Příspěvky uživatele - 56.251

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Tajemná oskeruše, 3.2.2010
Právě že je. ;-) A jsem dostatečně mlád, abych čekal 8 let. Navíc si myslím, že stromek, který od semene vyrůstá v daném prostředí, klima, půdě atd. si na ni lépe zvykne než hotový, koupený (nejsem však zastáncem Lysenkizmu :-D). + Výsevní selekce... celý příspěvek >
Tajemná oskeruše, 3.2.2010
Mám trochu obavy z mrazů - letos u nás bylo minus 25...ale je pravda, že docela dost sněhu. ;-) Dobře, nebudu ji trápit kontejnerem a vysadím ji rovnou na místo. Jen semena jsem teď v zimě horko těžko sháněl.
Tajemná oskeruše, 3.2.2010
A jak je to s nároky vlastního stromu? Zvládnul by chráněnou polohu, jižní vyhřátý sušší svah v 550m.n.m.? Kdybych třeba první 2 roky schovával semenáče na zimu do sklepa...
Okousané jabloně, 27.1.2010
Dobrý den, záleží, jak moc jsou stromky okousány. Neházel bych flintu do žita! Jakmile to bude vzhledem k počasí možné, okraje zahladit nožem až na nepoškozenou kůru a rány zamazat balzámem. Není-li kůra okousaná po celém obvodu kmínku, měl by to... celý příspěvek >
Zakládání sadu, 6.12.2009
Moje představa je trochu prozaičtější - na volných pozemcích v okolí kravína vysadit ovocná stromořadí atd (otestovat jak nové rezistentní odrůdy, tak i staré). Mít užitek jak pro zaměstnance firmy (konzum i špiritus), tak i pro mě či zvěř (zalétají... celý příspěvek >
Zakládání sadu, 4.12.2009
Není Jesenicko jako Jesenicko... oblast o kterou se mi jedná je na úplně opačné straně - východní (Bruntálsko). Netvrdím, že se v okolí nic nepěstuje... ale je to slabota. Na publikace určitě mrknu, díky za tip.
Zakládání sadu, 3.12.2009
Dobrý den, můj dotaz bude trochu komplexnější - nejen k jabloním. Ale myslím, že vzhledem k zastoupení odborníků nebudete mít problém. Doufám, že mě neproklejete – dotaz bude zahrnovat všelicos. Jedná se o výběr ovocných dřevin (nákup hotových... celý příspěvek >
Mezišštěpování jabloní, 24.11.2009
Očkoval jsem pokusně na ptačky loni, koncem srpna, v lese, ve špatných podmínkách (tma, sucho-->skoro žádná míza) višeň Érdi a neznámou třešeň. Z takřka bojových podmínek se z 10 stromků ujala polovina (druhá půlka byla buď ožrána zajíci, nebo se... celý příspěvek >
Jabloň na M9, 29.10.2009
Také mohlo jít o problém s afinitou - mezištěpování je časté u okrasných jabloní. Mita
Další diskuze:  6,  7  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika