Příspěvky uživatele - 63.6

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ravenala, 6.3.2011
Helikonii pěstuji, podobně jako strelicii, jen má ráda o něco tepleji
Phalaenopsis - nepřijdu o ni?, 1.3.2011
Já bych to nijak dramaticky neviděla. Rostlina je silná, má dost kořenů, zvládne to. Já bych odřízla ten špatný stonek, opatrně zkuste vyříznout i černé z listů a všechno desinfikujte třeba dřevěným uhlím. Aspoň týden (pokud máte rostlinu v teple, v... celý příspěvek >
Citroník, 28.2.2011
Já bych vám doporučila raděj objednat citrusy ze zahradnictví. Já mám velmi dobrou zkušenost se zahradnictvím ADAVO. Citrusy prodávané v hobymarketech sice pěkně vypadají, ale tím, že jsou pěstovány ve skleníku a přinuceny k bohaté násadě plodů v... celý příspěvek >
Určení květiny a diagnosy, 21.2.2011
Já bych to tak řešila, mohlo by to totiž vyrůstat z toho suchého pahýlu, vůbec to nemusí být ze semínek. Klidně by to mohl být i Fikus benjamina. Hlavně nepřelívat. A nehnojit
Místo květu listy, 21.2.2011
Těmto mladým rostlinkám se říká keiky, orchidee se takto množí. Odstraňují se až mají 2-3 kořínky aspoň 5 cm dlouhé. Potom se odstřihnou s cm stonkem a zasadí do nového orchideového substrátu a pěstují se jako každá jiná orchidej.
Určení květiny a diagnosy, 20.2.2011
Připojuji se k diagnoze Lídy, tomu už nepomůže ani živá voda
Pachira aquatica, 18.2.2011
Uvidíte v jakém budou stavu. Pokud uvidíte světlé špičky, znamená to že rostou a pak bych neproplachovala. Pokud budou tmavé, zjistěte zda nejsou uhnilé., když tak špatné odstranit a potom substrát udržovat jenom mírně vlhký. Začít zalévat až začnou... celý příspěvek >
Dendrobium - množení, 15.2.2011
Rozhodnutí je na vás. Pokud si chcete namnožit, opatrně odlomte, obě rány zasypte dřevěným uhlím a novou rostlinku zasaďte do vhodného substrátu. Já nové rostliny ponechávám, dokud není květináč zcela zaplněný a je nutné přesadit (rozsadit). Orchidee... celý příspěvek >
Podivné nemoci kaktusů, 14.2.2011
Já to vidím na hnilobu. Nezalívat, zkuste uříznout zdravou část, nechat ji důkladně zaschnout a potom znovu zakořenit. Pozor na potřísnění mlékem, namočit do studené vody
Pachira aquatica, 14.2.2011
Já bych doporučila přesadit do nového substrátu. Zkontrolujte stav kořenů a opatrně zalévat, nepřemokřit. Měla jsem podobný problém a pomohlo přesazení. Dnes už má moje Pachira 2,5m a daří se jí dobře. Před 2 roky to vypadalo, že o ni přijdu
Doporučte výraznou dekorativní a nenáročnou květinu do obývacího pokoje, 9.2.2011 Obsahuje fotku
Mohla bys zkusit areku, jsou krásné, mají rády hodně světla a nepohrdnou občas rosit, ale není nutné. Když si pořídíš vzrostlou rostlinu, hodně rychle houstne a vypadá skvostně. Na ukázku areka a palma
Co je to za květinu?, 7.2.2011
Tak to bohužel nevím, ale vypadá zajímavě, taky by mě to zajímalo. Kvete vám?
Co je to za rostlinku a jaká hlína jí svědčí?, 7.2.2011
Já bych vám doporučila přesadit ji do nového substrátu, přemokřený substrát může kvasit, ztrácí vzdušnost, rostliny v něm strádají, pokud neuhynou. Takže já bych přesadila, mimo to se blíží jaro, a to je doba kdy by zelenec mohl nastartovat nový... celý příspěvek >
Fíkus benjamin - zachráním ho ještě?, 7.2.2011
Mně napadá, že jste ho přehnojila a přelila. Tím stěhováním se nestačil adaptovat na nové podmínky. Možná i nedostatek světla uděllo své. Teď v zimě je ho nedostatek i u okna a fikusy mají světlo rády
Nolina - plíseň, 7.2.2011
Teď je jasné, že je to opravdu Nolina. To co mě tam mátlo, byly odříznuté výhony po rozvětvení. Vzhledem k tomu, že rostlina nemá žádné listy, doporučuji seříznout do zdravé části a zaprášit např dřevěným uhlím. Pokud máte možnost zimovat v chladnu,... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika