Příspěvky uživatele - 209.3

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Destilace vína - vínovice, 2.9.2008
U vína je to jednoduché. Vypálíte a hotovo. Složitější je to u matolin (zdůrazňuji, že nejde o druhák), tam je potřeba opatrnosti a zkušenosti a výsledek bývá lepší. Víno může být zoxidované. Pokud má vyšší obsah těkavých kyselin, tak výsledek... celý příspěvek >
Zasychání třapiny od spodu trsu, 1.9.2008
Tak tedy popořádku. Ty listy, které rostou nahoře a ven ze skleníku, ty jsou napadené peronosporou. Tomu už teď nevěnujte velkou pozornost. Ve skleníku se Vám na listech objevuje deficit draslíku a částečné hořčíku. To je jeden důvod zasychání... celý příspěvek >
Co trápí révu?, 1.9.2008
No, draslík ani horčík se do velkých hloubek deštěm nesplavuje, lépe řečeno skoro vůbec. Takže zůstane v hloubce kolem 30 cm a tam kořeny révy teprve začínají. V každém případě je to dobré a nic tím nepokazíte, ale opravdu to dát co... celý příspěvek >
Vinohrad napadený padlím, 28.8.2008
Pokud jsou napadené hodně a nebudete je jíst ani jinak zpracovávat, tak je odvezne někam pryč. Můžete zaorat, jak píšete, nebo spálit s nějakými haluzemi na podzim, atd.
Co trápí révu?, 27.8.2008
No, bude to tak, jak jsem psal. Nedostatek hořčíku a zinku. U révy nepodceňujte draslík ani zinek.
Zasychání třapiny od spodu trsu, 27.8.2008
Zasychání třapiny je velký a rozšířený problém. Většinou se to přikládá za vinu neharmonické výživě, ale může to být způsobeno mnoho dalšími faktory (napadnutí houbovými chorobami, vlivem počasí, špatný klon odrůdy,...) Pošlite mi ještě fotku celého... celý příspěvek >
Co trápí révu?, 24.8.2008
Abych mohl s jistotou potvrdit mé tvrzení, potřeboval bych vidět foto celého keře. Z postřiku to popálené není. Jedná se o komplexní nevyváženou výživu révy. Nedostatek draslíku (obr.1 a 6). Hořčík (obr. 2). Zinek (obr. 3) Peronospora, ne padlí.... celý příspěvek >
Koncentrace, 21.8.2008
tak tak, buď to podělte rostlinami a nebo si zpočítejte koncentraci. Pokud je 0,1% (obvykle to je vztaženo na 1000 l), tak na každý litr vody přijde 1g (1ml) postřiku. Pokud stříkáte motorovým rosičem, dávku násobte dvěmi. např.: Cuproxat - dávka... celý příspěvek >
Použitelnost po expiraci, 18.8.2008
To nic není. Já mám doma ještě Milbol a Thiodan, které jsou 10x toxičtější než DDT. Určitě má někdo doma i Polybarit. Tyto staré postřiky jsou vysoce toxické, ale nemají tak dlouhý poločas rozpadu jako např. DDT. Pro zajímavost, látku DDT... celý příspěvek >
Letošní letorosty, 18.8.2008
Pokud máte mladou sazenici, tak ji teď můžete zakrátit cca 20 cm pod vrcholem, aby došlo k lepšímu vyzrávání pletiv. Pokud je to starší keř, plně vyvinutý, tak se zakrátí kousek nad horním drátem. Čím více dobře osluněných listů (delší letorost),... celý příspěvek >
Hálčivec a padlí?, 18.8.2008
Sanmite má OL jen 14 dní a subjektivně se mi zdá účinnější než Omite. Právě teď je optimální termín na akaricidní ošetření.
Použitelnost po expiraci, 18.8.2008
Pokud ho skladujete v suchu, chladnu, a kde nemrzne, tak vydrží zabalený i 5-10 let, pokud už je otevřený (což asi je), tak dochází k mírné oxidaci a hydrolýze (zvláště mancozeb), která účinek snižuje. Ale Použitelný bude i tak min. 2-3 roky. 50ml =... celý příspěvek >
Co je tohle za chorobu, 18.8.2008
Vyfoťte celý keř, abych to mohl určit na 100%. Ale vypadá to na nedostatek draslíku.
čím stříkat po kroupách, 18.8.2008
Po kropoupách se musí stříkat co nejdříve specifickým botryticidem (Teldor, Mythos) a k tomu je dobrým doplňkem Folpan. O vniknutí chemikálií dovnitř se nemusíte bát, ale nezapoměňte i tak dodržovat ochranou lhůtu (která je u Folpanu dlouhá)
vinný ocet, 18.8.2008
To je velmi problematické. Většinou se vyrobí z pokazeného vína, protože jak naschvál, když ho chcete vyrobit octovými bakteriemi, se to nepovede. Můžete bakteriemi naočkovat jak mošt, tak víno. Já bych to dělal až ve víně. Vyhnete se pak problemu... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika