Ochrana proti vosám a ptákům



Mevík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 101.14 (?)
20.8.2019 8:07

Zelené pytlíky na hrozny z Ukrajiny (jsou i jiných barev, třeba fialové, ale ty vypadají na keřích trošku divně) používám už více let. Nic lepšího zatím neznám. I tyto pytlíky mají ale své problémy:

- když jsou na zemi, někdo (mám podezření, že mravenci) do nich udělá díry. Mimo dotyk se zemí se mi to nestalo.

- je třeba pořádně zatáhnout úvazek, jinak se tam horem hmyz dostane

- nejslabším místem pytlíků jsou právě úvazky. Podle mých zkušeností jsou často po dvou až třech letech užívání vlivem slunce tak poškozené, že se přetrhnou, případně až rozpadnou. Nicméně i bez úvazků jsou pytlíky použitelné, ke stažení stačí použít jakýkoliv provázek, drát apod.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 19.8.2019 8:32

Aj ich ešte stále ponúka, pred pár týždňami som objednával.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mevík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 101.14 (?), 20.8.2019 8:07

Zelené pytlíky na hrozny z Ukrajiny (jsou i jiných barev, třeba fialové, ale ty vypadají na keřích trošku divně) používám už více let. Nic lepšího zatím neznám. I tyto pytlíky mají ale své problémy:

- když jsou na zemi, někdo (mám podezření, že mravenci) do nich udělá díry. Mimo dotyk se zemí se mi to nestalo.

- je třeba pořádně zatáhnout úvazek, jinak se tam horem hmyz dostane

- nejslabším místem pytlíků jsou právě úvazky. Podle mých zkušeností jsou často po dvou až třech letech užívání vlivem slunce tak poškozené, že se přetrhnou, případně až rozpadnou. Nicméně i bez úvazků jsou pytlíky použitelné, ke stažení stačí použít jakýkoliv provázek, drát apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.133 (?), 5.9.2018 14:02

Naše metoda proti ptákům a vosám: rozstříhat dámské silonky na cca 30cm (na barvě tak moc nezáleží, černou raději ne), jeden konec zauzluju, a zlehka navlékám na jednotlivé hrozny (ještě když nejsou moc veliké) a zavážu. Pozor na deštivé období - riziko zahnívání.

Po sklizni sundám, vyperu a schovám na příští rok. Vypadá to sice legračně, ale funguje to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika