Příspěvky uživatele - 67.66

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Děkanka robertova, 20.11.2017
Takhle vypadá křížení odrůd hrušní z poslední doby. Takto ovšem samotné křížení nevypadá. To, co ukazujete je jen špička ledovce - nové uznané odrůdy a jejich původ. Křížení, to jsou stovky pokusů a tisíce semenáčků, z nichž pečlivou selekcí,... celý příspěvek >
Jak daleko zákrsek od domu, 20.11.2017
Bez udání podnože a taky odrůdy (kvůli vzrůstnosti) je údaj o vysazení zákrsku plácnutím do vody. Mimoto zákrsky meruněk se u nás příliš nepěstují ani běžně neprodávají.    Kořeny stromů rostou chemotakticky tam, kde cítí živiny a vodu.... celý příspěvek >
Děkanka robertova, 19.11.2017
nechápem, prečo sa genofond týchto starých odrôd vôbec nevyužíva v súčasnom novošľachtení, resp. sú úplne ignorované Těžko říci. Ale to, že v rodičích nových odrůd nečteme některé oblíbené staré sorty ještě neznamená, že to nikdo nezkoušel. Třeba... celý příspěvek >
Jabloň Lucy, 19.11.2017
Extrémne dlho skladovateľné odrody ako Admiral, Idared, Sirius či Melrose skladovaním kvalitu nestratia U nás je to jinak. Sirius se jíst dá už teď, ale chuť je nevyrovnaná s převahou kyselosti. Admirál je zázrak - dá se jíst přímo ze stromu a... celý příspěvek >
Jak daleko zákrsek od domu, 19.11.2017
řemeslníci mi říkali, že přímo u domu mají být jen květiny. Ani růže nedávat. Je to o prioritách. Taky o podloží a o tom, jestli se při budování základů se stromem těsně u zdi počítalo. Pravověrní ovocnáři vědí, že jižní zeď mnůže být pro těsně... celý příspěvek >
Koňský hnůj?, 15.11.2017
Rozklad hmoty s určitým poměrem C: N není závislý na naředění zeminou, takže při podzimním zarývání budete mít stejné množství živin jako když by jste rozvezli na jaře kupičku kompostu z té samé hmoty.  Netrvdil jsem, že dusíku bude po... celý příspěvek >
Vertikutace travniku zacatkem listopadu, 14.11.2017
Nejsem žádný trávníkář, trávníkům nerozumím, nehnojím ho. Rostoucí tráva mi spíš vadí a květiny v trávě se mi naopak líbí. Krásný trávník jako na fotkách dr. Hlavatého jsem nikdy neměl a asi ani mít nebudu, i když by se mi líbil.    Co se... celý příspěvek >
Co jí koza, 14.11.2017
Když už jste u toho týrání... není spíš týráním krmení a dojení? Nebo jinak, co je pro kozu příjemnější a přirozenější, jíst to, co má k dispozici v přírodě - trávu, listy, křoviny nebo to, co do nich natlačíme za účelem vyšší dojivosti? Kde přijde... celý příspěvek >
Vlastní zelenina vs koupená - poměr cena: chuť, 13.11.2017
Jablkového vína jsme se něco napili - v jinošských dobách, ovšem. Dnes už jsou jazyky chlupatější. Nicméně letošní svatomartinské z Rakvic rozhodně neurazilo...
Angold, 13.11.2017
Melodie patří k odrůdám, jejichž skladovatelnost lze výrazně prodloužit podtržením. Podobně jako Spartan nebo Smiřické. Třebaže před 25 lety patřila k etalonům zahrady, dnes pro ni přestává být místo.
Topstar plus, 13.11.2017
Katinku mám vyzkoušenou na všechny způsoby - přímý konzum, sušené, kompotované, na knedlíky, koláče,  povidla, jednodruhový destilát. Většina zpracování se kvalitou vyrovná nejlepším pozdním odrůdám, někdy je i předčí - protože ty pozdní u nás... celý příspěvek >
Goldstar, 12.11.2017
Pan Hasman to odhadl přesně. Na jásání to není. Plody jsou u nás jen zelené a i když chuť je nakonec dobrá, je poznat, že jablka nebyla úplně vyzrálá. Navíc náchylnost k pihovitosti je velká, najdou se postižené plody i na starším stromě. Výhodou... celý příspěvek >
Koňský hnůj?, 9.11.2017
Když se vyvážel hnůj z hnojiště, tak se také nikdy nebrala vrchní vrstva. A vozilo se to přímo na pole Nevím jak kde, já mám zahradu hned vedle kravína. Mrva se vyváží, tuším   2x nebo 3x týdně. Nikdy se to, co se vyhrabe od krav (jsou... celý příspěvek >
Co je to za odrudu jablek, 9.11.2017
Ukázal jste majitelui Biioplantu i fotky habitu Vaší jablobně?  Ta se Rubínu s vyholujícími větvemi moc nepodobá. S prohlášením  "aspoň konečne viem čo mám..." bych si tak nebyl úplně jistý. 
Topstar plus, 9.11.2017
To asi není. Topstar je sladší. Topgigant je ale větší a trpěl míň mnonilií (letos, u nás).
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika