Příspěvky uživatele - 101.14

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ide to aj (ne)chemicky, 20.8.2019
Talisman má skutečně hodně velké bobule, ale jsou odrůdy s většími. S opylením Talismanu je to vždy loterie a hodně závisí na konkrétním místě. Má ženský typ květu, a to se hodně projevuje. Kolega z Břeclavi s tím nemá problémy, já jsem Talisman... celý příspěvek >
Ochrana proti vosám a ptákům, 20.8.2019
Zelené pytlíky na hrozny z Ukrajiny (jsou i jiných barev, třeba fialové, ale ty vypadají na keřích trošku divně) používám už více let. Nic lepšího zatím neznám. I tyto pytlíky mají ale své problémy: - když jsou na zemi, někdo (mám podezření, že... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 20.8.2019 Obsahuje fotku
Artek skutečně velikostí bobulí a barvou připomíná Galachad (na snímku). Pokud se týká velikosti bobulí, jsou prakticky všechny nové odrůdy z východu hodně podobné, ty rané kolem 10 g. Pokud se týká barvy, tak Artek by měl mít po úplném dozrání... celý příspěvek >
Co vaše réva 2019?, 17.8.2019
S Dzordzikem jsme (skoro) sousedé, těch pár kilometrů už nehraje takovou roli. Od počátku května do poloviny srpna u nás asi 300 mm srážek, myslím, že za celý rok 2017 nebo 2018 nebylo více. K tomu docela teplo. To se muselo projevit na tlaku chorob.... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 16.8.2019 Obsahuje fotku
Artek Odrůda Artek (na snímku) je u mne třetím rokem. Zaplodila poprvé a hned několik hroznů kolem kilogramu. Růst keře je silný, tuto zátěž bez problémů zvládá. Bobule žluté barvy mají zvláštní protáhlý tvar s takovým nosíkem, který se má... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 16.8.2019 Obsahuje fotku
Senator Odrůda Senator (šlechtitele Burdaka - nezaměnit za Senator Pavlovského - ten je tmavý s muškátem, zrání raně střední, u mne po deštích praskaly bobule, proto jsem se s ním rozloučil) je raná, zraje hned za nejranějšími odrůdami. Na snímku... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 16.8.2019 Obsahuje fotku
Madonna Raná odrůda "šibala" Kapelušného, autora odrůdy Rajskij. Tříletý keř, letos po mrazech má menší hrozny než vloni dvouletý, ale i záložní pupeny nějakou úrodu daly. Bobule slušné velikosti, přes 10 gramů, chuť harmonická, příjemná, bez... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 16.8.2019 Obsahuje fotku
Rajskij Odrůda Rajskij (na snímku) byla svého času prodávána Slovplantem jako "Super skorá bezsemenná modrá odroda", měla mít dobu zrání 80 až 90 dnů a bobule 6-10 g.(na webu Slovplantu je možno údaje stále nalézt, jakkoliv se tam tato odrůda již... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 12.8.2019 Obsahuje fotku
Bruno Bruno se v letošních podmínkách ukazuje velmi slušně. Mrazy jej prakticky nepoškodily. Čtyřletý keř má v řadě k dispozici 1,25 m, úroda se bude blížit 10 kg. Jen hrozen na snímku bude mít kolem 1,5 kg, vloni vážil největší 2,75 kg. Roste... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 12.8.2019 Obsahuje fotku
Další již dozrálou odrůdou je Rombik (v překladu zřejmě kosočtvereček, takový má tvar bobulí). Tato odrůda je zřejmě ještě o něco ranější než Katalonija, barvu nabírá současně s ní, ovšem prakticky hned po vybarvení bobulí je vhodná ke konzumaci.... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 12.8.2019 Obsahuje fotku
Katalonija Rok 2019 byl v mých podmínkách (jih okresu Kroměříž, 270 m.n.m.) plný nepřiznivých událostí. V dubnu sucho, počátkem května poškodil nejméně polovinu révy mráz. od května časté deště  (květen asi 100 mm, červen 40 mm, červenec 100... celý příspěvek >
Co vaše réva 2019?, 7.8.2019 Obsahuje fotku
Tak i v podhůří Beskyd (cca 400 m. n. m.) začíná dozrávat víno. Na snímku známá odrůda Galachad (srovnání bobulí s pětikorunou), vedle se začíná vybarvovat málo známá odrůda Vatra. Vatra je z roku 2002 od lvovského šlechtitele Bohdana Pavlije. Bobule... celý příspěvek >
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 6.8.2019
K přesazení do volné půdy. Otázka jednoduchá, odpověď složitá, protože to závisí na více okolnostech - kvalita sazenice (její růst, stupeň vyzrávání hlavního výhonu, odrůda...) a také místo výsadby. Obecně podle mých zkušeností platí, že je-li... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika