou jen balkónové květiny. No je to pravda, že... celý příspěvek >
Sloupovitá meruňka, 15.1.2013
Před chvílí se mi dostal do rukou jeden nejmenovaný zahrádkářský katalog a prodávají tam meruňku za téměr 800 Kč. Je to vůbec možné? A ostatní stromy moc za touto částkou nezaostávají. To snad ani nemůže nikdo kupovat. Připadám si úplně jak v... celý příspěvek >
Vlastní zelenina vs koupená - poměr cena: chuť, 15.1.2013
To bylo jen takové povzdechnutí nad některými internetovými jevy. Souhlasím, domácí je domácí, člověk si pochutná, má radost z pěstování. Už aby bylo jaro.
Jsme ještě národem zahrádkářů?, 15.1.2013
Když to orání vyšlo každého ze záhumenkářů po rozpočítání na 10 Kč, tak na tom byli mnohem lépe, než někdo kdo sice měl nějaký ten traktůrek doma, ale musel do něj investovat a udržovat ho. Co já pamatuju, tak záhumenky měli u nás hodně lidi z... celý příspěvek >
Vlastní zelenina vs koupená - poměr cena: chuť, 15.1.2013
Máte pravdu, nejlepší je volba vhodných odrůd a prevence, jak na zahradní tak i na internetové škůdce, ale někteří se vracejí opakovaně navzdory silným postřikům a účinným programům.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika