Příspěvky uživatele - 126.28

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Semideterminantní rajčata, 2.8.2020
Děkuju, na webovky se určitě kouknu! Jinak jsem měla letos od Evy ze semideterminantních Maglii Rosu a z té jsem byla nadšená, chuťově, ale i tím jak hodně plodila a co všechno při mých pokusech vydržela
Semideterminantní rajčata, 2.8.2020
Teto Jano, pokud máte osobní zkušenost se semideterminantními rajčaty, jaké odrůdy se Vám prosím osvědčily? Pěstujete v záhoně / skleníku / květináčích? Hledám něco pro brzké výsevy (loni jsem sela koncem listopadu), nejdřív doma v květináči, tak aby... celý příspěvek >
Rubus occidentalis - zaschle plody, 2.8.2020
Sestříhat teď jen na dva šlahouny mi přijde z vlastní zkušenosti riskantní, když jsem předloni hodně sestříhala, nechala tak na 4- 8 na rostlinu, polovina vymrzla (ale u nás jsou ty větry). Taky mám hodně nových šlahounů, u silnějších rostlin klidně... celý příspěvek >
Rubus occidentalis - zaschle plody, 2.8.2020
Tak třeba mě se to štěpkové "peklo" už několik let dost osvěčuje Neměla bych šanci to jinak uzalévat, neroste plevel... vy máte se štěpkou špatnou osobní zkušenost, nebo píšete obecný názor? A štěrk... proč ne? Bude držet teplo... myslíte, že v... celý příspěvek >
Rubus occidentalis - zaschle plody, 29.7.2020
Stává se mi přesně to samé. Úrodu ale mám, sesychání se začíná projevovat většinou až v druhé půlce sklizně, posledních tak 10 - 20% malinoostružin nesklidím nikdy. Škůdci to podle mě nejsou. Letos jsem se na to trochu víc zaměřila a hodně - opravdu... celý příspěvek >
Letní vypěstování sadby květáku, 25.7.2020
Se zájmem čtu toto vlákno, ale říkala jsem si, že už je na květák pozdě, že to zkusím až příští rok. Takže jste mě Stanislave Vaším příspěvkem mile překvapil a povzbudil, třeba to, že květák může přezimovat, jsem vůbec nevěděla. Jaký z běžně... celý příspěvek >
Phytophthora infestans, 24.7.2020
Díky, Vladimíre, za vysvětlení. Pokud se tedy plíseň projevila na bramborách, je to čistě jen infikovanou sadbou? Nemohlo to prostě přiletět odněkud vzduchem a projevit se nejdřív na bramborách? Pokud je to tak, jak si potom zajistit neinfikovanou... celý příspěvek >
Phytophthora infestans, 24.7.2020
Jak se vlastně chovají spóry plísně bramborové? Přežijí mimo hostitele, např. na tyčkách od rajčat? Můžu dát tyčky od napadených rajčat po nějaké době (kratší než další sezóna) k mladým rostlinám? A co likvidace rostlin - nať jsem loni dala do... celý příspěvek >
Délka dne v závislosti na zeměpisné šířce, 16.7.2020
Mám zkušenosti z míst lišících se nejen zeměpisnou šířkou, ale zároveň i nadmořskou výškou a konkrétními místními podmínkami a tomu jsem ty rozdíly přisuzovala. Délka dne mě nenapadla. Kolik ten rozdíl mezi severem a jihem ČR při slunovratu vlastně... celý příspěvek >
Přerostlá rajčata - jak na ně?, 16.7.2020
Mým rajčatům vedeným na 2 až 3 výhony teda nic nebrání dorůst 2 m taky. A to je mám venku, ve skleníku bývají většinou ještě vzrůstnější...
Přerostlá rajčata - jak na ně?, 15.7.2020 Obsahuje fotku
Je to zatím jen nápad, dole je fotka - je to zakořeněný zálistek, který jsem dnes přesadila, ale už je moc velký a nejde ohnout přímo, časem ho vyvedu na to stočené farmářské pletivo, chci sledovat jak bude růst a plodit. Další rajčata letos... celý příspěvek >
Přerostlá rajčata - jak na ně?, 15.7.2020
Růst visle dolů pravděpodobně rajčata donutit nelze. Vodorovně by to teoreticky mělo jít, sama teď zkouším s pár rajčaty vedení po nízké spirále o průměru kvetináče, mohl by to být způsob jak udržet tyčková rajčata v rozumné výšce při hodně časném... celý příspěvek >
Moje luskoviny v roce 2020, 14.7.2020
Fazole máte krásné. Já letos sela placaté Limca a nevzešla ani jedna. Moje milované Gusty ale startují dobře, už dva týdny zlehka otrhávám - sela jsem v půlce dubna do květináčů, opatrně přesadila ven po mrazech. To video znám, už tady myslím... celý příspěvek >
Rajčata Hranáček, Strabena, Nelinka, 14.7.2020 Obsahuje fotku
Loni zjara jsem si nechala semínka z rajčat Bamano (oranžové soudkové) a Maggino (žluté, lehce oválné) z Lidlu. Pěstovala jsem je v květináčích. Bamano mi chutnalo víc a lépe plodilo, tak jsem ho vysela i letos (14.1) a následně přesadila do záhonu.... celý příspěvek >
Moje luskoviny v roce 2020, 13.7.2020 Obsahuje fotku
Díky, Vladimíre, za Váš přesný popis - vychází z toho, že když jste sel stejnou odrůdu cca po měsíci (ty první dvě generace), vyšla sklizeň hezky po sobě. Asi to tak příští rok taky zase zkusím, ono záleží i na počasí, jestli na sebe hrášek nebo ne.... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika