Doporučte výraznou dekorativní a nenáročnou květinu do obývacího pokoje



ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 63.6 (?)
9.2.2011 19:30
Mohla bys zkusit areku, jsou krásné, mají rády hodně světla a nepohrdnou občas rosit, ale není nutné. Když si pořídíš vzrostlou rostlinu, hodně rychle houstne a vypadá skvostně. Na ukázku areka a palma


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
M.K. - (3) - 214.203 (?), 5.2.2011 13:02, zobrazeno: 23692x

Po přestěhování do slunného bytu, kde je ale plynové vytápění, mi většina květin bohužel odumřela a nyní bych si chtěla pořídit jednu nebo dvě výrazné a nenáročné květiny, které vyzdobí náš velký obývací pokoj a zároveň přežijí sušší vzduch. Předem děkuji za všechna vaše doporučení.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 63.6 (?), 5.2.2011 21:36
Já mám dobrou zkušenost s Monsterou. Mám ji asi 3m velkou, listy mají rozměr 40 na 50 cm
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.193 (?), 5.2.2011 21:50

já mám nejlepší zkušenost s fikusem benjamín, je nenáročný, dá se tvarovat, nepotřebuje oporu, mám zelený fikus i panašovaný, benjamíny jsou s různými dekorativními listy, zbarvenými do barvy bílé, žlutavé, světle zelené, listy má buď větší nebo drobné. Monsteru má rovněž, ale musí mít oporu. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 63.6 (?), 6.2.2011 11:00
S tou Monsterou je to pravda, já mám naaranžovanou větev od podlahy ke stropu a Monstera se plazí po větvi. Je moc pěkné, jak všude visí vzdušné kořeny. Fikusy se mně tak nedaří, opadávají jim listy, občas se objeví puklice. Pro mě kytka dost nárošná, ale líbí se mně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 119.3 (?), 6.2.2011 10:14

Zkuste pokojový ibišek, má svěže zelené listy a pěkné květy.V lednu nutno hodně seříznout, podle požadované velikosti.Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.166 (?), 9.2.2011 16:29

no já si s ibišky bohužel moc nerozumím, ostou, ale nekvetou. Měla jsem představu palmy, ale ty neumím si představit, jestli by to zvládly... Máte ještě jiný tip na kytku, která rychle roste, je nádherná a přitom skromná? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rigil - (19) - 52.4 (?), 9.2.2011 16:59

Dobrý den,

tak zkuste některou z těchto palem: Phoenix roebelnii dorůstá maximálně 2 m, Rhapis excelsa dorůstá též 2 m, Chamaedora elegans a Chrysalidocarpus lutenscens také max. 2 m. Phoenix se musí občas rosit, aby neměl suché konečky listů, Rhapis je nenáročná chce celoročně pokojovou teplotu (min.16°C) a je orientálního typu, Chamaedora a Chrysalidocarpus potřebují také občas rosit jako Phoenix, aby neměly suché konečky listů a častější zálivku. Tak doufám, že jsem Vám nějak pomohl.

Rigil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
M.K. - (3) - 211.173 (?), 10.2.2011 19:42

Děkuji, přesně jste se mi trefil do vkusu. tak snad se jim u nás bude dařit :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 63.6 (?), 9.2.2011 19:30
Mohla bys zkusit areku, jsou krásné, mají rády hodně světla a nepohrdnou občas rosit, ale není nutné. Když si pořídíš vzrostlou rostlinu, hodně rychle houstne a vypadá skvostně. Na ukázku areka a palma


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
M.K. - (3) - 211.173 (?), 10.2.2011 19:43

Tak to je opravdu nádhera!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika