Příspěvky uživatele - Jiřina7

Sazenice okurek - plíseň?, 4.5.2016
O plíseň se zcela jistě nejedná. Myslím si, že v bytových podmínkách se na listech ani nemůže objevit. Potřebuje určitou vzdušnou vlhkost, ovlhčení listů... Navíc se k nám dostane větrem z jihovýchodních oblastí Evropy na začátku léta. Sviluška by na... celý příspěvek >
Roubování okurek na tykev 2016, 28.4.2016
Rostliny roubuju vyjmuté z půdy "v ruce", potom sázím do kelímku se substrátem. Podívejte se na moje příspěvky z minulých let, mám tam fotky, které jsem při roubování nafotila druhou rukou mobilem. Čerstvé roubobvance silně vadnou, to jim ovšem... celý příspěvek >
Roubování okurek na tykev 2016, 27.4.2016
Fotky roubovaných okurek jsou z víkendu. Roubování rostlin do rozštěpu bylo provedeno začátkem dubna. Přesné datum si nepamatuju. Jde o další vývoj rostliny z fotky z příspěvku z 9.4. Můžete si porovnat o kolik narostla. Mezitím ji ještě popálilo... celý příspěvek >
Roubování okurek na tykev 2016, 25.4.2016 Obsahuje fotku
Přikládám nějaké fotky roubovaných rostlin z víkendu. Jde o Vistu roubovanou na hybridní T.F., déle o dvě rostliny roubované do rozštěpu, také to není špatná metoda, používám ji spíše k opravě - záchraně okurky, když třeba odejde podnož nebo ke... celý příspěvek >
Roubování okurek na tykev 2016, 22.4.2016
Touto dobou dokončuji letošní roubování, okurky již nevysévám, ještě musím zaset několik semen tykví, které mi chybí. Již se zamýšlím, co za odrůdy budu pěstovat v příštím roce. Nedávno se mi dostala do ruky Rukověť zahrádkáře 2015, v ní jsem... celý příspěvek >
Roubování okurek na tykev 2016, 19.4.2016
Sama melouny nepěstuju /Vysočina/. Vaše rostliny vypadají dobře, zdravě. Ještě bych je asi týden přikrývala, spoj ještě nemusí být natolik pevný, aby zajistil dost vody pro roub. Děložní lístky odstraňuji až, když roub roste bez skleníčku. Snažím se... celý příspěvek >
Zahradnictví Na Zázvorce (Tatobity), 18.4.2016
Zahradnictví Kruh prodává borůvky pod názvem Obří borůvka Kanadská, každá odrůda má přece nějaké jméno? To na mne též nepůsobí seriozně. J.
Rajčata do skleníku - je už čas?, 17.4.2016
Nejdůležitějším faktorem, kdy začít s výsadbou do skleníku, je zda se skleník nachází u Bratislavy, na Šumavě nebo něco mezi tím. U Bratislavy mohou sázet v půlce března, moje sestra na Šumavě v půlce května. Tam venku plodovou zeleninu pěstovat... celý příspěvek >
Rajčata do skleníku - je už čas?, 16.4.2016
Rajčata, která byla určena pro skleník, mám již vysazené. Rajčata pro venkovní pěstování jsem včera přesázela do klímků od jogurtů v rodinném balení a do zmrzlých je budu mít umístěny ve skleníku. Doma již mám jen zbytky řízků rajčat k... celý příspěvek >
Roubování okurek na tykev 2016, 15.4.2016
Doba k vypěstování sazenice k vysazení trvá 5 týdnů. To máte po zmrzlých. Pokud potom bude počasí příznivé, tak roubované rostliny rozdíl rychle doženou. Moje roubované zavčas někdy ve skleníku i několik týdnu "sedí", začnou růst, až se počasí... celý příspěvek >
Roubování okurek na tykev 2016, 15.4.2016
Podobným způsobem roubuji mezi děložní lístky tak, že párátkem vykroužím dírku mezi lístky a do ní vložím čerstvě vzejitou seříznutou okurku. Při této metodě je nutno udržovat vysokou vzdušnou vlhkost až 14 dnů, teprve pak rostlinky přestanou vadnout... celý příspěvek >
Roubování okurek na tykev 2016, 14.4.2016
Roubovance, které roubuji do rozštěpu mám pod PET lahví nebo plastovým kbelíkem od zavcináčů asi týden. Proti slunci přistiňuji listem A4. Nic nerosím, stačí vlhkost, která se vypařuje. Popište japonský způsob roubování, nebo vyfoťte. Samakdyž... celý příspěvek >
Roubování okurek na tykev 2016, 13.4.2016
Včera jsem vysadila svoje dvě roubované okurky do skleníku. Každá měla 8 pravých listů a měla jsem již strach je chovat na okně, aby se nezlomily. První várku vysévám vždy 1.3. a letos mám pocit, že je vývoj rostlin rychlejší vzhledem ke kalendářnímu... celý příspěvek >
Jak zachránit sazeničky rajčat?, 11.4.2016
Možná bych jich několik zkusila přesadit do větších kelímků, přitom prohlédnete kořenový bal. Kořeny by měly být světlé na koncích s bílou přirůstající částí, pokud jsou hnědé, jsou shnilé. Máte odtokové díry v kelímkách? Nejde o přehnojení,... celý příspěvek >
Roubování okurek na tykev 2016, 10.4.2016
Na Váš dotaz neexistuje jednoduchá odpověď, je nutno zvážit více okolností. Sice bydlím na Vysočině, skleník mám přistavěný ke zdi stodoly ve svahu mírně zapuštěný do terénu, je tudíž teplejší než volně stojící skleníky v okolních zahradách. Můj... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika