Příspěvky uživatele - 67.66

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Degustace jablek Valašské Meziříčí, 18.12.2017
Skeptik by řekl: "Nic nového pod sluncem". Zejména v chladnějších polohách zůstane asi ještě chvíli Rubín (Bohemia) nepřekonaný.    Za zmínku stojí umístění mojí srdcovky - Deloru. Ten v letošním roce, kdy nebyla nouze o mrazíky a... celý příspěvek >
Udírna dehtuje, 18.12.2017
1. Nevidím důvod, proč vytahovat maso den před uzením. Taktéž umývání v horké vodě den před uzením vidím jako zbytečné. Naopak prohřátí masa horkou vodou těsně před vložením do uzáku je užitečné. Někteří maso prohřívají v samotném láku a taky si to... celý příspěvek >
Prostokořené stromky - zima, 18.12.2017
Bylo by lepší, kdyby se doba, kdy se stromky smějí dobývat posunula hlouběji do podzimka. v normě nebyl začátek prodeje, ale začátek dobývání. Pokud bychom za hlavní hledisko brali blaho ovocného stromku, pak je to jistě pravda. Jenže...  ... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 18.12.2017
Jablka pěkná, fotky trochu lepší. Nedělejte si, pane Starší, velkou námahu, fotek Topazů je tady na fóru spousta.
A až Z o uzení, 17.12.2017
Jenom bych připoměl, že i propláchnutá nasolená střeva jsou slaná a že klobása uzením ztratí něco na objemu i hmotnosti, což slanost taky zvýší. No a protože sůl není pro lidské zdraví žádné požehnání, dostávám se zřetelně pod 20g soli na kg masa a... celý příspěvek >
Jaká bude Resista?, 17.12.2017
První úroda může způsobit hořkou pihovitost i u odrůd, které jinak chorobou prakticky netrpí. Já ji na Resistě neviděl.    Co se týče srovnání s Goldenem - jeho nárokům na teplo se Rezista asi nevyrovná, ale až tak dalko k nim nemá. Řekl... celý příspěvek >
Prosba o radu - vhodná koncentrace alkoholu v lutru před 2D, 17.12.2017
Tomu nerozumím. Jak "dole vo vode"? Alkohol se s vodou přece mísí, a to v jakémkoli poměru. Které nechtěné látky máte na mysli?     Já si naopak myslím, že většina nechtěných látek v destilátu jsou rozpustné buď v lihu (vyšší... celý příspěvek >
Prostokořené stromky - zima, 17.12.2017
Ono je to vlastně stejné - jestli nakopčíme kvůli zmrznutí nebo mrazovému vyschnutí, smysl je tentýž. Já k na podzim vysazenému stromku nasypu hromádku kompostu. Jestli to má smysl, těžko říci, na jaře rozhrnutý určitě prospěje.
A až Z o uzení, 14.12.2017
Pěnění láku bývá zopůsobeno ne zcela čerstvým nebo ne úplně čistým masem, nečistým (nepřevařeným) lákem, vyšší či kolísající teplotou. Výměna láku je na místě. Pokud se lák nekalí a nadále voní, zůstal bych v klidu
Jak jste na tom s vláhou v zemi, 11.12.2017
Ale jak je mokro třeba v půl metru, metru..to už netuším. A taky - co s tím naděláme? Můžeme to nějak ovlivnit? 
Ochutnávka jablek, 11.12.2017
Výsledky holovouských odrůd na "domácí půdě"  jsou tak nápadné, že to kazí důvěryhodnost samotné degustace.  V tom je lysická degustace ve výhodě, možná i objektivnější, jelikož v Lysicích se nové odrůdy nešlechtí. I tak se našlo pár vzorků... celý příspěvek >
Popraskaná kôra na hruške, 11.12.2017
Rozdíl je ale pokud si toho všimneme v pozdním létě nebo začátkem podzimu Převážná většina prasklin vzniká na jaře - v době rychlého tloustnutí ikmínku. V pozdním létě málokdy, Pokud si jarní praskliny všimnete až v pozdním létě, pak začištěním... celý příspěvek >
Popraskaná kôra na hruške, 10.12.2017
Taky mi u některých mladých hrušní praská kůra,. Nezačišťuji ani nezatírám. Taky to stačí.   Mám k tomu dva důvody: 1. Jsem od přírody líný 2. Pokud k prasknutí dojde v první půli vegetace, na okrajích a spodině praskliny se rychle... celý příspěvek >
Airlayerying, 10.12.2017
Celý záhonek obehnán 1 m vysokým plůtkem proti srnčí a kočkám... Dva dotazy: 1. Proč chcete chránit stromečky proti kočkám? 2. Myslíte, že nějaký plot je pro kočku překážkou?
Prostokořené stromky - zima, 7.12.2017
Tak, jako ve většině případů souhlasím s dr. Hlavatým, u broskvoní postupuji tak, jak radí Ing. Sus.  To samozřejmě neznamená, že jiný postup nebude úspěšný.    Vysoké nakopčení zeminy ke kmínku do jisté míry napodobí zahrabání... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika