Rajčata 2016



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 230.1 (?)
3.8.2016 17:33

Mandatem a Datlem se chystám nahradit Sladkaju Děvočku, protože sáček orginálních semen, která byla zakoupena v Moskvě obsahuje kulatá rajčata, která se Děvočce nepodobají vůbec v ničem. Závadná je celá šarže, protože další dva sáčky, které mají mí přátelé, jsou stejně vadné.  J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
         
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 3.8.2016 9:52

Mandat padá, když přezrává, ale někdy i když se trhá. Nicméně za mě je velmi chutný, tvrdý, skladovatelný a první zmizí z misky. Škoda jen té ceny za semena..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 3.8.2016 10:13

Ještě doplním další:

  • Start už konzumujeme cca měsíc, osvědčená klasika, plody menší, chutné.
  • Parto (typ Tornado, Tipo ap.) - větší plody, větší výnos, výborná skladovatelnost - kdybych měl mít jednu odrůdu, zvolím tento typ. Oproti Startu jsou tvrdší, nepatrně chuťově možná méně výrazné, ale pokud je zapomenu 14 dní v komoře, stále zdravé.
  • Býčí srdce - chuťově a vzhledem odlišné od klasiky, takže vítaná změna, výnosem u mne ale sotva poloviční oproti předchozím, velikostí menší než průměr u Parta a plodů poskrovnu..
  • Další odrůdy - Tastier, Bejbino, Sweetheart nějak nevyčnívají a rychleji přezrávají.
  • Ildi - ze sáčku s vyobrazenými hruštičkami mi vyrostlo jedno žluté, kulaté rajče, průměr do 4cm, velmi sladké, výborné chuti - bůhví co to je. Zkusím vzít semena.
  • "balkonové rajče" - naprostý propadák, malé, přehoustlé kompaktní keře obsypány rajčátky, která mají sotva uspokojivou chuť, padají nebo zahnívají a přezrávají už na keři. Nikdy více...
  • Mandat viz výše, supr na přímý konzum loni i letos

Ve skleníku bez výjimky vše napadeno černí, venku vše zdravéfrown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 227.168 (?), 3.8.2016 11:26

Čerň mám ve skleníku letos též v nebývalé míře. Na plody nejde, tak odmítám chemicky ošetřovat. Neznáte nějakou prevenci pro příští rok?

Jinak Mandat mne ve skleníku příjemně překvapil chutí. Plánuji pro příští rok. Růst silný, plodnost vysoká, chuť výborná.        J. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.130 (?), 3.8.2016 13:19

Kolik kdo máte vijanů na rajčeti?Mě už kvete 10,ale už je to vyšší než já(2m) pěstuji venku klasiku(starty, tornada,bejbina, pollicina),půda pouze prohnojena králičím hnojem na podzim a nyní1x kristalonem plod a květy, bez nutnosti postřiků a dalších hnojiv.Lokalita Vysočina 420m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 138.254 (?), 5.8.2016 22:51

Dobrý večer p.Jiřina, musíte maximálne znížiť relatívnu vlhkosť v skleníku - ja mám polykarbonátový a pravidelne po skončení rizika nočných mrazov na jar (koncom mája) odstránim veľkú tabulu polykarbonátu z boku pre maximálne prevetrávanie, lebo samotné otvorené dvere a strešné okno je nedostačujúce. Zbytočne sa to prehrieva a potom je problém aj so samotným opelením kvetov rajčiakov, ktoré opadávajú.

Tak aby rajčiaky zostali kryté pred dažďom, ale aby medzi nimi prúdil vzduch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?), 3.8.2016 13:07

Pro mne je letos nejchutnější cherry rajče opět Mandat. Dcera preferuje Datlo, manželka Goldkrone, takže těžko vybrat :) Vloni jsem měl Mandat v kýblu - výborné chuťově, ale přeci jen plody byly malé a bylo jich málo. Letos ho mám ve skleníku i na záhonu a jsem s ním opravdu spokojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 196.17 (?), 3.8.2016 13:40

Existuje nějaké podobně sladké rajče jako je GOLDKRONE mezi červenými odrůdami?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 121.128 (?), 3.8.2016 15:10

Třeba odrůda Philovita je také sladká, samozřejmě srdíčkovéTomatoberry Garden, dále Děvočka, Datterino, Mandat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 196.17 (?), 3.8.2016 15:28

Člověk by až řekl, že ten Mandat neumím já, Kuky, ani pan PP vypěstovat, když ho tady všichni tak chválí. sad Možná, že chuť červených rajčat je proměnlivá, narozdíl třeba od Goldkrone, které je stále stejně sladké a chutné. Každopádně s tím Mandatem to ještě zkusím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 230.1 (?), 3.8.2016 17:33

Mandatem a Datlem se chystám nahradit Sladkaju Děvočku, protože sáček orginálních semen, která byla zakoupena v Moskvě obsahuje kulatá rajčata, která se Děvočce nepodobají vůbec v ničem. Závadná je celá šarže, protože další dva sáčky, které mají mí přátelé, jsou stejně vadné.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika